تبلیغات پروموت یا اسپانسری اینستاگرام چیست؟

تبلیغات پروموت یا اسپانسری اینستاگرام چیست؟

فهرست مطالب

تبلیغات در اینستاگرام ایرانی به روش‌های مختلف نظیر تبلیغات اینفلوئنسری، بازدیدی و تبلیغات گسترده انجام می‌شود. در اغلب این روش‌ها محتوای تبلیغاتی شما توسط ادمین پیج تبلیغاتی منتشر شده و در دسترس مخاطبان قرار می‌گیرد. تبلیغات پروموت یا اسپانسرینگ در اینستاگرام، یک روش تبلیغاتی عالی برای افزایش بازدید و هدایت ترافیک به پیج اینستاگرام است. این روش توسط خود اینستاگرام برای تبلیغ خدمات و محصولات کسب و کارهای مختلف فراهم شده است. تبلیغات پروموت اینستاگرام با نام‌های دیگری نظیر تبلیغات اسپانسری یا پروموشن اینستاگرام هم شناخته میشود.

در ادامه این مقاله تبلیغات پروموت یا اسپانسری اینستاگرام را معرفی کرده و مزایای ان را برخواهیم شمرد. در مورد هزینه ها و نحوه اجرای این روش تبلیغاتی صحبت خواهیم کرد و اطلاعات خوبی درباره این روش تبلیغاتی در اینستاگرام را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

تبلیغات پروموت یا اسپانسری اینستاگرام چیست؟

پروموشن (Promotion) روشی برای بازاریابی و ایجاد ارتباط بین خریدار و فروشنده است. فروشنده از طریق تبلیغات، سعی در ترغیب خریدار به خرید کالا یا خدمات خود را دارد. پروموشن به آگاهی مردم از یک محصول، خدمت یا برند کمک می‌کند.

در تبلیغات پروموت اینستاگرام شما با استفاده از خود پلتفرم اینستاگرام، با انتخاب پست، استوری تبلیغاتی تان اقدام به تبلیغ می‌کنید. در تبلیغات پروموت یا اسپانسری این امکان را دارید تا با پرداخت هزینه دلاری، بر اساس فیلترهای مختلف نظیر سن، جنسیت، علاقمندی و … محتوای تبلیغاتی را در بین پست و استوری‌های افراد نمایش دهید. در تبلیغات اسپانسری حتی افرادی که فالوور شما نیستند هم پست تبلیغاتی شما را خواهند دید.

در واقع در تبلیغات پروموت یا اسپانسری تبلیغات شما توسط اینستاگرام حمایت شده و به افراد زیادی بر اساس سنجه‌های مورد نظر شما نمایش داده خواهد شد.

تبلیغات پروموت اینستاگرام به چه شکل نمایش داده می‌شوند؟

در تبلیغات پروموت یا اینستاگرام پست یا استوری تبلیغاتی شما مشابه سایر پست و استوریها به کاربران نمایش داده می‌شود با این تفاوت که عبارت sponsored در زیر ایدی پیج نمایش داده میشود.

از آنجا که تبلیغات پروموت هدفمند هستند این امکان را دارید تا در زیر پست‌های تبلیغاتی بصورت اسپانسری یک کال تو اکشن (فراخوانی به اقدام) با یکی از عناوین زیر و لینک مد نظرتان را اضافه کنید.

 • Learn More
 • Shop Now
 • Watch More
 • Contact Us
 • Book Now
 • Sign Up

تبلیغات اسپانسری اینستاگرام چطور کار می‌کنند؟

تبلیغ یکی از پست‌های منتشر شده در پیج

اگر عکس یا ویدیویی در پست‌های اینستاگرامتان دارید که مقدار خوبی لایک و کامنت گرفته است با استفاده از تبلیغات اسپانسری میتوانید ان پست را به افراد بیشتری نمایش دهید یا اصطلاحا ان را پروموت کنید.

