تبلیغات پاپ آپ اینستاگرام چیست و چه مزایایی دارد؟

تبلیغات پاپ آپ اینستاگرام چیست و چه مزایایی دارد؟

فهرست مطالب

شاید دانستن این نکته که ۸۱ درصد خریداران از اینستاگرام، قبل از خرید خود، تحقیق می‌کنند خالی از لطف نباشد. چراکه این آمار نشان دهنده فرصت مناسبی برای صاحبان مشاغل است که با انجام تبلیغات در اینستاگرام ، مزایای محصولات و خدمات خود را تبلیغ کنند.

اگر اهل وبگردی و مشاهده سایت های مختلف در فضای اینترنت بوده باشید، قطعا چندین بار با باز شدن صفحات ناگهانی مواجه شده‌اید که محتوای آن‌ها، نمایش دهنده محصول یا خدمات مختلفی باشند. به این روش بازدشن ناگهانی پاپ اپ (pop up) گفته میشود. تبلیغات پاپ اپ اینستاگرام هم روند مشابهی دارد.

تبلیغات پاپ آپ یکی از پربازده‌ترین و در عین حال مقرون به صرفه ترین روش‌های تبلیغاتی است که مشاغل مختلفی با کمک آن توانسته‌اند راه ۱۰۰ ساله را یک شبه طی کرده و به جایگاه دلخواه خود دست پیدا کنند. اما نکته مهمی که وجود دارد این است که این روش تبلیغاتی، به همان اندازه که می‌تواند موثر عمل کند و کاربران زیادی را به صفحه مورد نظر شما هدایت کند به همان اندازه هم می‌تواند موجب آزار شده و کاربر بدون کوچکترین توجهی به محتوای تبلیغاتی، به سرعت پاپ آپ را ببندد. بنابراین نحوه اجرای تبلیغات پاپ اپ اینستاگرام مهم‌ترین بخش از اجرای این روش تبلیغاتی است.

در این بخش از مجله گاو بنفش قصد داریم تا پاپ آپ اینستاگرام را زیر ذره بین قرار داده و به نکات مثبت و منفی آن، روش های اجرا، هزینه و نمونه‌های مختلف آن را بررسی کنیم. در ادامه با ما همراه باشید.

پاپ آپ چیست؟

پاپ آپ‌ها (Pop-up Ads) نوعی از تبلیغات آنلاین هستند که در هنگام مرور وب‌سایت یا استفاده از برنامه‌ها و نرم‌افزارها، تحت عنوان پنجره‌های جدیدی نمایان شده و تبلیغات مختلفی را به کاربران نشان می‌دهند. پاپ آپ ها معمولاً به طور خودکار بر روی محتوای اصلی صفحه یا برنامه ظاهر می‌شوند و کاربران باید آن‌ها را ببندند تا به محتوای اصلی بازگردند.

به پنجره ای که بدون اختیار کاربر در سایت یا اپلیکیشن ظاهر می‌شود و نمایش دهنده محصول یا خدمات خاصی است، پاپ آپ گفته می‌شود.

تبلیغات پاپ آپ اینستاگرام چیست؟

به نمایش پیج اینستاگرام شما به افرادی که در حال وبگردی و یا کار با اپلیکیشن های مختلف در گوشی هوشمند خود هستند تبلیغات پاپ اپ اینستاگرام گفته میشود. تبلیغات پاپ اپ به دو روش انجام میشود:

 • در روش اول جذب بازدید کننده از طریق باز شدن پاپ اپ حاوی بنر تبلیغاتی پیج اینستاگرام شما برای کاربران برخی سایت‌هاست.
 • در روش دوم اگر کاربری یکی از برنامه‌‍‌های تحت کنترل ارائه دهندگان خدمات تبلیغات پاپ اپ اینستاگرام را روی گوشی نصب داشته باشد، در حین کار با اینستاگرام پیج اینستاگرام شما بصورت ناگهانی برای او باز خواهد شد.

در این روش تبلیغاتی، به نسبت جذابیت بنر تبلیغاتی شما یا وضعیت پیج اینستاگرام شما که به مخاطب نمایش داده میشود، فالوور، لایک، کامنت، سیو، شیر و بازدید از پیج شما نیز افزایش پیدا خواهد کرد. در تبلیغات پاپ اپ اینستاگرام پیج شما به افراد نشان داده میشود و اگر محتوای شما مورد پسند افراد واقع گشت، پیج شما رشد میکند. به فالوورهای حاصل از تبلیغات پاپ اپ در اینستاگرام، فالوور پاپ اپ میگویند. فالوور پاپ اپ منظور فالوورهایی است که از طریق پاپ اپ وارد پیج شما شده و پیج شما را فالو کرده اند.

