هزینه تبلیغات در اینستاگرام چقدر است؟ تعرفه ۱۴۰۳

هزینه تبلیغات در اینستاگرام چقدر است؟ تعرفه ۱۴۰۳

فهرست مطالب

علیرغم فیلترینگ اینستاگرام، این شبکه اجتماعی با دارا بودن بیش از ۴۸ میلیون کاربر ایرانی همچنان محبوبترین شبکه اجتماعی در بین ایرانیان است. تبلیغات در اینستاگرام یک روش بسیار موثر برای افزایش آگاهی از برند، افزایش فالوور در اینستاگرام، رشد کسب و کار و افزایش فروش است.

تبلیغ در اینستاگرام روش‌های مختلفی دارد و هزینه تبلیغ در اینستاگرام در هر روشی متفاوت است. اگر قصد تبلیغ در اینستاگرام را دارید باید با انواع تبلیغ در اینستاگرام آشنا باشید و مزایای هریک بشناسید. شرکت‌های تبلیغاتی اینستاگرام و پیج‌های تبلیغاتی مختلف روش‌های مختلفی برای قیمت گذاری تبلیغات بر اساس فاکتورهای مختلف دارند.

در این مقاله قصد داریم انواع تبلیغ در اینستاگرام را همراه با نحوه قیمت گذاری معرفی کنیم، فاکتورهایی که بر هزینه‌ تبلیغات در اینستاگرام اثر گذار هستند را مرور کنیم. اگر صاحب کسب و کار یا مدیر دیجیتال مارکتینگ هستید با مطالعه این مقاله می‌توانید اهداف و انتظارات واقعی از تبلیغات پیجتان در اینستاگرام داشته باشید و بودجه بندی درستی برای تبلیغ تنظیم کنید.

فاکتورهای موثر بر قیمت تبلیغات در اینستاگرام

اگر برای اولین بار قصد تبلیغات در اینستاگرام را دارید باید بدانید قیمت گذاری تبلیغات در اینستاگرام چگونه انجام می‌شود و به چه عواملی وابستگی دارد. در ادامه به برخی از مهمترین فاکتورهای اثرگذار بر تعرفه تبلیغات در اینستاگرام می‌پردازیم:

 1. تعداد فالوور: تعداد فالوور یکی از مهمترین فاکتورهای قیمت گذاری تبلیغات در اینستاگرام است. هرچه پیجی فالوور بیشتری داشته باشد، هزینه بیشتری هم بابت تبلیغات دریافت می‌کند. البته باید گفت باتوجه به اینکه بسیاری از پیج‌ها اقدام به خرید فالوور می‌کنند، تعداد فالوور معیار دقیقی برای قیمت گذاری تبلیغ نیست. برای تشخیص فالوورهای فیک پیج پیشنهاد می‌کنیم مقاله روشهای تشخیص فالوور فیک را مطالعه کنید.
 2. نوع پیج تبلیغاتی: تبلیغات در پیج‌های عمومی اینستاگرام هزینه کمتری در مقایسه با تبلیغات در پیج‌های اینفلوئنسری و بلاگری دارد.
 3. حوزه کاری و مخاطبان پیج: تبلیغات در برخی از حوزه‌ها مالی ( رمز ارز و بورس)، پزشکی و زیبایی بیشتر و در حوزه‌های فروشگاهی و روانشناسی کمتر است.
 4. نوع محتوای تبلیغاتی (پست، استوری، ریلز): قیمت تبلیغ بر اساس نوع محتوا قانون ثابتی ندارد و قیمت گذاری تبلیغات بر اساس فاکتور نوع محتوا بیشتر سلیقه‌ای است.
 5. نرخ تعامل پیج تبلیغاتی: پیج‌هایی که فالوورهای فعالتری دارند هزینه بیشتری دریافت می‌کنند. جهت مطالعه بیشتر درباره نحوه بررسی نرخ تعامل (اینگینجمنت) در اینستاگرام به مقاله «اینگینجمنت اینستاگرام چیست؟» مراجعه کنید.
 6. حجم تبلیغات در پیج تبلیغاتی: پیج‌هایی که کمتر تبلیغ منتشر می‌کنند هزینه بیشتری بابت تبلیغ دریافت می‌کنند.
 7. زمان انتشار تبلیغات: برخی پیج‌های تبلیغاتی بابت انتشار تبلیغ در رویدادهای خاص نظیر شب یلدا، نوروز، روز مادر، ولنتاین و … و اخر هفته‌ها هزینه بیشتری دریافت می‌کنند.
 8. تولید محتوا: اینفلوئنسرها معمولا خودشان با مشورت مشتری، اقدام به طراحی سناریو و محتوای تبلیغاتی می‌کنند و به همین دلیل هم هزینه بیشتری دریافت می‌کنند. در هر صورت اینکه طراحی بنر اینستاگرامی بر عهده شما باشد یا پیج تبلیغاتی، تعرفه تبلیغات تغییر می‌کند.
اینفوگرافی عوامل موثر بر قیمت تبلیغ در اینستاگرام

