همه چیز درباره استوری اینستاگرام + آموزش تصویری

فهرست مطالب

در دنیای پویای شبکه‌های اجتماعی استوری‌های اینستاگرام به عنوان یک ابزار قدرتمند برای کاربران و کسب و کارها ظاهر شده‌اند. استوری‌های اینستاگرام با امکانات تعاملی و ماهیت گذرای خود چارچوب خوبی را برای داستان‌سرایی و تعامل با کاربران فراهم می‌کنند. روزانه بیش از ۵۰۰ میلیون نفر از استوری‌ اینستاگرام برای انتشار محتوا استفاده می‌کنند و از ۵۸ درصد از کاربران اینستاگرام اعلام کرده‌اند که بعد از دیدن استوری از یک اکانت بیزنسی بیشتر به آن برند علاقمند شده‌اند. همین آمار نشان دهنده اهمیت استوری اینستاگرام است. با گسترش روزافزون استفاده از رسانه‌های اجتماعی، استوری‌های اینستاگرام به یک ابزار بسیار مؤثر برای تبلیغات در اینستاگرام و تعامل با مخاطبین تبدیل شده‌اند.

 در این مقاله خواهیم گفت که استوری اینستاگرام چیست، چه قابلیت‌هایی دارد و نحوه انتشار استوری اینستاگرام چگونه است و چگونه استوری اینستاگرام را دانلود کنید. در ادامه درباره کاربردهای استوری در اینستاگرام برای کسب و کارها خواهیم گفت. مطالعه این مقاله به شما کمک خواهد کرد که بتوانید یک استراتژی موثر برای استفاده از استوری‌های اینستاگرام بسازید و در مدت زمان ۱۵ ثانیه تاثیر ماندگاری بر مخاطبین خود بگذارید. با گاو بنفش همراه باشید.

استوری اینستاگرام چیست؟

استوری اینستاگرام (Instagram Story) یکی از روش‌های انتشار محتوا در اینستاگرام است که به کاربران اینستاگرامی این امکان را می‌دهد تا محتوای مورد نظرشان اعم از اتفاقات روزمره، تصاویر یا ویدئو‌های خاطره انگیز و … را به مدت ۲۴ ساعت به نمایش بگذارند. اینستاگرام همه ساله با افزودن ویژگی‌های جدید به استوری، میزان اهمیت و توجه خود را به این ابزار قدرتمند نشان می‌دهد. بیایید در ادامه با قابلیت‌های استوری بیشتر آشنا شویم.

قابلیت های استوری اینستاگرام

افزودن افکت: در استوری‌های اینستاگرامی می‌توانید از استیکرها، کوئزشن باکس‌ها و … برای جذاب‌تر کردن استوری خود استفاده کنید.

مشاهده بازدیدکنندگان: اگر اکانت اینستاگرام شما پابلیک یا عمومی است همه کاربران می‌توانند از استوری شما بازدید کنند. اما اگر اکانت اینستاگرام شما شخصی است، تنها افرادی که پیج شما را دنبال می‌کنند می‌توانند از استوری شما بازدید کنند. شما می‌توانید افرادی که از استوری شما بازدید کردند را مشاهده کنید. برای مشاهده افرادی که از استوری شما بازدید کرده‌اند، بعد از انتشار استوری، استوری خود را باز کنید. با کشیدن استوری به سمت بالا افرادی که از استوری شما بازدید کرده‌اند قابل مشاهده است.

هاید کردن استوری: شما می‌توانید استوری اینستاگرام خود را از دید برخی از فالوورها پنهان کنید! اگر نمی‌خواهید کسی استوری شما را ببیند می‌توانید استوری خود را از دید آن شخص پنهان کنید. به این اقدام اصطلاحا هاید کردن استوری اینستاگرام می‌گویند. برای هاید کردن استوری در اینستاگرام کافی است این مسیر را دنبال کنید: روی پروفایل خود ضربه بزنید، story را لمس کنید، طبق تصویر زیر افراد مورد نظر را انتخاب کرده و فلش را بزنید تا استوری اینستاگرام شما از دید این افراد مخفی بماند.