تبلیغات پاپ آپ باید به نحوی طراحی شوند که به صورت شگفت انگیزی توجه کاربران را به سمت خود جلب کنند. از دید کسب و کارها، تبلیغات پاپ آپ به عنوان یک روش موثر برای جلب توجه کاربران و افزایش نرخ کلیک (CTR) مورد استفاده قرار می‌گیرند.

این روش تبلیغاتی برای برخی از کاربران، مزاحم به نظر برسد و باعث ایجاد تجربه‌ای نامطلوب شود. به طور کلی، گاو بنفش ارایه خدمات تبلیغات پاپ اپ را بدلیل اثرات مخرب روی تجربه کاربری و مشکلات امنیتی متوقف کرده است.

انواع تبلیغات پاپ آپ

تبلیغات پاپ آب بر حسب زمان و نحوه نمایش آن به مخاطب، به ۵ دسته اصلی تقسیم بندی می‌شوند:

 • پاپ‌آپ‌ کلیکی (Click Pop-Ups): پاپ‌آپ‌های کلیکی نوعی از پاپ آپ ها هستند که کاربران با کلیک روی لینک و یا تصویر طراحی شده در آن، وارد صفحه مورد نظر میشوند.
 • پاپ آپ های زمان دار (Timed Pop-Ups): این نوع از پاپ آپ ها به نحوی طراحی شده اند که بعد گذشت مدت معینی از حضور کاربر در سایت یا اپلیکیشن، به کاربر نمایش داده میشوند.
 • پاپ‌آپ‌های اسکرول (Scroll Pop-Ups): نحوه طراحی این نوع از پاپ اپ ها به گونه ای است که پس از اسکرول کردن صفحه به بالا یا پایین به کاربر نمایش داده می‌شود.
 • پاپ آپ های ورود (Entry Pop-Ups):این نوع از پاپ آپ ها به محض اینکه صفحه فرود یا وب سایت بارگیری خود را کامل کرد، در صفحه ظاهر می شوند.
 • پاپ اپ های خروج (Exit Pop-Ups): این پاپ آپ زمانی ظاهر می شود که شما قصد خروج از صفحه وب سایت، به خصوص از صفحات فرود محصول را دارید.
 • پاپ آپ زیرنویس (Pop–under): این نوع از پاپ آپ ها در بخشی از صفحه؛ اغلب پایین طفحه نمایش داده میشوند و با اسکرول صفحه جابجا میشوند.

تبلیغات پاپ آپ اینستاگرام مناسب کدام کسب و کارها است؟

تبلیغات پاپ آپ در اینستاگرام می‌تواند برای انواع کسب و کارها مفید باشد، اما برای کسب و کارهایی که به دنبال افزایش آگاهی و تبلیغات برند خود هستند، می‌تواند بسیار موثر باشد. موارد زیر نمونه‌هایی از کسب و کارهایی هستند که بهتر است از تبلیغات پاپ آپ در اینستاگرام بهره‌مند شوند:

 • فروشگاه‌های آنلاین: این نوع کسب و کارها می‌توانند با استفاده از تبلیغات پاپ آپ، به راحتی محصولات خود را به افراد بیشتری نمایش داده و فروش خود را افزایش دهند.
 • برندهای مد و پوشاک: با استفاده از تبلیغات پاپ آپ در اینستاگرام، برندهای مد و لباس می‌توانند جذابیت محصولات خود را به نمایش بگذارند و مخاطبین جدیدی را جذب کنند.
 • فناوری و نرم‌افزار: این نوع کسب و کارها می‌توانند با استفاده از تبلیغات پاپ آپ، محصولات و خدمات خود را به کاربران اینستاگرام معرفی کرده و فروش خود را افزایش دهند.
 • ارائه دهندگان خدمات: مشاغلی که خدمات گوناگونی را به مشتریان ارائه میکنند مانند تعمیرکاران، آموزشگاه ها، نیز جزو مشاغلی هستند که میتوانند از تبلیغات پاپ آپ اینستاگرام به نفع خود استفاده کنند.