تبلیغ یک استوری از پروفایل، هایلایت‌ها یا آرشیو استوری‌ها

اگر قصد باز نشر استوریهای منتشر شده در پیج دارید این امکان را دارید تا استوریهای موجود در پروفایل، هایلایت‌های اینستاگرام و یا آرشیو استوری‌ها را تبلیغ کنید. به خاطر داشته باشید برخی از المان‌های خلاقانه استوری نظیر (فیلترها و استیکرها) در هنگان تبلیغات پروموت بصورت استوری را در اختیار ندارید.

تبلیغات پروموت یا اسپانسری اینستاگرام یک روش برای ایجاد تعاملات دوباره با کاربران با استفاده از پست‌ها و استوری‌ها قبلا منتشر شده است.

مزایای تبلیغات پروموت یا اسپانسری در اینستاگرام چیست؟

دلیل اصلی موفقیت امیز نبودن پروژه های تبلیغاتی انتخاب نادرست جامعه هدف است که در نهایت منجر به از دست رفتن هزینه و زمان میشود. در تبلیغات به روش پروموت اینستاگرام، میتوان به راحتی تعیین کرد که محتوای تبلیغاتی به چه کسانی نمایش داده شود. سن این افراد در چه رنجی باشد، جنسیت آنها، علاقه مندی و منطقه آنها نیز قابل فیلتر شدن هستند. شاید این بهترین مزیت تبلیغات به روش پروموت در اینستاگرام باشد.

 1. افزایش آگاهی از برند: اگر می‌خواهید به افراد جدیدی دسترسی پیدا کنید که احتمالاً به محصولات یا خدمات شما علاقه مند هستند، تبلیغات پروموت در اینستاگرام، روشی عالی برای انجام این کار است.
 2. به دست آوردن تعامل بیشتر: پست های تبلیغاتی می توانند به شما کمک کنند تا لایک، کامنت، شیر و در کل تعاملات بیشتری دریافت کنید.
 3. امکان استفاده از لینک در تبلیغات و هدایت ترافیک به وب سایت خود: اگر پستی را با لینک به وب سایت خود تبلیغ می‌کنید، می توانید تعداد افرادی را که روی لینک سایت شما کلیک میکنند را پیگیری کنید. پست های تبلیغاتی همچنین می توانند منجر به فروش یا ارائه خدمات بیشتر شوند.
 4. دستیابی موثر به مخاطبان هدف: هدف گذاری اینستاگرام به شما این امکان را می دهد که بر اساس مکان، سن، جنسیت، علایق و موارد دیگر تعیین کنید که چه کسی پست شما را ببیند، تا بهتر بتوانید به کاربران هدف خود، دسترسی پیدا کنید. در تبلیغات اسپانسری یا پروموت مخاطبان الزاما فالوورهای شما نیستند.
 5. جمع‌آوری داده‌ها در مورد استراتژی‌های بازاریابی: هر پست پروموت شده، با داده‌هایی درباره عملکرد آن همراه خواهد بود. می‌توانید از این معیارها و نتایج برای مشاهده و ارزیابی عملکر تبلیغات خود استفاده کنید تا استراتژی های تبلیغات بعدی شما بهبود یابد.
 6. جذب فالوور واقعی: تمامی فالوور ها، لایک ها و کامنت های دریافتی با این روش تبلیغاتی کاملا ارگانیک هستند.
 7. دسترسی به آمار دقیق عملکرد تبلیغات: تعداد بازدید از محتوای تبلیغاتی به صورت دقیق قابل مشاهده است.

هزینه تبلیغات پروموت اینستاگرام چقدر است؟

بطور کلی به دلیل تحریم‌های اعمال شده علیه ایران نمی‌توان به طور مستقیم اقدام به پرداخت هزینه دلاری تبلیغ پروموت در اینستاگرام کرد. برای این کار نیاز به ویزا کارت یا مستر کارت وجود دارد که اغلب ایرانی‌ها به آن‌ها دسترسی ندارند. به همین دلیل برای پرداخت هزینه تبلیغات پروموت باید به سراغ شرکت‌های واسطه رفته و از آن‌ها کمک بگیرند.