نحوه هاید کردن افراد در استوری اینستاگرام (از چپ به راست)
نحوه هاید کردن افراد در استوری اینستاگرام (از چپ به راست)

ریپلای کردن استوری اینستاگرام: بازدیدکنندگان استوری می‌توانند نظر خود درباره استوری شما را از طریق ارسال پیام مستقیم یا direct message ارسال کنند. البته شما می‌توانید این گزینه را غیر فعال کنید. در ادامه نحوه غیرفعال کردن ریپلای استوری در اینستاگرام را خواهیم گفت.

روش غیر فعال کردن ریپلای در استوری اینستاگرام

برای غیر فعال کردن ریپلای کردن در استوری اینستاگرام کافی است تا طبق تصویر زیر(از چپ به راست)، بعد از لمس پروفایل اینستاگرام خود گزینه more را انتخاب و سپس گزینه story setting را لمس کنید و در قسمت Replying، گزینه off را انتخاب کنید.

غیرفعال کردن ریپلای در استوری اینستاگرام
نحوه غیرفعال کردن قسمت ریپلای در استوری اینستاگرام

هایلایت کردن استوری: شما می‌توانید استوری خود را در پروفایل اینستاگرامی خود به نمایش بگذارید که در واقع همان قابلیت هایلایت استوری اینستاگرام است.

تفاوت استوری با هایلایت اینستاگرام چیست؟

استوری اینستاگرام تنها ۲۴ ساعت در پروفایل شما فعال است. در حالی که اگر شما استوری موردنظر را هایلایت کنید، می‌توانید برای مدت طولانی استوری مورد نظر را در پیج خود داشته باشید. در مقاله هایلایت اینستاگرام به طور کامل به بررسی این قابلیت اینستاگرامی پرداخته‌ایم.

چگونه استوری اینستاگرام بسازیم؟

برای ایجاد استوری اینستاگرام کافی است مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:
۱-ابتدا اپلیکیشن اینستاگرام خود را باز کرده و روی عکس پروفایل خود (بالای صفحه، سمت چپ) ضربه بزنید. همچنین می‌توانید صفحه را از سمت چپ به سمت راست بکشید.

ایجاد استوری اینستاگرام

۲-در این مرحله می‌توانید تصویر یا ویدئو ثبت کنید. اگر ویدئو یا تصویر را در گالری تلفن همراه خود موجود دارید نیز می‌توانید انگشت خود را از پایین به بالا بکشید تا از گالری تصاویر، استوری مورد نظر خود را انتخاب کنید.

نحوه ثبت تصاویر و یا ضبط ویدیو در اینستاگرام و نمایش نحوه انتخاب عکس از گالری تلفن همراه

۳-سپس با کشیدن صفحه به سمت بالا می‌توانید از استیکرها، برچسپ زمان، کوئزشن باکس یا گیف در استوری خود استفاده کنید. استفاده از این ویژگی‌ها جلوه بیشتری به استوری اینستاگرامی شما می‌دهد.

درست کردن استوری اینستاگرام

۴-بعد از اینکه ویرایش استوری خود را تکمیل کردید، روی send یا your story یا فلش ضربه زده و آن را با فالورهایتان به اشتراک بگذارید. در صورتیکه پیش از این لیستی از دوستان صمیمی (close friend) ایجاد کرده‌اید این امکان را دارید که با زدن روی close friend استوری خود را تنها برای این کاربران نمایش دهید.

چگونه استوری درست کنیم

انواع حالت‌های استوری اینستاگرام

برای ضبط ویدئو با ثبت تصویر در استوری اینستاگرام چند حالت (فرمت) وجود دارد:

انواع فرمت های اینستاگرام

Create : با انتخاب این گزینه می‌توانید متن یا نوشته مورد نظر خود را به اشتراک بگذارید. گزینه create حالت‌های مختلفی دارد. برای دسترسی به حالتهای اینستاگرام بعد از انتخاب گزینه create در پایین صفحه چند حالت برای انتخاب دارید.