تبلیغات اینستاگرامی در ایران بر اساس نحوه اجرا، نحوه پرداخت هزینه و نوع پیج تبلیغاتی انواع مختلفی دارد که در زیر به معرفی آن‌ها میپردازیم:

قیمت تبلیغات گسترده در اینستاگرام

در تبلیغات گسترده اینستاگرام پست یا استوری یا ریلز تبلیغاتی شما بصورت عکس یا ویدیو در تعدادی پیج تبلیغاتی اینستاگرام(که عمدتا پیج‌های عمومی هستند) بصورت همزمان منتشر می‌شود و به مدت ۲۴ ساعت در دسترس است.

مزایای تبلیغات گسترده اینستاگرام

 • انتشار محتوای تبلیغاتی بصورت انبوه و صرفه جویی در زمان
 • مناسب برای پیج‌های نوپا
 • طیف گسترده و متنوع مخاطبان
تبلیغات-گسترده اینستاگرام
تبلیغات گسترده در پیج‌های مختلف و دارای تعداد فالوورهای مختلف انجام میشود

تعرفه تبلیغات بصورت پست و ریلز در تبلیغات گسترده اینستاگرام

تبلیغات گسترده در اینستاگرام عمدتا در پیج‌های عمومی انجام می‌شود. پیج‌های عمومی پیج‌هایی هستند که محتوای عمومی منتشر می‌کنند.شما می‌توانید پیج‌های متفاوتی را بر اساس نیازهای خود، مخاطبان و کیفیت پیج برای انتشار پست، استوری و یا ریلز تبلیغاتی‌تان انتخاب کنید. در جدول زیر تعرفه تبلیغات بصورت پست و ریلز ارائه شده است:

ردیفایدی پیج تبلیغاتی در اینستاگرامتعداد فالوورهزینه تبلیغات بصورت پست یا ریلز
۱dastan.__.roman۲۳.۳k۲۰۰ هزار تومان
۲ham_delii_۳۳.۵k۲۰۰ هزار تومان
۳mahsan.neveshte۷۶.۳k۲۰۰ هزار تومان
۴storii.mahsan۲۵۴k۳۵۰ هزار تومان
۵balutaam۱۹۴k۲۰۰ هزار تومان
۶novel._parisa۱۳۵k۲۵۰ هزار تومان
۷parisa._novel۱۹۱k۵۰۰ هزار تومان
۸cilip_danestani۶۲.۸k۳۰۰ هزار تومان
۹nazli_xaniim۳۶.۳k۲۰۰ هزار تومان
۱۰hiden.mag۷۱۸K۷۰۰ هزار تومان
۱۱iranfoodcourt ۱M۷۵۰ هزار تومن
۱۲signal.pedia۱.۱M۱ ملیون و ۴۰۰ هزار تومان
۱۳X.UFO۷۲۲K۸۰۰ هزار تومان
۱۴fact_tino۵۲۶K۴۰۰ هزار تومان
۱۵sherfarsii۱.۴M۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان
۱۶mechaicbash۸۸۸K۵۵۰ هزار تومان
۱۷hooshine.ir۱.۵M۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان
۱۸ashrafsoltani1348۱.۵M۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان
۱۹majaleye_khanedari۱.۲M۹۰۰ هزار تومان
۲۰diamonds.mag۱.۱M۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان
۲۱jahan.tourism۴۱۹K۷۵۰ هزار تومان
تعرفه تبلیغات گسترده در اینستاگرام بصورت پست و ریلز در سال ۱۴۰۳