شرکت‌های متفاوتی با دریافت هزینه و کمیسیون خود اقدام به پرداخت هزینه لازم برای پروموت اینستاگرام می‌کنند. اما هزینه پروموت در اینستاگرام با توجه به نوع پست، جامعه مخاطبین، تعداد بازدید و بازه زمانی مد نظر، بسیار متفاوت است و نمی‌توان هزینه مشخص و دقیقی برای آن اعلام کرد. در ادامه تخمین های از قیمت تبلیغات پروموت به شما ارایه خواهیم داد.

AdEspresso در یک گزارش اعلام کرد که هزینه هر کلیک در تبلیغات اسپانسری یا پروموت بصورت میانگین بین ۰.۷ دلار تا ۰.۸ دلار است. این عدد میانگین برای دو گروه مختلف از کاربران است. مخاطبان ۲۵-۳۴ ساله دارای هزینه ۱.۲۳ دلاری برای هر کلیک بودند و مخاطبان جوانتر و بین ۱۳-۱۷ ساله دارای هزینه کلیک ۰.۴۷ بودند.

تعرفه تبلیغات به روش پروموت اینستاگرام به سه روش زیر قابل پرداخت است:

 • هزینه تبلیغات پروموت بر اساس reach

منظور از reach در اینستاگرام، تعداد بازدیدی است که یک کاربر یونیک از پست انجام میدهد. تبلیغات اسپانسرینگ یا پروموت در اینستاگرام طبق ریچ بدین صورت است که تعاملات انجام شده توسط کاربر روی پست تبلیغاتی رایگان است و تنها بابت بازدید یونیک صورت گرفته، هزینه اعمال میگردد.

به طور معمول هزینه هر ریچ در تبلیغات پروموت ۰.۰۱ دلار است.

 • هزنیه تبلیغات پروموت بر اساس video view

منظور از video view بازدید بالای ۱۵ ثانیه از ویدئوی تبلیغاتی شما در اینستاگرام است. هزنیه تبلیغات طبق ویدئو ویو، مانند روش قبلی تمامی تعاملات مثل لایم کتمنت، فالوو، شیر، سیو و … رایگان محاسبه میشود و تنها هزینه بازدید بالای ۱۵ ثانیه از محوای تبلیغاتی اعمال خواهد شد.

به طور معمول هزینه هر view در تبلیغات پروموت ۰.۱ دلار است.

 • هزینه تبلیغات پروموت اینستاگرام بر اساس click

بعد از پروموت محتوای تبلیغاتی در اینستاگرام، به هر کلیکی که روی لینک پست شما صورت میپذیرد link click گفته میشود. به تبع هزینه دریافتی در این روش بر اساس تعداد کلیک محاسبه میشود.

به طور معمول هزینه هر click در تبلیغات پروموت ۰.۵ دلار است.

انواع تبلیغات پروموت اینستاگرام چیست؟

تبلیغات پروموت در اینستاگرام بر سه دسته تقسیم میشود. در ادامه به هر کدام از این سه نوع می پردازیم و آن ها را مورد بررسی قرار می دهیم.

 • تبلیغات پروموت بر اساس تعداد Reach

به طور کلی به بازدید های پست شما Reach گفته می شود. در تبلیغات پرموت بر اساس ریچ اهمیت ندارد که پست تبلیغاتی شما چه میزان لایک و کامنت دریافت می کند، در این روش فقط تعداد بازدیدهای یونیک مهم می باشد. در این نوع تبلیغات پروموت، هر میزان پست شما بازدید دریافت کند، طبق آن میزان هزینه آن نیز تعیین می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ریچ به مقاله «ریچ اینستاگرام چیست و چطور محاسبه میشود» سر بزنید.

 • تبلیغات پرموت بر اساس تعداد بازدید ویدیو (Video View)

این روش تبلیغات پروموت، بر پایه تعداد بازدید یک ویدیو می باشد. در واقع اگر از محتوای ویدیویی برای تبلیغ خود استفاده می کنید، این روش مناسب است. هزینه تبلیغ شما بر پایه میزان بازدید ویدیوی تبلیغاتی محاسبه خواهد شد. روش Video View ارزان ترین روش تبلیغات پرموت یا اسپانسری اینستاگرام می باشد.