که در ادامه هریک را توضیح می‌دهیم:

  • حالت اول shout out است که مناسب زمانی است که قصد دارید تولد دوستتان را تبریک بگویید. کافی است نام کاربری شخص مورد نظر را داخل باکس تایپ کنید تا اینستاگرام به طور اتفاقی یکی از استوری‌های مشترک با آن کاربر را برای شما به نمایش دربیاورد و با این روش خاص، تولد شخص مورد نظر را تبریک بگویید!
shout out استوری اینستاگرام
  • حالت بعدی gifs است. فایل gif تصاویر متحرکی هستند که در سالهای اخیر بین کاربران شبکه های اجتماعی محبوبیت پیدا کرده‌اند.
lol haha

می‌توانید کلمه مورد نظرتان را تایپ کنید تا اینستاگرام چندین گیف مختلف را نمایش بدهد، سپس با انتخاب گیف دلخواه و اعمال تغییرات لازم، آن را منتشر کنید.

gif استوری اینستاگرام
  • گزینه بعدی on this day است. با این گزینه می‌توانید استوری‌هایی که در چند سال گذشته دقیقا در همین روز منتشر کرده بودید را دوباره به اشتراک بگذارید.
on this day استوری اینستاگرام

Boomerang: بومرنگ یکی از انواع قالب‌های ویدئویی است که استوری‌های کوتاه جالبی را ایجاد می‌کند. برای ایجاد بومرنگ کافی است بعد از لمس نماد boomerang از نوار سمت چپ، چند ثانیه به ضبط استوری ادامه دهید تا متوقف شود. سپس بومرنگ شما آماده است و می‌توانید آن را منتشر و یا ذخیره کنید.

 

Layout: با انتخاب این گزینه قادر به ثبت ۴ تصویر در کنار هم خواهید بود.

layout اینستاگرام

hands-free: هندزفری در لغت به معنای بدون دخالت دست است. این ویژگی در استوری اینستاگرام این امکان را به شما به شما می‌دهد تا بدون نگه داشتن دکمه استوری، ویدئوی یک دقیقه‌ای ضبط کنید.

افزایش تعامل در اینستاگرام بوسیله استوری

با کمک ویژگی‌های استوری اینستاگرام می‌توان engagement یا تعامل در پیج اینستاگرامی را افزایش داد. چند مورد از این ویژگی‌ها را در ادامه توضیح می‌دهیم:

استیکرهای استوری اینستاگرام

اینستاگرام دارای استیکرها یا برچسپ‌های گوناگونی مثل Mention، Question box، Music، Poll، Link، quiz و … است که می‌توان به کمک آن‌ها تصاویر یا ویدئوهای جذاب‌تری منتشر کرد. همچنین با به چالش کشیدن مخاطب، تعامل پیج را افزایش داد. برای دسترسی به استیکرهای اینستاگرام بعد از انتخاب محتوا، در همان صفحه استوری، با لمس صفحه را به بالا بکشید. استیکرهای اینستاگرام در دسترس شما هستند.

برچسپ های اینستاگرام

استیکر mention یا تگ کردن در استوری اینستاگرام

شاید پرکاربرد‌ترین استیکر اینستاگرام استیکر mention یا تگ کردن است. با کمک این استیکر می‌توان آیدی کاربران را در استوری خود منشن کنید. مثلا هنگامی که با جمعی از دوستان خود تصویری ثبت کرده‌اید و می‌خواهید آن تصویر را منتشر کنید، با کمک این استیکر امکان تگ کردن دوستان شما وجود دارد. با منشن کردن دوستان خود در استوری، آن‌ها نیز می‌توانند استوری شما را ری استوری کنند.

استیکر music یا آهنگ گذاشتن در استوری

استیکر music یکی دیگر از ویژگی های منحصر به فرد استوری اینستاگرام است که کاربران به کمک آن می‌توانند موسیقی مورد نظر خود را با کیفیت اصلی به استوری خود اضافه کنند.