تعرفه تبلیغات بصورت استوری در تبلیغات گسترده اینستاگرام

تبلیغات بصورت استوری در برخی حوزه‌ها بازدهی بسیار خوبی دارد. امکان اضافه کردن لینک و منشن کردن از مزایای مهم استوری اینستاگرام است. در جدول زیر قیمت تبلیغات بصورت استوری در تبلیغات گسترده ذکر شده است:

ردیفایدی پیجتعداد فالوورتعرفه تک استوری
۱X.UFO۷۲۲K۴۰۰ هزار تومان
۲wonder_factss۴۴۰K۴۰۰ هزار تومان
۳tarikh.parsi۱M۷۰۰ هزار تومان
۴lmdb.tv۱.۳M۶۰۰ هزار تومان
۵cart00nchi۱.۷M۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان
۶Muzic.toop۱.۲M۱ میلیون تومان
۷Musicfars.ir۱M۱ میلیون تومان
۸Music_toop.ir۲.۵M۱ میلیون تومان
۹Irankhodro_signup۴۳۵K۵۰۰ هزار تومان
۱۰digi_tweet۳۴۲K۱ میلیون تومان
۱۱anciient_historyyy۸۳۳K۷۵۰ هزار تومان
تعرفه تبلیغات گسترده بصورت استوری در برخی از پیج‌های اینستاگرام در سال ۱۴۰۳

تعرفه تبلیغات بازدیدی در اینستاگرام چقدر است؟

تبلیغات بازدیدی اینستاگرام خود شاخه‌ای از تبلیغات گسترده است. تفاوت تبلیغات بازدیدی و تبلیغات گسترده نحوه پرداخت هزینه تبلیغات است. در تبلیغات بازدیدی اینستاگرام شما بر اساس هر هزار بازدید (ایمپرشن) هزینه پرداخت خواهید کرد. اگر دوست دارید بدانید ایمپرشن در اینستاگرام چطور محاسبه می شود مقاله امیپرشن اینستاگرام چیست را مطالعه کنید.

مزایای تبلیغات بازدیدی اینستاگرام:

 • مدیریت بهتر بودجه تبلیغاتی و صرفه جویی در هزینه
 • مناسب برای رشد در پیج های تازه تاسیس
 • طیف گسترده مخاطبان

«هزینه تبلیغات بازدیدی بصورت استوری و پست در اینستاگرام در پیج‌های عمومی ۱۰ الی ۱۵ هزارتومان برای هر هزار بازدید و در پیج‌های برند ۱۵ الی ۲۰ هزارتومان برای هر هزار بازدید در سال ۱۴۰۳ است.»

تبلیغات بازدیدی از به صرفه ترین روش های تبلیغاتی در اینستاگرام است و مشتری طبق بودجه مورد نظر، میتواند تبلیغات و بر اساس بازدید پرداخت انجام دهد. تبلیغات بازدیدی به روش پست و استوری قابل اجرا است اما اغلب به روش استوری انجام می‌شود.