کسب و کارهای دیگری چون رستوران‌ها، کافه‌ها، سالن‌های زیبایی و … که به دنبال جلب مشتری هستند نیز می‌توانند از تبلیغات پاپ آپ در اینستاگرام بهره‌مند شوند.

به طور کلی، تبلیغات پاپ آپ در اینستاگرام برای هر کسب و کاری که به دنبال افزایش نرخ تبدیل و جذب مشتریان جدید است، می‌تواند مفید باشد، اما اهمیت اجرای این روش تبلیغاتی و محتوای آن نیز برای موفقیت در این روش بسیار حیاتی است.

مزایای تبلیغات پاپ آپ اینستاگرام

تبلیغات پاپ اپ در اینستاگرام در مقایسه با سایر روشهای تبلیغاتی نظیر اینفلوئنسر مارکتینگ، تبلیغات گسترده و … مزایایی دارد:

فالوور های ۱۰۰ درصد واقعی

در تبلیغات پاپ اپ، بنر تبلیغاتی به افراد نمایش داده میشود و درصورتی که بنر نمایش داده شده، برای مخاطب جذابیت کافی را داشته باشد فرد با کلیک روی بنر وارد پیج شما میشود در نتیجه با کمک این روش تبلیغاتی شما میتوانید به فالوورهای ۱۰۰ درصد واقعی دست پیدا کنید.

افزایش ایمپرشن و ریچ پیج اینستاگرام

بعد از نمایش بنر تبلیغاتی و ورود افراد به پیج شما، به یکباره امار بازدید، کامنت، لایک، سیو، شیر و در حالت کلی ایمپرشن و ریچ پیج شما افزایش قابل توجی پیدا میکند. امار پیج شما بهبود یافته و به احتمال زیاد پست های شما وارد اکسپلور میشوند.

افزایش فروش

درصورتی که پیج اینستاگرامی شما فروشگاهی و یا خدماتی باشد، با اجرای تبلیغات پاپ آپ، و افزایش فالوور پیج فروش و ارائه خدمات شما افزایش چشمگیری پیدا میکند.

هزینه کم تبلیغاتی، ریزش کمتر فالوورها و سرعت بالای جذب فالوور از دیگر مزایای تبلیغات پاپ آپ اینستاگرام است.

معایب تبلیغات پاپ آپ اینستاگرام

تبلیغات پاپ آپ به عنوان یک روش تبلیغاتی علاوه بر مزایا، معایبی نیز دارد البته این معایب نباید باعث دلسردی شما از اجرای این روش تبلیغاتی گردد چراکه این معایب تحت تاثیر نحوه اجرای این تبلیغات است. درصورتی که تبلیغات پاپ آپ اینستاگرام به درستی طراحی و اجرا شوند بسیار تاثیر گذار خواهند بود.

 • برای مثال ممکن است کاربر بلافاصله بعد از ورود به سایت با پاپ اپی مواجه شود که جذابیت خاصی نداشته و سریعا آن را ببندد.
 • حتی ممکن است هنگام مواجه کاربران با پاپ اپ، از فعالیت‌های خود در سایت منصرف شوند بدون اینکه به محتوای آن توجه کند.
 • در برخی مواقع پاپ آپ ها باعث از بین رفتن اعتبار سایت هایی میشوند که بیش از اندازه به تبلیغات میپردازند در این موارد کاربر هیچ علاقه ای به محتوای پاپ اپ نخواهد داشت.
 • اگر قصد انجام تبلیغات پاپ اپ به منظور باز شدن ناگهانی پیج دارید، از آنجایی که برای عملکرد این روش کاربر باید یکی از برنامه‌های تحت کنترل (عموما حاوی بد افزار که از بازار دانلود شده اند) را نصب داشته باشد، ممکن است برای بسیاری از کاربران پاپ اپ شمنا باز نشود. عموما در این روش کاربران با سطح اطلاعات پایین در زمینه کار با گوشی وارد پیج شما میشوند.

حتما با توجه به مثال های بالا، متوجه شدید که تبلیغات پاپ آپ اینستاگرام چقدر حساس و پیچیده است و اجرای آن نیازمند آگاهی صد درصدی از رفتار کاربران دارد.