۳- استیکر gif یا تصاویر متحرک

با استیکر گیف می‌توان تصاویر متحرک جذابی را در استوری اینستاگرام منتشر کرد. اینستاگرام صدها نوع مختلف از گیف را در اختیار شما قرار داده است تا بتوانید بعد از جستجوی کلمه مورد نظر گیف مربوط به آن را داخل استوری خود قرار دهید.

۴- استیکر location یا موقعیت مکانی

استیکر لوکیشن این امکان را به کاربران می‌دهد تا موقعیت مکانی خود را به بازدیدکنندگان نشان دهند. آمارها نشان می‌دهد کاربرانی که از استیکر location در استوری خود استفاده کرده‌اند، ۷۹ درصد از حالت معمولی تعامل بیشتری دریافت کرده‌اند.

۵- استیکر hashtag

با استفاده از استیکر هشتگ در استوری می‌توانید استوری خود را به کاربران بیشتری به نمایش بگذارید. برای مثال هنگامی که از هشتگ “تابستان” استفاده کرده‌اید، امکان اینکه افراد بعد از جستجوی این هشتگ استوری شما را ببینند زیاد است. البته این موضوع زمانی اتفاق می‌افتد که پیج اینستاگرام شما پابلیک یا عمومی باشد.

۶- استیکر add yours

هدف از ایجاد استیکر add yours تشکیل یک زنجیره محتوایی است. کاربران با افزودن این استیکر به استوری خود از بازدیدکنندگان میخواهند تا با لمس add yours استوری دیگری متناسب با موضوع استوری شما منتشر کرده و به محتوای شما پاسخ دهند..

۷- استیکر link یا لینک در استوری اینستاگرام

این استیکر کمک شایانی به افزایش بازدیدکنندگان از وبسایت یا کانال تلگرامی شما می‌کند. افزودن لینک به استوری از روش‌هایی است که با کمک آن می‌توان تعامل بهتری با مخاطبین داشت. به صاحبان مشاغل پیشنهاد می‌شود که اگر سایت یا کانال تلگرامی دارند؛ حتما از این استیکر استفاده کنند تا روند خرید از سایت یا کانال تلگرام را بهبود دهند.

۸- استیکر ایموجی

استیکر ایموجی در واقع واکنش شخصی شما به استوری خود را نشان می‌دهد. بازدیدکنندگانی که با واکنش شما موافق باشند می‌توانند روی استیکر ایموجی لمس کرده و به نوعی به استوری شما پاسخ بدهند.

۹- استیکر question box

یکی از پرکاربردترین استیکرهای استوری اینستاگرام کوئزشن باکس است. با کمک این استیکر می‌توان سوالی از فالوورها پرسید و فالوورها با پاسخ دادن به سوال در قسمت باکس این استیکر، تعامل در پیج شما را افزایش دهند.

۱۰- استیکر poll یا نظرسنجی استوری اینستاگرام

استیکر poll یا استوری نظرسنجی از دیگر استیکرهای استوری اینستاگرام است که می‌توان با استفاده از آن از مخاطب بخواهید که در مورد تصمیم شما نظر خود را ثبت کند. مثلا می‌توانید بپرسید کدام یک از این محصولات زیبا‌تر هستند؟

۱۱- استیکر countdown یا شمارش معکوس در استوری

یکی از هیجان انگیزترین استیکرهای استوری اینستاگرام، استیکر شمارش معکوس است. با استفاده از این استوری می‌توانید برای اتفاقی که قرار است در پیج شما بیوفتد؛ شمارش معکوس ایجاد کنید. مثلا اگر قصد انتشار پست خاص را دارید و یا قرار است در قیمت محصولات خود افری تعیین کنید، می‌توانید با کمک این استیکر این رویداد را به کاربران اطلاع رسانی کنید. همچنین اگر قرار است تا دوره آموزشی برگزار کرده و یا مسابقه‌ای راه اندازی کنید، این استیکر برای افزایش هیجان و جلب توجه کاربران عالی است.

۱۲- استیکر quiz یا سوال چهارگزینه‌ای استوری اینستاگرام

با کمک استیکر quiz می‌توان سوالی با چهار گزینه مختلف مطرح کرد. این استیکر مانند poll عمل می‌کند اما مخاطبان با این استیکر ارتباط بهتری برقرار می‌کنند، چرا که ۴ گزینه پیش رو دارند.

