ایمپرشن اینستاگرام چیست؟ نکات مهم در افزایش نرخ Impression اینستاگرام

فهرست مطالب

گاو بنفش: یکی از بخش‌های مهمی که در اینسایت اینستاگرام باید به دقت زیر نظر بگیرید تا میزان تعامل کاربران با محتواهایتان را اندازه‌گیری نمایید، ایمپرشن (Impression) نام دارد. ایمپرشن اینستاگرام و داده‌های آن تاثیر زیادی در تدوین تقویم محتوایی پیج‌تان دارند. در ادامه به این که ایمپرشن اینستاگرام چیست؟ چه تفاوتی با ریچ دارد؟ و برخی نکات دیگر که باید بدانید، خواهیم پرداخت.

ایمپرشن اینستاگرام چیست؟

ایمپرشن اینستاگرام چیست؟

اینستاگرام امروزه به یکی از ابزارهای کاربردی برای کسب و کارهای مختلف تبدیل شده و تاثیر بسزایی در فروش و برندینگ دارد. برای این که بتوانید یک تقویم محتوایی درست و مناسب برای اینستاگرام‌تان تدوین کنید، نیاز است بدانید که کاربران با محتواهای فعلی شما چقدر تعامل داشتند و اصلا پست و استوری‌های شما به چه تعداد نفر از کاربران نمایش داده شده‌اند.

برای آگاهی از این داده‌ها، لازم است آمار ایمپرشن پست و استوری‌هایتان را داشته باشید. Impression در بخش اینسایت به صورت کلی تعداد دفعاتی که پست یا استوری شما برای کاربران نمایش داده شده است را نمایش می‌دهد. مثلا اگر پست یا استوری شما ۱۰۰ بار برای کاربران نمایش داده شود، به این معنی خواهد بود که ایمپرشن پست یا استوری شما ۱۰۰ است.

ایمپرشن اینستاگرام

در ایمپرشن، تعداد بازدیدهای تکراری نیز حساب می‌شود. به عنوان مثال، اگر ۳۰ نفر پست و استوری‌های شما را ۳ بار تماشا کنند، میزان ایمپرشن ۹۰ خواهد بود.

برای دسترسی به میزان ایمپرشن کلی پیج‌تان کافی است که به تب Insight Instagram مراجعه کنید. با اعمال فیلترهای موجود مثل بازه زمانی، نوع محتوا (استوری، پست، ریلز و …) از میزان Impression پیج‌تان مطلع خواهید شد.

برای آشنایی با بخش اینسایت و نحوه آنالیز آن، حتما این مقاله را مطالعه کنید:

اینسایت اینستاگرام چیست؟ آموزش فعال سازی و آنالیز Instagram Insights

ایمپرشن استوری اینستاگرام چیست؟

ایمپرشن استوری اینستا نشان می‌دهد که استوری شما در بازه‌های زمانی مختلف چقدر به نمایش درآمده است. برای مشاهده ایمپرشن استوری‌هایتان کافی است که به بخش اینسایت مراجعه کنید.

ایمپرشن استوری اینستاگرام چیست؟

ایمپرشن استوری به صورت کلی تعداد دفعات به نمایش درآمدن استوری برای کاربران (چه کسانی که شما را فالوو کرده‌اند و چه کسانی از هشتگ و … استوریتان را دیده‌اند) را نشان می‌دهد.

هر اسلاید از استوری‌هایتان، ایمپرشن خاصی دارند و ممکن است نسبت به ایمپرشن استوری اول، کاهش نسبی را نشان دهند. اگر داستان سرایی خوبی داشته باشد، می‌توانید میزان ایمپرشن هر اسلاید از استوری‌هایتان را بالا نگه دارید.