در جدول زیر قیمت تبلیغات برای چند پکیج تبلیغاتی تبلیغات بازدیدی پیشنهادی به مشتریان گاو بنفش ارائه شده است:

لیست پیج‌هامجموع تعداد فالوورهاجمع هزینه تبلیغات گسترده در سال ۱۴۰۳
gizmizco
persian_cars_price
dollar_ir
majaleye_madaran
۳.۱M۵ میلیون تومان
ilkhoda
majid.sheykhi2
park.kon
۲.۱M۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان
atre_khoodaa
fact_tino
cilipsad_
fara.zaminiha.ir
happy_baby_songs
mano_khodayam
Perspolisfc.fans
zehn_graphi
dalgraphi
turkeymusik1
۱۲M۱۳ میلیون تومان
قیمت چند نمونه پکیج‌ تبلیغات گسترده در اینستاگرام اجرا شده توسط گاو بنفش در سال ۱۴۰۳

تبلیغ در اینستاگرام بلاگرها، اینفلوئنسرها و افراد معروف چقدر هزینه دارد؟

اینفلوئنسر یک شخصیت مشهور است که مخاطبان زیادی را تحت تأثیر سبک زندگی خودش قرار میدهد. تبلیغ محصول و یا خدمات شما توسط اینفلوئنسر اینستاگرامی بدون شک خیلی از فالوورها را تشویق به خرید ان محصول می‌کند و این روش تبلیغاتی که از آن با نام اینفلوئنسر مارکتینگ هم نام برده میشود برای برندینگ و معرفی محصولات و خدمات موثر است.  اینفلوئنسرها به سه دسته تقسیم میشوند و بر همین اساس سه دسته تبلیغ اینفلوئنسری داریم:

 • تبلیغات بلاگری: بلاگرهای اینستاگرامی با نمایشی جذاب از سبک زندگی خودشان، فالوور جذب می‌کنند. بلاگرها با تبلیغ یک محصول و ارتباط دادن آن به یک سبک زندگی خاص، توانایی زیادی دارند تا تصویر مثبتی از یک محصول یا سرویس در ذهن مخاطب بسازند.
 • تبلیغات واینری: واینرها افرادی هستند که با تولید محتوای طنز به جذب مخاطب می‌پردازند. واینرها تبلیغات اینستاگرامی را در همان قالب معمول پُست و استوری‌های خود، انجام میدهند و روی مخاطب تأثیر ناخودآگاه میگذارند. محبوبیت این شخصیت‌ها در افزایش فروش مؤثر است.
 • تبلیغات توسط سلبریتی‌ها و افراد مشهور: سلبریتی‌ها افرادی هستند که بدلیل موفقیت یا فعالیت در یک حوزه خاص (بازیگری، موسیقی، سینما، ورزش و …) دارای شهرت بسیاری هستند. تبلیغ محصول توسط این افراد تصویر مثبتی از برند شما در ذهن مخاطب میسازد.
تبلیغات اینفلوئنسری
اینفلوئنسرها خود به سه دسته بلاگر، واینر و سلبریتی تقسیم می‌شوند.

مزایای تبلیغات اینفلوئنسری:

 • افزایش اعتماد به برند
 • انتخاب هدفمندتر مخاطبان
 • نرخ تبدیل بیشتر در مقایسه با سایر روش‌های تبلیغ در اینستاگرام

قیمت تبلیغات بلاگری در اینستاگرام

اینفلوئنسرها، بلاگرها و واینرهای دارای تعداد فالوور بالای ۲۰۰کا اغلب بصورت تعرفه‌ای تبلیغ می‌کنند. این پیج‌ها بنر اینستاگرام یا همان محتوای تبلیغاتی را به صورت رشته استوری یا تک استوری منتشر می‌کنند.

در تبلیغات بلاگری ایسنتاگرام، بلاگر مورد نظر در قالب تک استوری یا رشته استوری (معمولا ۳ استوری)، سرویس و یا پیج اینستاگرام را به مخاطبان خود معرفی می‌کند. لازم به ذکر است که بازدهی تبلیغات رشته استوری در مقایسه با استوری بیشتر است و طبیعتا قیمت بیشتری هم دارد.