آموزش انتشار استوری برای کلوز فرندز (close friends)

با افزودن قابلیت close friends کاربران می‌توانند استوری خود را تنها برای افرادی که مد نظر دارند به اشتراک بگذارند. برای انتشار استوری برای close friends ابتدا باید لیست دوستان صمیمی خود را در قسمت close friend ثبت کنید و پس از آن استوری خود را منتشر کنید. در قسمت بعدی نحوه ایجاد کلوز فرند توضیح داده می‌شود.

انتشار استوری کلوز فرندز اینستاگرام

نحوه ایجاد Close friend در اینستاگرام

نحوه ایجاد کلوز فرند در اینستاگرام
  1. ابتدا باید دوستان صمیمی خود را انتخاب کنید، برای اینکار ابتدا پروفایل خود را لمس کنید.
  2. سپس از بالای صفحه و سمت راست گزینه چرخ دنده را انتخاب کنید.
  3. گزینه story را انتخاب کرده و فالورهایی که می‌خواهید وارد لیست دوستان صمیمی شما شوند را انتخاب کرده و در آخر گزینه done در پایین صفحه را انتخاب کنید.

ابعاد استوری اینستاگرام

سایز تصاویر برای نمایش بهتر در استوری اینستاگرام باید ۱۰۸۰ در ۱۹۲۰ و یا با نسبت ۹:۱۶ باشد. این اندازه با توجه به این که استوری به حالت تمام صفحه به نمایش در می‌آید انتخاب شده است اگر این ابعاد رعایت نشوند جلوه تصاویر منتشر یافته جالب نخواهد شد.

توجه داشته باشید که حجم تصویر برای استوری باید حداکثر تا ۳۰ مگابایت باشد و حجم ویدئو نیز حدکثر ۴ گیگ است.

مدت زمان هر استوری در اینستاگرام چقدر است؟

هر استوری در اینستاگرام به مدت ۲۴ ساعت نمایش داده شده و بعد از آن در بخش archive ذخیره می‌شود. علاوه بر این هر استوری در اینستاگرام از لحظه شروع نمایش به کاربر ۱۵ ثانیه زمان می‌برد. اما درصورتی که ویدئو مورد نظر شما بیش از ۱۵ ثانیه باشد، آنگاه اینستاگرام آن را به چند قسمت ۱۵ ثانیه‌ای تقسیم و منتشر می‌کند.

آموزش بازدید از استوری اینستاگرام

هنگامی که وارد برنامه اینستاگرام خود می‌شوید اولین چیزی که نظر شما را جلب می‌کند، نوار بالای صفحه اصلی (home) پیج شما است. علامت‌های دایره‌ای شکلی که کنار هم قرار گرفته‌اند و نوار قرمز رنگی دور آن‌ها مشاهده می‌شود. با لمس هر کدام از آن‌ها می‌توانید استوری‌های منتشر شده توسط اکانت‌های اینستاگرامی را مشاهده کنید. ممکن است هر اکانت بیش از یک استوری منتشر کرده باشد، با لمس سمت چپ و راست، می‌توانید به استوری قبل و بعد اکانت دسترسی داشته باشید. همچنین با کشیدن انگشتتان به سمت چپ و راست، استوری اکانت بعدی را مشاهده می‌کنید. برای توقف در استوری کافی است انگشت خود را روی صفحه نگه دارید.

نحوه مشاهده استوری در اینستاگرام

کاربرد استوری اینستاگرام برای رونق کسب و کار

همانطور که می‌دانید اینستاگرام تبدیل به بستری مناسب برای فروش و بازاریابی شده است. هر پیج اینستاگرام به عنوان مغازه‌ای رایگان عمل می‌کند که به نسبت فعالیت و جذابیت آن می‌تواند در فروش موفق باشد. استوری اینستاگرام یکی از بهترین راه‌ها برای ارتباط با مخاطبین و رونق در کسب و کار است. در ادامه چند روش برای افزایش تعامل با مخاطب و فروش محصولات به کمک استوری اینستاگرام معرفی خواهیم کرد.