نکات مهم در طراحی تبلیغات پاپ آپ اینستاگرام

درصورتی که میخواهید به نتیجه دلخواه خود از تبلیغات پاپ آپ برسید، به نکات زیر توجه کنید:

 1. هر چه ساده تر بهتر: بهتر است پاپ آپ خود را در ساده ترین حالت ممکن طراحی کنید تا چشم کاربر از دیدن محتوای تبلیغاتی شما خسته نشود. رنگ مناسب، المان های جذاب و فونت ساده میتواند پاپ آپ شما را هدفمند تر کند.
 2. زمان نمایش پاپ آپ به کاربر: اگر پاپ آپ دقیقا حین ورود کاربر به سایت یا اپلیکیشن نمایش داده شود به احتمال زیاد کاربر بدون اینکه به محتوای آن کوچکترین توجهی کند آن را ببندد. و یا اگر بعد از مدت طولانی از حضور کاربر در سایت یا اپلیکیشن به نمایش دربیاید ممکن است اتفاق مشابهی رخ دهد. ۳ الی ۴ ثانیه بعد از حضور کاربر بهترین زمن نمایش پاپ آپ است.
 3. دکمه فراخوان عمل (call to action): پاپ آپ شما حتما باید دارای دکمه کال تو اکشن باشد. تاثیر دکمه فراخوان عمل بسیار بالا است بنابراین در طراحی آن اصول را رعایت کنید.
 4. انتخاب بهترین پست پیج اینستاگرام: پستی از پیج خود را به عنوان صفحه فرود انتخاب کنید که بهترین پست پیج شما است. پستی که بازدید، لایک، کامنت و به طور کلی تعامل بالایی با مخاطبین قدیمی شما داشته است قطعا گزینه مناسبی برای نمایش به فالوور های احتمالی جدید است.
 5. دفعات نمایش پاپ آپ: تجربه نشان داده است که بهتر است پاپ آپ تنها یکبار به کاربر نمایش داده شود. اگر چند بار این اتفاق بیوفتد ممکن است کاربر را خسته کند و تاثیر معکوس داشته باشد.
 6. دکمه خروج پاپ آپ: پاپ آپ را طوری طراحی کنید که حتما دارای دکمه خروج ماژول باشد. این دکمه باید مشخص، واضح و در دسترس کاربر باشد تا به راحتی بتواند آن را ببندد.
 7. تغییر پاپ آپ: شاید لازم باشد تا چندین بار طراحی پاپ اپ خود را تغییر دهید تا به نتیجه دلخواه خود برسید.
 8. قرار دادن ID پیج اینستاگرام: حتما از آی دی پیج اینستاگرام خود (با فونت بولد) در پاپ آپ خود استفاده کنید.

آموزش ساخت پاپ آپ در وردپرس

اگر سایت دارید از روشهای زیر میتوانید پاپ اپ طراحی کرده و پیج اینستاگرامتان را از طریق پاپ اپ در سایتتان تبلیغ کنید.

افزونه ووردپرس

ووردپرس، سیستم مدیریت محتوای حیرت انگیز کار شما را آسان تر کرده و تنها با نصب یک افزونه کم حجم میتوان پاپ اپ مورد نظر خود را ایجاد کنید.

افزونه popup maker

افزونه popup maker یک از افزونه های کاربردی ولی رایگان ووردپرس است که به کمک ان میتوان پاپ اپ مورد نظر را ایجاد کرد.

سایت Poptin

سایت Poptin یکی از بهترین ابزارهای رایگان برای ایجاد پاپ اپ است.

ثبت نام در سایت پاپ تین

برای ایجاد پاپ اپ رایگان به کمک این ابزار کافی است وارد سایت پاپتین شده و بعد از ثبتنام به قالب های اماده ای که به صورت رایگان در اختیار شما قرار میگیرد دسترسی پیدا کنید.

قالب های سایت پاپ تین برای ساخت پاپ آپ

بعد از انتخاب تمپلیت مورد نظر، گزینه costomize را انتخاب کنید تا وارد صفحه ای شوید که بتوانید ایکون ها و المان های مورد نظر خود را روی پاپ اپ خود پیاده سازی کنید.

شخصی سازی پاپ آپ با پاپ تین

پاپ اپ ایجاد شده با این سایت هم به صورت نمایش موبایل و هم به صورت نمایش دسکتاپ قابل شخصی سازی شدن است.