 • تبلیغات بر اساس میزان Traffic

بر خلاف دو روش قبلی، روش ترافیک بر اساس تعداد کلیک‌های روی لینک موجود در پست تبلیغاتی می باشد. در واقع هرچه تعداد کلیک بیشتر باشد، هزینه تبلیغ اسپانسری نیز افزایش پیدا می کند. در بین روش های تبلیغات پروموت اینستاگرام این روش، گران ترین می باشد.

روش های پرداخت هزینه تبلیغات پروموت اینستاگرام

بعد از انجام مراحل پروموت اینستاگرام در مرحله اخر نیاز به پرداخت هزینه دلاری است و با توجه به تحریم ها چالشهای زیادی در این زمینه وجود دارد.متاسفانه کاربران ایرانی امکان پرداخت هزینه پروموت اینستاگرام را به‌صورت مستقیم ندارند اما اگر دوست یا آشنایی در خارج از ایران دارید میتوانید از روش های زیر برای پرداخت هزینه تبلیغات اسپانسری استفاده کنید. به خاطر داشته باشید پرداخت هزینه های ارزی مربوط به ایران ممکن است برای فرد پرداخت کننده مشکلاتی را ایجاد کند پس در این باره هشیار باشید. برای پرداخت هزینه پروموت اینستاگرام ۳ روش رایج را شرح میدهیم:

پرداخت هزینه پروموت اینستاگرام با وال پی

وال پی از امن تین روش های پرداخت هزینه تبلیغات پروموت اینستاگرام است. وال پی روش های پرداخت ارز مثل خرید انواع کردیت کارت، پرداخت از طریق وال پی را فراهم کرده و به کاربران این امکان را میدهد تا بتوانند در این شرایط تحریمی که کشورمان در ان قرار داد پرداخت خود را انجام دهند.

پرداخت هزینه پروموت اینستاگرام با پی پال

پرداخت از طریق پی پال از بهترین روش های پرداختت ارزی در دنیا است. با ایجاد حساب پی پال درست مثل حساب هایی که در داخل کشور دارید، میتوانید انتقال و دریافت وجه را به راحتی انجام دهید. برای پرداخت هزینه تبلیغات پروموت به روش پی پال نیاز است تاا اکانت پی پال ایجاد کرده و آن را وریفای کنید. در این مرحله نیاز است تا مدارکی را ارائه دهید که شان دهد شما ایرانی نیستید. سپس با استفاده از ویزا کارت یا مستر کارت میتوانید حساب پی پال خود را شارژ و از ان استفاده کنید. توجه کنید که حین ایجاد حساب حتما از ابزار های تغییر آی پی استفاده کنید.

پرداخت هزینه پروموت اینستاگرام با ویزا کارت

ویزا کارت از دیگر شرکت هایی است که امکان پرداخت ارزی را فراهم کرده است. امکاناتی که این شکت در اختیار کاربران قرار داده انواع کردیت کارها، گیفت کارت ها و … هستند که میتوانند کاربران سراسر دنیا را به هم متصل کنند.

خرید پروموت اینستاگرام از سایت‌های واسط

برای خرید پروموت اینستاگرام باید از سایت های واسط کمک بگیرید. سایت های بسیاری در این زمینه فعالیت میکنند اما نکته ای که باید بدان توجه کرد اعتبار سایت واسط است. متاسفانه بازار سودجویان گسترش یافته و در این زمینه کلاهبرداری های کلانی صورت گرفته است. خرید از سایت های معتبر باعث میشود که خدمات دریافتی شما، با کیفیت بیشتری انجام شود و شما نیز به سرعت بتوانید به نتیجه دلخواه خود برسید. اصولا قیمت پروموت اینستاگرام در سایت های معتبر معقول تر و مناسب تر است. بنابراین برای خرید پروموت اینستاگرام حتما از سایت‌های معتبر کمک بگیرید.

اقدامات قبل از پروموت در اینستاگرام

قبل از انجام پروموت در اینستاگرام، ابتدا باید اطمینان حاصل کنید که پیج شما آماده تبلیغات شده است. این اقدامات شامل تبدیل اکانت به اکانت حرفه ای، عمومی کردن پیج و تکمیل بیو آن است.