طراحی پرسش و پاسخ

با کمک استیکر هایی که توضیح داده شد(question box, poll,quiz) می‌توانید از فالوور های خود بخواهید تا با پرسیدن سوال یا شرکت در نظر سنجی، با شما ارتباط برقرار کنند. این موضوع باعث می‌شود تا اینستاگرام اکانت شما را اکانتی فعال، پویا و مخاطب محور شناسایی کند و استوری‌ها و پست‌های شما را به افراد بیشتری نمایش دهد.

image

استوری از شرکت یا محل کار

افراد در اینستاگرام علاقه زیادی به مشاهده روزمرگی‌ها و اتفاقات جالب دارند. می‌توانید برای ایجاد تنوع در استوری‌های پیج خود، بخشی از استوری‌های اکانت خود را به روزمرگی‌ها اختصاص دهید. آنچه امروز در محل کار ما رخ داد و یا میز کار کارمند نمونه ما! حتی استوری از یک فنجان قهوه با بک گراند محل کار می‌تواند بین شما و دوستانتان رابطه صمیمانه‌ای برقرار کند.

استوری از رضایت مشتری

یکی از روش‌های جدید برای بازاریابی در اینستاگرام، استوری از رضایت مشتری است. می‌توانید بازخورد مشتری‌های خود را استوری کنید. این کار ساده می‌تواند اعتماد فالوورهای شما را بیش از پیش جلب کرده و باعث رونق کسب و کار شما شود. همچنین می‌توانید از مشتری‌های خود بخواهید تا تصویری از محصول شما را ارسال کنند و با ارسال پیام صوتی یا ویدئو رضایت خود را بیان کنند.

نمایش جزئیات محصول

حتی اگر احساس می‌کنید که محصولات پیج شما ساده‌ترین محصولات موجود در اینستاگرام هستند، می‌توانید با نمایش آن در استوری و استفاده از افکت‌ها و استیکر‌های جذاب، محصول خود را بهترین محصول اینستاگرام معرفی کنید! با این روش مشاهده خواهید کرد که فروش شما چند برابر خواهد شد! برای مثال اگر در اکانت اینستاگرام خود کتاب یا مجله می‌فروشید، می‌توانید روزانه یک یا دو عدد از محصولات خود را به مشتری معرفی کنید. مثلا این کتاب درباره افزایش اعتماد به نفس است! داشتن کتاب با این موضوع برای همه ما ضروری است! اگر اعتماد به نفس بالایی داشته باشید می‌توانید در تمامی امور روزانه موفق باشید! قیمت این کتاب ۱۰۰ تومان است اما اگر تا ۳ ساعت دیگر اقدام به سفارش این کتاب کنید ۱۰ درصد تخفیف شامل حال شما خواهد شد!

چه کسانی از استوری اینستاگرام ما بازدید کرده‌اند؟

بعد از انتشار استوری در اینستاگرام خود می‌توانید آیدی بازدیدکنندگان را مشاهده کنید. وارد برنامه اینستاگرام شوید، روی آیکون استوری ضربه بزنید، استوری را از پایین صفحه به بالا بکشید، حال لیستی از افرادی که استوری اینستاگرام شما را مشاهده کردند نمایش داده می‌شود.

بازدیدکنندگان استوری

آموزش دانلود استوری اینستاگرام

برای دانلود استوری‌ اینستاگرام، می‌توانید از روش‌های مختلفی استفاده کنید. یکی از روش‌ها این است که از برنامه‌ها یا وب‌سایت‌های معتبر و امن برای دانلود استوری استفاده کنید. اغلب این برنامه‌ها به شما این امکان را می‌دهند تا با وارد کردن نام کاربری یا لینک استوری، آن را دانلود کنید. قبل از استفاده از این برنامه‌ها، اطمینان حاصل کنید که از منابع معتبر و امن استفاده می‌کنید تا از دسترسی غیرمجاز به اطلاعات شخصی خود یا دیگران جلوگیری کنید.