مهمترین فاکتور قیمت دهی در پیج های بلاگری و اینفلوئنسری تعداد فالوور می باشد

تعرفه تبلیغات در پیج‌های بلاگری بر اساس فالوور ( تا ۲۰۰K فالوور)

پیج‌های تا ۲۰۰k فالوور که به آن‌ها پیج‌های مینی بلاگری هم گفته میشود بدلیل شروع تازه فعالیتشان، جذابیت بالایی برای مخاطبان دارند و بازدید و تعامل خوبی دارند. تعرفه تبلیغات در پیج‌های مینی بلاگری در سال ۱۴۰۳ برای تک استوری (۱-۳ میلیون) و رشته استوری (۳-۵ میلیون) می‌باشد.

ایدی پیجتعداد فالوورتعرفه تبلیغات در پیج بلاگری اینفلوئنسری زیر ۲۰۰ کا فالوور
magpho1۱۶۶k ۹۰۰ هزار تومان برای تک استوری
neda_ghasemii۱۲۳k۷۰۰ هزار تومان تک استوری
sepideh_zvr۱۰۷K۶۰۰ هزار تومان تک استوری
fiuz.food۱۵۱Kتک استوری (با یک مقدمه) : ۲ میلیون تومان
معرفی استوری به صورت سریالی و کامل : ۴ میلیون تومان
استوری به صورت سلفی و سریالی : ۵/۲ میلیون تومان
nadiaa_kherad۲۸Kتک استوری بنر ۳۰۰ هزار تومان
تک استوری گویشی ۳۶۰ هزار تومان
دو اسلاید استوری گویشی + بنر ۵۰۰ هزار تومان
چهار اسلاید استوری پیش زمینه+دو استوری گویشی+بنر ۶۵۰ هزار تومان
mehrafzaloafy۲۰.۵Kبنر (ویدیو و عکس) ارسالی شما: ۲/۶ میلیون تومان
توضیح محصول و یا محتواسازی برای بیزینس شما توسط پیج (کالا خود را هم می‌توانید ارسال کنید و عودت داده می‌شود) ۶ میلیون تومان
 تگ tag-بیشتر از دو استوری بالای ۳۰۰ هزار تومان
نرخ تبلیغات در سال ۱۴۰۳ در پیج های اینفلوئنسری زیر ۲۰۰ کا فالوور

تعرفه تبلیغات در پیج‌های بلاگری بر اساس فالوور (بالای ۲۰۰ کا فالوور)

در جدول زیر چند نمونه تعرفه تبلیغات در پیج‌های بلاگری و اینفلوئنسری بالای ۲۰۰ هزار فالوور در سال ۱۴۰۳ ذکر شده است:

ایدی اینفلوئنسرتعداد فالوورتعرفه تبلیغات در پیج اینفلوئنسری
asallchee۴۵۷K۱۵ میلیون تومان برای سه استوری
rosha_liana۲۳۰K۷ میلیون تومان برای برای سه استوری
mobina.soltaani۶۶۱K۱۴-۱۶ میلیون تومان برای سه استوری
dibadiary۵۷۰K۱۰ میلیون تومان برای سه استوری
نرخ تبلیغات در سال ۱۴۰۳ در پیج های اینفلوئنسری بالای ۲۰۰ کا فالوور

هزینه تبلیغات واینری اینستاگرام

واینرهای اینستاگرام افرادی هستند که با تولید محتوای طنز به جذب مخاطب می‌پردازند. واینرها تبلیغات را در همان قالب معمول پُست و استوری‌های خود، انجام میدهند و روی مخاطب تأثیر ناخودآگاه میذارند. محبوبیت این شخصیت‌ها در افزایش فروش خیلی مؤثر است.