ایمپرشن پست اینستاگرام چیست؟

ایمپرشن پست اینستاگرام نیز نشان می‌دهد که پست (ویدیو، ریلز، پست اسلایدی) پیج شما چه تعداد به نمایش درآمده است. Impressions کاربران منحصربه‌فرد را در نظر نمی‌گیرد، به این معنی که اگر بازدیدهای تکراری توسط کاربران محاسبه می‌شود. برای دسترسی به میزان ایمپرشن پست‌هایتان می‌توانید به اینسایت پیج مراجعه کنید.

ایمپرشن پست اینستاگرام چیست؟

ریچ و ایمپرشن چه تفاوتی با هم دارند؟

برای تدوین بهترین استراتژی محتوایی در اینستاگرام، باید حتما از ریچ و ایمپرشن فعلی محتواهایتان اطلاع داشته باشید تا بدانید که کاربران و فالوورهای شما چه نوع محتوایی را دوست دارند. در این بین برخی از کاربران تصور می‌کنند که ریچ (reach) و ایمپرشن (Impressions) یکی هستند، در حالی که این چنین نیست.

باید بدانید که ریچ (reach) در واقع تعداد کل کاربرانی را نشان می‌دهد که محتوای اینستاگرامی (پست یا استوری) شما را مشاهده کرده‌اند. به عبارت ساده‌تر این شاخص به شما نشان می‌دهد که پست یا استوری شما توسط چند حساب اینستاگرامی منحصر به فرد دیده شده است.

در مقابل، ایمپرشن (Impressions) تعداد کلی نمایش‌ها را نشان می‌دهد. به عبارتی دیگر، اگر کاربری بیش از ۱ بار محتوای شما را مشاهده کند، میزان ایمپرشن نیز افزایش پیدا می‌کند. تفاوت اصلی ریچ و ایمپرشن نیز همین نکته است.

در لینک زیر به بررسی تفاوت reach و impression در اینستاگرام پرداخته‌ایم:

ریچ و ایمپرشن چه تفاوتی با هم دارند؟

چرا اعداد و ارقام Reach و Impression اینستاگرام با هم تفاوت دارند؟

اگر بخش اینسایت اینستاگرام را چک کنید، خواهید دید که میزان Reach با Impression تفاوت دارد. دلیلی اصلی آن نیز به این مورد باز می‌گردد که در ریچ، تعداد کاربران و پیج‌های اینستاگرامی که محتوا را دیده‌اند، شمرده می‌شود؛ اما در ایمپرشن تعداد بازدیدها (حتی بازدیدهای تکراری افراد) نیز در نظر گرفته می‌شود.

اگر محتوایی تولید کنید که ارزش چند بار دیدن را داشته باشد و توسط کاربران و خود اینستاگرام وایرال شود، خواهید دید که میزان ایمپرشن و ریچ به شدت افزایش خواهد یافت.

چرا ایمپرشن اینستاگرام اهمیت زیادی دارد؟

اگر از اینستاگرام برای تبلیغ کسب و کار خود استفاده می‌کنید، باید ایمپرشن پست و استوری‌هایی که منتشر کرده‌اید را زیر نظر بگیرید. ایمپرشن در اینستاگرام به عنوان یک یک معیار ارزشمند به شما کمک می‌کند تعداد دفعاتی که کاربران پست‌ها یا تبلیغات شما را مشاهده می‌کنند، اندازه‌گیری کنید.

این معیار خصوصا در تبلیغات نشان می‌دهد که میزان آگاهی کاربران از کسب و کار و خدماتی که ارائه می‌دهید، چقدر است. به صورت کلی، ایمپرشن در اینستاگرام می‌تواند یک شاخص عالی برای آگاهی از برند شما باشد. هر چه کاربر تبلیغات یا پست شما را بیشتر ببیند، با کسب و کار، محصولات یا خدماتی که ارائه می‌دهید، بیشتر آشنا خواهد شد.