نمونه تبلیغات پاپ اپ اینستاگرام

نمونه تبلیغات پاپ آپ1
3نمونه تبلیغات پاپ اپ.png
نمونه تبلیغات پاپ اپ 4
نمونه تبلیغات پاپ اپ5
نمونه تبلیغات پاپ اپ6
نمونه تبلیغات پاپ اپ7

روش حذف تبلیغات پاپ اپ اینستاگرام

حذف تبلیغات پاپ آپ اینستاگرام به دو روش امکان پذیر است:

 • حذف تبلیغات پاپ آپ اینستاگرام از مرورگر: ابتدا از گزینه سه نقطه (بالای مرورگر، سمت راست)، وارد تنظیمات (setting) شده و از منوی سمت چپ گزینه Privacy and security را انتخاب کنید. صفحه را به سمت پایین اسکرول کرده و گزینه site setting را انتخاب کنید. روی گزینه Pop-ups and redirects کلیک کنید. حال از بین ۲ گزینه نمایش داده شده، Don’t allow sites to send pop-ups or use redirects را انتخاب کنید.
 • حذف تبلیغات پاپ آپ اینستاگرام از اپلیکیشن: وارد بخش setting تلفن همراه خود شده و گزینه Apps & notifications را انتخاب کنید. گزینه Advanced، سپس Special app access و در نهایت Display over other apps را انتخاب کنید.

جمع‌بندی

در این بخش به بررسی کامل پاپ آپ اینستاگرام به عنوان یکی از روش های تبلیغاتی هدفمند پرداختیم. درصورتی که تبلیغات پاپ آپ اینستاگرام به صورت اصولی انجام شود، قطعا موجب گسترس کسب و کارها می‌شود. بنابراین پیشنهاد میکنیم که قبل از اجرای تبلیغات پاپ آپ با افراد متخصص در این حوزه مشورت کرده و اجرای این روش تبلیغاتی را نیز به افراد مجرب در این زمینه بسپارید تا در زمان و هزینه شما صرفه جویی شود. البته باید گفت آژانس تبلیغاتی گاو بنفش بصورت کلی بدلیل مشکلات امنیتی این روش و اثر بد بر تجربه کاربر خدمات خود زمینه تبلیغات پاپ اپ را متوقف کرده است.

سوالات متداول

تبلیغات پاپ آپ اینستاگرام چیست؟

به نمایش پیج اینستاگرام شما به افرادی که در حال وبگردی و یا کار با اپلیکیشن های مختلف در گوشی هوشمند خود هستند تبلیغات پاپ اپ اینستاگرام گفته میشود.

ایا تبلیغات پاپ اپ اینستاگرام میتواند منجر به رفتن پست اینستاگرام به اکسپلور شود؟

تبلیغات پاپ آپ اینستاگرام باعث افزایش فالوور و در نتیجه افزایش تعامل در پیج اینستاگرام شما میشود. همین موضوع یکی از مواردی است که باعث میشود که پست های اینستاگرامی شما وارد اکسپلور اینستاگرام شوند.

تبلیغات پاپ آپ اینستاگرام برای چه کسب و کارهایی مناسب است؟

تبلیغات پاپ آپ اینستاگرام می‌تواند برای کسب و کارهایی که به دنبال افزایش آگاهی و تبلیغات برند خود هستند، بسیار موثر باشد.

هزینه تبلیغات پاپ آپ اینستاگرام چقدر است؟

هزینه تبلیغات پاپ آپ اینستاگرام را سایت ها و یا اپلیکیشن ها نسبت به میزان بازدید و کیفیت کاربران ورودی تعیین میکنند با این حال هزینه تبلیغات پاپ آپ اینستاگرام از ۳۰۰ هزارتومان شروع می‌شود.

خرید تبلیغات پاپ آپ اینستاگرام چگونه است؟

مطمئن ترین روش برای خرید تبلیغات پاپ آپ اینستاگرام، همکاری با شرکت های دیجیتال مارکتینگ و متخصص در زمینه تبلیغات اینستاگرام است.

بهترین نوع پاپ آپ اینستاگرام برای تبلیغ کدام است؟

پاپ آپ pop-under بهترین نوع پاپ آپ برای تبلیغات است چرا که برای کاربران مزاحمتی ایجاد نمیکند و احتمال کلیک روی آن بیشتر است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید به این مطالب هم علاقمند باشید

خدمات تبلیغ در اینستاگرام

با استفاده از خدمات تبلیغ اینستاگرام، میتونین توی چند روز تعداد فالوورهای پیجتون رو چند برابر کنین. پس همین الان دست به کار بشین

خدمات تبلیغ در تلگرام

بهترین زمان برای تبلیغ در تلگرام همین الانه. داشتن یک کانال تلگرام پربازدید میتونه اوضاع کسب و کارتون رو حسابی زیر و رو کنه