واینرهای اینستاگرام با توجه به مخاطبان و حس و حالی که دارند با همکاری کارفرما به طراحی سناریوی تبلیغاتی پرداخته و محتوای تبلیغاتی را در قالب استوری یا پست و ریلز منتشر می‌کنند. در جدول زیر چند نمونه تعرفه تبلیغاتی واینری ذکر شده است:

ایدی پیجتعداد فالوورتعرفه تبلیغاتی
imkuzcoooo۸۲۵K۱۵۰ میلیون تومان
milad_khahhh۷.۴M۱۵۰ میلیون تومان
mahyarhassan۱.۱M۱۵ الی ۲۰ میلیون تومان
قیمت تبلیغات واینری در اینستاگرام

هزینه تبلیغات توسط سلبریتی‌ها در اینستاگرام

سلبریتی (celebrity) به افرادی گفته می‌شود که در زمینه ورزش، هنر، سیاست و … در جامعه شناخته شده هستند. سلبریتی‌ها بدلیل شهرت بالایی که دارند تعداد فالوورهای میلیونی دارند و تبلیغ خدمات و محصول توسط این افراد منجر به افزایش آگاهی از برند می‌شود.

سلبریتی‌های اینستاگرام معمولا تبلیغات بصورت پست و ریلز ندارند و تنها با انتشار استوری به تبلیغات سایر پیج‌های اینستاگرامی می‌پردازند. قیمت تبلیغ توسط سلبریتی‌ها بصورت سلیقه‌ای است و معیار مشخصی ندارد. در جدول زیر سه نمونه پیج تبلیغاتی سلبریتی ذکر شده است:

اسم پیجتعداد فالوورتعرفه تبلیغاتی
pejmanbazeghi.official۲.۱m۳۰۰ میلیون تومان
salaraghili15۱m۵۰ میلیون تومان
hassan_reyvandi۱۹.۸m۱۰۰ میلیون تومان
قیمت تبلیغات توسط سلبریتی‌ها

قیمت تبلیغات بر اساس نوع محتوا

تبلیغات در اینستاگرام بر اساس نوع محتوا نیز طبقه بندی می‌شود. ممکن است تبلیغ به صورت استوری منتشر شود و یا ترجیح مشتری بر این باشد که تبلیغات به صورت پست یا ریلز به نمایش درآید. در این صورت هزینه تبلیغات متفاوت خواهد بود.

در اکثر پیج های اینستاگرام قیمت تبلیغات به صورت پست بیشتر از استوری است. تبلیغاتی که به صورت پست منتشر میشوند ممکن است بیش از ۱۰ روز در معرض نمایش قرار بگیرند درحالی که تبلیغات به صورت استوری تنها ۲۴ ساعت نمایش داده میشوند. البته باید گفت قانون ثابتی وجود ندارد و ممکن است برخی پیج‌ها تعرفه گرانتری برای استوری داشته باشند.

قیمت تبلیغات در استوری

هزینه تبلیغات در استوری اینستاگرام در پیج‌های عمومی ۱۰ الی ۱۵ هزارتومان برای هر هزار بازدید و در پیج‌های برند ۱۵ الی ۲۰ هزارتومان برای هر هزار بازدید است.در زیر تعرفه تبلیغ بصورت استوری در برخی از پیج‌های عمومی اینستاگرام ذکر شده است.

قیمت تبلیغ بصورت پست در اینستاگرام

ردیفایدی پیج تبلیغاتی عمومی در اینستاگرامتعداد فالوورهزینه تبلیغات بصورت پست
۱dastan.__.roman۲۳.۳k۲۰۰-۵۰۰ هزار تومان
۲ham_delii_۳۳.۵k۲۰۰-۵۰۰ هزار تومان
۳mahsan.neveshte۷۶.۳k۲۰۰-۵۰۰ هزار تومان
۴storii.mahsan۲۵۴k۲۰۰-۵۰۰ هزار تومان
۵balutaam۱۹۴k۲۰۰-۵۰۰ هزار تومان
۶novel._parisa۱۳۵k۲۰۰-۵۰۰ هزار تومان
۷parisa._novel۱۹۱k۲۰۰-۵۰۰ هزار تومان
۸cilip_danestani۶۲.۸k۲۰۰-۵۰۰ هزار تومان
۹nazli_xaniim۳۶.۳k۲۰۰-۵۰۰ هزار تومان