اگر متوجه شدید تعداد بازدیدها زیاد است، پست و محتوای شما نیز توسط کاربران زیادی به نمایش در می‌آید، اما میزان فروش کم است و نرخ تعامل بالایی هم ندارید، می‌تواند به این معنی باشد که پست و استوری شما به کاربران هدف نمایش داده نمی‌شود یا کاربران با محتوا ارتباط برقرار نکرده‌اند. پس باید بر اساس داده‌های موجود، تقویم محتوایی خود را تغییر دهید.

پیشنهاد می‌کنیم که این مقاله را نیز حتما مطالعه کنید:

۶ مرحله مهم در تدوین استراتژی محتوا در اینستاگرام

راه های افزایش میزان ایمپرشن اینستاگرام

راه های افزایش میزان ایمپرشن اینستاگرام

همان طور که مشاهده کردید، میزان ایمپرشن اینستاگرام بسیار مهم و حائز اهمیت است و باید محتوایی تولید کنید که کاربران را وادار کند که چندین بار آن را مشاهده کنند. برای افزایش میزان ایمپرشن پست و استوری‌هایتان کافی است که چند نکته ساده را رعایت کنید.

نکاتی مثل:

  • بر اساس پرسونایی که از مخاطبان خود دارید، محتوا تولید کنید
  • هنگام انتشار محتوا (استوری و پست) حتما از هشتگ‌های مناسب استفاده کنید
  • در ساعاتی که کاربران و فالوورهایتان بیشتر آنلاین هستند، محتوا را منتشر کنید
  • محتوایی تولید کنید که ارزشمند باشد و به نوعی احساسات کاربران را تحریک کند
  • محتوایی تولید کنید که قابلیت Share بالایی داشته باشد

اینستاگرام به عنوان یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی محسوب می‌شود، اگر بتوانید از آن به درستی استفاده کنید، می‌تواند نقش کلیدی در رونق کسب‌وکار شما ایفا کند. برای دستیابی به این هدف مهم، باید محتوایی تولید کنید که کاربران آن را دوست داشته باشند. هر چه یک محتوا جذاب باشد، به مرور مخاطبان بیشتری را جلب خواهد کرد.

در ادامه می‌توانید این مقاله را نیز مطالعه کنید:

۱۰ ترفند برای ساخت محتواهای ویروسی

به انتهای مقاله “ایمپرشن اینستاگرام چیست؟ نکات مهم در افزایش نرخ Impression اینستاگرام” رسیدیم. همان طور که ملاحظه کردید، Impression در بخش اینسایت به صورت کلی تعداد دفعاتی که پست یا استوری شما برای کاربران نمایش داده شده است را نمایش می‌دهد.

برای دسترسی به میزان ایمپرشن کلی پیج‌تان کافی است که به تب Insight Instagram مراجعه کنید. برای تدوین بهترین استراتژی محتوایی در اینستاگرام، باید حتما از ریچ و ایمپرشن فعلی محتواهایتان اطلاع داشته باشید تا بدانید که کاربران و فالوورهای شما چه نوع محتوایی را دوست دارند.

در این مقاله به صورت کامل به این که Impression چیست؟ ایمپرشن و ریچ چه تفاوتی با هم دارند؟ در تدوین استراتژی محتوایی، میزان ایمپرشن چه اهمیتی دارد؟ و برخی نکات مهم دیگر پرداختیم. حتما در بخش نظرات برایمان بنویسید که شما برای افزایش میزان Impression اینستاگرام چه راهکاری پیشنهاد می‌دهید؟

[ratemypost]
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

شاید به این مطالب هم علاقمند باشید

جادوی تبلیغ در اینستاگرام

با استفاده از خدمات تبلیغ اینستاگرام، میتونین توی چند روز تعداد فالوورهای پیجتون رو چند برابر کنین. پس همین الان دست به کار بشین

معجزه تبلیغ در یک پیام‌رسان

بهترین زمان برای تبلیغ در تلگرام همین الانه. داشتن یک کانال تلگرام پربازدید میتونه اوضاع کسب و کارتون رو حسابی زیر و رو کنه