چند روش مختلف برای دانلود استوری اینستاگرام در ادامه عنوان شده است:

1- ربات تلگرامی https://telegram.me/Regrambot

۲- مراجعه به این سایت و قرار دادن نام کاربری مورد نظر و یا لینک استوری :
https://en.savefrom.net/20-download-instagram-stories-28.html

دانلود استوری اینستاگرام

لینک استوری مورد نظر را از این روش به دست آورید: در قسمت بالای استوری، گزینه سه نقطه را بزنید، حال در نوار پایین گزینه copy link را لمس کنید.

۳- استفاده از اپلیکیشن و برنامه‌ها: برنامه Easy Downloader برای اندروید و برنامه Insta Save برای iOS

نکته: لازم به ذکر است که شما فقط می‌توانید استوری اینستاگرام پیج‌های public را دانلود کنید (امکان دانلود استوری از پیج‌های پرایوت وجود ندارد).

جمع بندی

در پایان این مقاله، با نحوه انتشار استوری در اینستاگرام، روش‌ هاید فالورها از استوری، نحوه دانلود استوری اینستاگرام و آشنا شدید. همچنین دانستیم که استوری اینستاگرام می‌تواند در رونق کسب و کار یا افزایش تعامل با مخاطبین کمک زیادی بکند.

با ترفندها و نکاتی که در این مقاله آموختید، می‌توانید استوری‌های فراموش نشدنی و جذابی را ساخته و در فضای مجازی به اشتراک بگذارید. البته خلاقیت در طراحی استوری حرف اول را می‌زند. به امید خلق ایده‌های جذاب و به یاد ماندنی در استوری‌های اینستاگرام!

سوالات متداول

۱- آیا تعداد دفعاتی که شخصی از استوری اینستاگرام ما بازدید کرده قابل مشاهده است؟

خیر. در حال حاضر این امکان برای کاربران وجود ندارد. تنها افرادی که از استوری بازدید کرده‌اند قابل مشاهده هستند.

۲- آیا با مخفی کردن شخصی از استوری اینستاگرام، او متوجه این موضوع خواهد شد؟

خیر. اما با هاید کردن استوری، هایلایت های پیج اینستاگرامی شما برای او قابل نمایش خواهد بود. اکانتی که از استوری هاید شده، از طریق چک کردن پروفایل شما و دیدن هایلایتهای پیج اینستاگرامتان متوجه این موضوع خواهد شد.

۳- استوری اینستاگرام چه مدت قابل نمایش است؟

استوری اینستاگرام ۲۴ ساعت فعال است اما در صورتی که به هایلایت های اینستاگرام اضافه شود، تا هر زمانی که بخواهید در پروفایل شما به نمایش در می آید.

۴- چه مدت بعد تماشای استوری در اینستاگرام، ادمین پیج متوجه می‌شود که ما از استوری او بازدید کرده‌ایم؟
از لحظه‌ای که استوری اینستاگرام برای شما لود شود، بازدید شما در آن استوری ثبت خواهد شد.

۵- ترتیب اولویت قرار گرفتن استوری‌ها در اینستاگرام چگونه است؟

به طور کلی استوری افرادی که با آن‌ها تعامل بیشتری دارید در اولویت نمایش دادن به شما است.

۶- چگونه متوجه شویم که در لیست close friend دیگران قرار گرفته ایم؟

در حالت عادی حاشیه استوری‌ها در اینستاگرام به رنگ قرمز است، اما اگر حاشیه استوری به رنگ سبز باشد یعنی شما در لیست close friend آن اکانت قرار گرفته اید.

۷- آیا امکان بازدید از استوری افراد بدون متوجه شدن آن‌ها وجود دارد؟
بله می‌توانید از ربات‌ها و برنامه‌های مختلفی برای سین کردن استوری اینستاگرام بدون متوجه شدن ادمین پیج استفاده کنید.

۸- آیا امکان لایک کردن استوری اینستاگرام وجود دارد؟

بله می‌توانید استوری اینستاگرام را لایک کنید. نماد قلب در قسمت پایین سمت راست هر استوری در اینستاگرام، امکان لایک کردن را فراهم آورده است.