۱-تبدیل اکانت اینستاگرام به اکانت حرفه‌ای اینستاگرام

اولین قدم در تبلیغات پروموت اینستاگرام، تبدیل اکانت شخصی به اکانت حرفه ای (اکانت بیزینسی یا تجاری) است. اگر اکانت شما حرفه‌ای نیست، نگران نباشید چرا که تبدیل اکانت معمولی به اکانت حرفه‌ای کار راحتی است. برای انجام این کار کافی است وارد صفحه پروفایل خود در اینستاگرام شده و طبق تصویر زیر عمل کنید:

حرفه ای کردن اکانت اینستاگرام

گزینه سه خط را انتخاب کرده و سپس صفحه را به سمت پایین اسکرول کنید. تقریبا در انتهای صفحه، گزینه account type and tools را انتخاب کنید. حال با انتخاب گزینه switch to professional account و دنبال کردن مراحل پیش رو، اکانت شما تبدیل به اکانت حرفه ای در اینستاگرام می‌شود.

۲- اتصال پیج اینستاگرام به اکانت فیسبوک

دومین پیش نیاز برای ارسال پست پروموشن، متصل بودن پیج اینستاگرام به فیسبوک است. به این معنی که اکانت اینستاگرام شما باید با اکانت فیسبوکتان که ادمین آن هستید، لینک شود. در صورتی که خودتان ادمین حساب فیسبوک نیستید، حتماً از ادمین صفحه بخواهید که شما را نیز ادمین کند.

۳-تکمیل پروفایل و مرتب کردن پست ها

از انجایی که اینستاگرام پلتفرم بصری است ناقص بودن جزئیات پروفایل و نامرتب بودن پست ها چندان جذاب به نظر نخواهد رسید. در بخش پروفایل و بخش بیو پیج اینستاگرام خود اطلاعات مختصری از کسب و کار خود بنویسید. اگر دارای وبسایتی هستید استفاده از لینک آن در بیو پیج شما، بهتر است. درصورتی ک پست های پیج شماهماهنگی خاصی با یکدیگر ندارند باید به شما بگوییم که زمان مناسبی برای پروموت در اینستاگرام نیست. ابدا باید پست های بهتری در اینستاگرام منتشر کنید . بعد از ان اقدام به پروموت در اینستاگرام کنید.

۴-اکانت خود را عمومی (public) کنید

اگر فالوور ها نتوانند وارد اکانت شما شوند و از پروفایل شما بازدید کنند تبلیغات شما قطعا موثر نخواهد بود. بنابراین حتما قبل از انجام تبلیغات پروموت اینستاگرام اکانت خود را از اکانت پرایوت(شخصی) به اکانت پابلیک(عمومی) تبدیل کنید.

بسیار خوب، اکنون که به نکات ذکر شده توجه کردید، زمان آن فرا رسیده است که در مورد نحوه پروموت در اینستاگرام را به شما آموزش دهیم.

آموزش تبلیغات پروموت اینستاگرام

۱- انتخاب پست یا استوری مورد نظر برای پروموت

در مرحله اول پست مورد نظر خود را که بیشتر از سایرین مورد توجه کاربران بوده است را پیدا کنید و روی دکمه پروموت کلیک کنید. زدن روی دکمه اینسایت هر پست به شما در تصمیم گیری درباره اینکه آیا باید این پست رو پروموت کرد یا خیر کمک خواهد کرد به این دلیل که میتوانید عملکرد پست قبل از پروموت ملاحظه کنید.