۹- معنی حلقه سبز دور استوری اینستاگرام چیست؟

حلقه سبز رنگ دور استوری اینستاگرام نشان دهنده این است که آن اکانت، شما را در لیست دوستان صمیمی (close friend) قرار داده است.

۱۰- تفاوت ریلز با استوری اینستاگرام چیست؟

به طور کلی ریلز و استوری در طول ویدئو، افکت‌ها، نحوه نمایش و الگوریتم نمایش محتوا با یکدیگر متفاوت اند.

۱۱- تفاوت استوری با پست اینستاگرام چیست؟

استوری‌ اینستاگرام محتوا را به صورت کوتاه‌مدت به نمایش گذاشته و پس از ۲۴ پاک می‌شود. پست‌ اینستاگرام محتوای مورد نظر را به صورت دائمی و در پروفایل نمایش می‌دهد. هر دو قابلیت لایک و کامنت گذاری دارند و تفاوت آن‌ها در مدت زمان نمایش محتوا به کاربر است. همچنین میتوان استوری ها را در نمایش به افراد محدود کرد به گونه ای که تنها افراد مورد نظر بتوانند آن را مشاهده کنند، اما پست اینستاگرام برای تمامی فالورها به نمایش در می‌آید.

۱۲- تفاوت استوری با ریلز اینستاگرام چیست؟

استوری محتوای کوتاه مدت و ۲۴ ساعته است ولی ریلز ویدئوهای حداکثر ۶۰ ثانیه ای با موزیک و افکت‌های ویژه است که در بخش پروفایل پیج اینستاگرام قابل دسترسی است. هر دو قابلیت لایک و کامنت گذاری را دارند. ریلز تنها به فرمت ویدئویی قابل پخش است اما استوری می‌تواند یک تصویر یا یک ویدئو باشد. اگر پیج اینستاگرام شما خصوصی نباشد ریلز امکان وایرال شدن و نمایش در اکسپلور را خواهد داشت در صورتی که استوری تنها برای فالورهای شما نمایش داده می‌شود.

۱۳- نحوه بارگذاری استوری اینستاگرام بوسیله کامپیوتر و لپ تاپ چگونه است؟

برای بارگذاری استوری اینستاگرام بوسیله کامپیوتر باید توسط مرورگر کروم وارد حساب اینستاگرامی خود شوید. کلید F12 را بزنید. از نوار بالای صفحه در قسمت dimension گزینه iphone را انتخاب کنید. کلید F5 را بزنید. اکنون امکان بارگذاری استوری را خواهید داشت. برای راهنمایی بیشتر این ویدیو را ببینید.

۱۴- نحوه تغییر رنگ بک گراند استوری در اینستاگرام چگونه است؟

ابتدا در بخش خانه (home) صفحه را به طرف راست بکشید تا قسمت گرفتن عکس برای استوری باز شود.بعد از گرفتن یک عکس بر روی سه نقطه در گوشه بالا سمت راست بزنید و گزینه طراحی(draw)را انتخاب کنید. بعد از انتخاب رنگ دلخواه از پایین صفحه، روی صفحه با انگشت خود نگه دارید تا تمام صفحه به رنگ مورد نظرتان تغییر کند. حال تیک تایید را در گوشه بالا سمت راست صفحه را بزنید تا تغییرات اعمال شود.حال صفحه را به سمت بالا بکشید و با گزینه عکس دوم ، عکس دلخواه خود را بر روی بک گراند رنگی خود قرار دهید

[ratemypost]
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

شاید به این مطالب هم علاقمند باشید

جادوی تبلیغ در اینستاگرام

با استفاده از خدمات تبلیغ اینستاگرام، میتونین توی چند روز تعداد فالوورهای پیجتون رو چند برابر کنین. پس همین الان دست به کار بشین

معجزه تبلیغ در یک پیام‌رسان

بهترین زمان برای تبلیغ در تلگرام همین الانه. داشتن یک کانال تلگرام پربازدید میتونه اوضاع کسب و کارتون رو حسابی زیر و رو کنه