نحوه پروموت کردن پست در اینستاگرام

۲- انتخاب هدف از تبلیغات

در مرحله بعدی باید هدف خود از تبلیغات را مشخص کنید؟

 • اگر قصد جذب بازدیدکننده بیشتر برای پیج اینستاگرام دارید گزینه More profile visits را انتخاب کنید.
 • اگر قصد جذب ترافیک بیشتر برای سایت دارید گزینه More website traffic را انتخاب کنید.
 • اگر قصد جذب بازدید صرفا برای پست مربوطه را دارید گزینه more promotion views را انتخاب کنید.
انتخاب هدف از تبلیغات در مرحله دوم تبلیغات پروموت اینستا

۳- انتخاب مخاطبین هدف تبلیغات

پس از انتخاب هدف تبلیغات نوبت به انتخاب مخاطبین هدف شما میرسد. با انتخاب دقیق مخاطبین تبلیغات شما دقیقا بر اساس معیارهای مد نظر شما به کاربران مربوطه نمایش داده خواهد شد. گزینه‌های در دسترس برای انتخاب مخاطبین تبلیغات به شرح زیر هستند:

 • خودکار (Automatic): اینستاگرام افرادی را هدف قرار می دهد که مشابه فالوورهای فعلی شما هستند
 • محلی (Local): افراد را در یک مکان خاص هدف قرار دهید.
 • دستی (Manual): افراد، مکان ها یا علائق را برای هدف قرار دادن با تبلیغات خود انتخاب کنید.
انتخاب مخاطبین تبلیغات پرموت یا اسپانسری اینستاگرام

۴- تنظیم بودجه و مدت زمان نمایش تبلیغ

در این قسمت میتوانید مدت زمان و روزهای نمایش تبلیغ و میزان بودجه تان بر اساس دلار را انتخاب کنید. با تنظیم این دو گزینه شما تخمینی از میزان Reach و تعداد بازدیدهای پروفایل را خواهید دید. در مثال زیر شما با پرداخت روزانه ۵ دلار به مدت ۶ روز، تبلیغتان به ۱۹۰۰ الی ۵۱۰۰ نفر نمایش داده شده و تعداد بازدید تقریبی از پروفایل شما ۱۳ الی ۳۴ عدد است.

تعیین میزان بودجه و مدت زمان نمایش تبلیغ در تبلیغات اسپانسری اینستاگرام

۵- ارزیابی و مرور نهایی تبلیغات

در مرحله اخر شما امکان بررسی و مرور نهایی تنظیمات تبلیغات پروموت ایجاد شده را دارید و باز زدن روی گزینه create promotion تبلیغ شما به اجرا در خواهد آمد. اگر قبلاً حساب اینستاگرام خود را به صفحه فیس بوک متصل نکرده اید، اکنون از شما درخواست می شود که این کار را انجام دهید. یک حساب کاربری موجود را انتخاب کنید یا برای ادامه روی Skip کلیک کنید.

آموزش پروموت پست در اینستاگرام

بعد از انجام این مراحل، تبلیغ شما برای بررسی به اینستاگرام ارسال می‌شود و پس از تأیید اجرا خواهد شد!

آموزش پروموت اینستاگرام، مراحل انجام تبلیغات پرموت اینستاگرام
مراحل انجام تبلیغات پروموت اینستاگرام در یک تصویر

۵ نکته برای تبلیغ پست اینستاگرام

با تبلیغات پروموت در اینستاگرام به راحتی میتوانید محتوای تبلیغاتی خود را در معرض بازدید جامعه هدف خود قرار دهید، اما مانند هر روش تبلیغاتی دیگری، نکاتی وجود دارد تا با رعایت آنها میتوان بیشترین بهره را از تبلیغات خود ببرید. در ادامه

چند نکته برای تبلیغ پست های اینستاگرام آورده شده است.

در مورد مخاطب هدف خود فکر کنید

یکی از مزایای boosting Instagram posts امکان دسترسی به طیف گسترده‌ای از مخاطبان داخل اینستاگرام است. اما این بدان معنا نیست که شما باید این موضوع را بدیهی بدانید. قبل از اینکه پست اینستاگرام خود را تبلیغ کنید، یک قدم به عقب بردارید و به این فکر کنید که می‌خواهید به چه کسی دسترسی پیدا کنید. مخاطبین شما چه کسانی هستند؟ علایق آنها چیست؟ آنها به چه نوع محتوایی پاسخ می دهند؟
اگر پاسخ این سؤالات را نمی دانید، سعی کنید اکانت خود را تجزیه و تحلیل کنید. بررسی کنید که پست های قبلی شما چگونه تیجه گرفته اند. برای مثال اگر متوجه شدید که پست هایی که به صورت ریلز انتشار داده اید، بیشترین مشارکت را دارند ابتدا آن‌ها را پروموت کنید.

پست های کاروسل (اسلایدی) را پروموت کنید.

تحقیقات نشان داده است که پست های اسلایدی باعث افزایش نرخ تعامل در اینستاگرام می شود. پست های اسلایدی می توانند تعامل را تا ۵٪ نسبت به پست های دیگر افزایش دهند! اگر یک یک ویدیو به اسلاید های خود اضافه کنید خوهید دید که تقریباً ۱۷ درصد نرخ تعامل افزایش پیدا میکند.

نمودار میله‌ای زیر، نشان میدهد که پست های کاروسل یا اسلایدی، بیشترین میزان تعامل در اینستاگرام را دریافت میکنند.

آمار انواع مختلف پست ها برای دریافت تعامل در اینتساگرام

برای استفاده حداکثری از این فرمت، سعی کنید از ۸-۱۰ تصویر یا کلیپ ویدیویی در پست خود استفاده کنید. در اسلاید اول، از مخاطبان خود سؤالی بپرسید یا یک فراخوان قدرتمند برای اقدام درج کنید. این کار کاربران را ترغیب می کند تا برای دیدن بقیه محتوای شما انگشت خود را به چپ بکشند.

از تگ های خرید محصول استفاده کنید

اگر پیج اینستاگرام شما فروشگاهی است، می‌توانید پست‌های اینستاگرامی که دارای برچسب‌های محصول هستند را تبلیغ کنید. انجام این کار افراد را مستقیماً به صفحه جزئیات محصول در اینستاگرام سوق می دهد، جایی که می توانند درباره محصول اطلاعات بیشتری کسب کنند و در نهایت اقدام به خرید محصول کنند.

بهترین پست های خود را تبلیغ کنید

کیفیت تصویر و ویدئو بخش مهمی از تجربه کاربری در اینستاگرام است. همچنین یک فاکتور اصلی برای رتبه بندی در الگوریتم اینستاگرام به حساب می آید.

این بدان معناست که اگر می‌خواهید محتوای شما توسط افراد بیشتری دیده شود، باید مطمئن شوید که تصاویر و ویدیوهایی که تبلیغ می‌کنید، کیفیت مطلوبی دارند. پروموت بهترین پست های پیجتان تضمین میکند که مخاطبین با مشاهده بهترین محتوای تبلیغاتی، به خوبی از آن استقبال خواهند کرد.

هنگامی که به دنبال پست هایی برای تبلیغ هستید، موارد زیر را در نظر بگیرید:

 • کیفیت تصویر یا فیلم
 • تعامل (لایک، کامنت، اشتراک گذاری)
 • ریچ (چند نفر آن را دیدند)
 • بهترین پست های خود را انتخاب کنید و آنها را با دیگران به اشتراک بگذارید!

جمع بندی

در این بخش از مجله گاو بنفش به تبلیغات پروموت اینستاگرام پرداختیم. پروموت اینستاگرام روش تبلیغاتی است که کاملا به صورت هدفمند محتوای مورد نظر شما را با افرادی با ویژگی های خاصی که شما انتخاب میکنید به اشتراک میگذارد. تبلیغات اسپانسری یا پروموت اینستاگرام یک راه ساده برای دسترسی سریع به تعداد زیادی از مخاطبان است. تبلیغات پروموت را میتوان با استفاده از پست، استوری و هایلایت‌هایی که دارید بسازید و محصولات و خدماتتان را در فید اینستاگرام مخاطبان نشان دهید.

این نوع تبلیغات بطور کلی بدلیل هزینه دلاری و مشکلاتی که از بابت پرداخت ارزی وجود دارد خیلی مورد توجه مخاطبان ایرانی نیست و اجرای آن پیچیدگی‌های زیادی دارد. اگر قصد تبلیغ در اینستاگرام ایرانی را دارید پیشنهاد ما استفاده از سایر روشهای تبلیغاتی نظیر تبلیغات گسترده یا بازدیدی اینستاگرام و تبلیغات بلاگری است.

اگر قصد انجام تبلیغات به روش پروموت اینستاگرام را دارید حتما به شما پیشنهاد میکنیم که در قدم نخست برای شناخت ویژگی های جامعه هدف خود، از تیم های تبلیغاتی کمک بگیرید و سپس اقدام به تبلیغ در اینستاگرام کنید. درصورتی که سوالی درخصوص روش انجام تبلیغات پروموت و همچنین هزینه تبلیغات پروموت و نحوه پرداخت آن دارید، در بخش نظرات آن را با ما در میان بگذارید.

سوالات متداول

۱- تبلیغات پروموت اینستاگرام چیست؟

تبلیغات پروموت اینستاگرام نوع خاصی از تبلیغات است که پست‌ها و استوری‌های معمولی اینستاگرام به پست‌های پولی تبدیل میشوند. محتواهای پروموت شده قابل دسترس تر و تعامل بالاتری دارند و برای افزایش آگاهی و دیده شدن برند شما عالی عمل می کنند.

۲- منظور از بوست پست (boost post) در اینستاگرام چیست؟

منظور از بووست پست، پست های پروموت شده اینستاگرام است که یک پست موجود از یک صفحه را تبلیغ می کند. پست‌های پروموت شده، دسترسی به محتوای شما را افزایش می‌دهند تا برای طیف وسیع‌تری از مخاطبان هدف شما نمایش داده شود.

۳- هزینه تبلیغات پروموت اینستاگرام چقدر است؟

هزینه تبلیغات پروموت در اینستاگرام چیزی بین ۲۰ سنت تا ۲ دلار برای هر کلیک (CPC) در کمپین های مختلف اینستاگرام است. البته این هزینه به رقابت بستگی دارد.

۴- ایا تبلیغات به روش پروموت اینستاگرام باعث افزایش فالوور میشود؟

بله با این روش تبلیغاتی، مخاطبینی به صفحه شما افزوده میشود که جزو جامعه هدف شما هستند. یعنی با روش تبلیغات پروموت اینستاگرام هدفمند ترین نوع فالوور به صفحه شما اضافه میشود.

۵- آیا پروموت اینستاگرام در ایران امکان پذیر است؟

متاسافانه به دلیل تحریم ها، کاربران ایرانی مستقیما قابلیت دسترسی به این روش تبلیغاتی را ندارند و باید از سایتهای واسط کمک بگیرند.

۷- ایا امکان دسترسی به نتایج تبلیغات پروموت اینستاگرام وجود دارد؟

برای دسترسی به نتایج تبلیغات پروموت اینستاگرام، به نمایه اینستاگرام خود بروید مسیر Promotions > Manage > Past promotions را طی کرده و سپس روی View insights کلیک کنید. در اینجا، می‌توانید نتایج حاصل از تبلیغات پروموت اینستاگرام را تجزییه و تحلیل کنید.

۸- چقدر طول میکشد تا تبلیغ پروموت اینستاگرام تایید شود؟

تبلیغات پروموت اینستاگرام برای اطمینان از انطباق با استانداردهای اینستاگرام تحت یک فرآیند مورد بررسی قرار می‌گیرند. اکثر آگهی‌ها ظرف ۲۴ ساعت تأیید می‌شوند، اما برخی ممکن است براساس پیچیدگی محتوا بیشتر طول بکشد.

بهترین جایگزین تبلیغات پروموت و اسپانسری اینستاگرام در ایران چیست؟

اگر قصد تبلیغ در اینستاگرام را دارید بهترین جایگزین استفاده از تبلیغات گسترده اینستاگرام و تبلیغات بلاگری است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید به این مطالب هم علاقمند باشید

خدمات تبلیغ در اینستاگرام

با استفاده از خدمات تبلیغ اینستاگرام، میتونین توی چند روز تعداد فالوورهای پیجتون رو چند برابر کنین. پس همین الان دست به کار بشین

خدمات تبلیغ در تلگرام

بهترین زمان برای تبلیغ در تلگرام همین الانه. داشتن یک کانال تلگرام پربازدید میتونه اوضاع کسب و کارتون رو حسابی زیر و رو کنه