قیمت تبلیغات ریلز اینستاگرام

ریلز اینستاگرام قابلیت جدیدتر اینستاگرام است که به شما امکان میدهد محتوای جذاب ویدیویی با استفاده از موزیک‌های ترند بسازید. ریلز اینستاگرا بهترین ابزار برای تولید محتوای وایرال است و تبلیغات بصورت ریلز بازدهی بسیار خوبی دارد. تبلیغات ریلز در اینستاگرام به دو صورت تعرفه‌ای و بازدیدی انجام می‌شود. در تبلیغات ریلز بازدیدی هزینه تبلیغات بر اساس میزان بازدید (reach) مشخص میشود. reach در واقع تعداد اکانت‌های یکتایی است که از ریلز بازدید کرده‌اند.

نوع دیگر تبلیغات تعرفه‌ای ریلز است که توسط پیج‌های برند و دارای بیشتر از ۳۰۰ کا فالوور انجام میشود و این نوع تبلیغات بر اساس بازدید نیست و قیمت ثابتی دارد. تعرفه تبلیغات تعرفه‌ای ریلز در پیج‌های بالای ۳۰۰ هزار فالوور از ۵۰۰ هزارتومان شروع می‌شود.

ایدی پیجتعداد فالوورقیمت تبلیغات ریلز
cook.mag۷m ۸ میلیون تومان
geld_24۱.۱m۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان
ashpazi-saeedeh۴۴۹k۱ میلیون و ۶۰۰ تومان
tarikhmodern۱.۵m۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان

هزینه تبلیغات اسپانسری در اینستاگرام

روش تبلیغ ارائه شده توسط فیسبوک برای انجام تبلیغ در اینستاگرام تبلیغا اسپانسری است. در این روش شما این امکان را دارید تا به دقت تبلیغات خود را هدفمند کنید. مثلا برای دختران نوجوان ۱۵ تا ۲۰ ساله که علاقمند به موسیقی هستند و در یک شهر خاص ساکن هستند. بدین ترتیب تبلیغ شما در بین پست‌های مخاطبان نمایش داده خواهد شد.

این روش بدلیل تحریم‌ها و پرداخت دلاری و پیچیدگی‌هایی که دارد خیلی در ایران قابل استفاده نیست. در این روش شما به ازای تعداد نمایش و یا دفعات کلیک پرداخت خواهید داشت.

نکات مهم در کاهش هزینه تبلیغات در اینستاگرام

تبلیغات در اینستاگرام چالش‌های بسیاری دارد. با توجه به هزینه بالای تبلیغات در اینستاگرام، اشتباه در تنظیم کمپین های تبلیغاتی در اینستاگرام خسارت‌های زیادی ممکن اس به بار آورد. در زیر چند نکته برای کاهش هزینه تبلیغات در اینستاگرام ذکر شده است:

 1. مخاطبتان را بشناسید و بر اساس مخاطبین چیدمان پیج‌های تبلیغاتی را بچینید. برای اینکه تبلیغات شما به درستی هدفمند شود، باید مخاطبان هدف خود را شناسایی کنید. این افراد چه کسانی هستند؟ چه سنی دارند؟ چه جنسیتی دارند؟ و به چه موضوعاتی علاقه‌مند هستند؟
 2. هدف خود از کمپین تبلیغاتی را تعیین کنید و میزان رسیدن به هدف را در انتها بررسی کنید. قبل از شروع تبلیغات، باید هدف خود را از این کار مشخص کنید. آیا می‌خواهید آگاهی از برند خود را افزایش دهید؟ آیا می‌خواهید مشتریان جدید جذب کنید؟ یا می‌خواهید فروش خود را افزایش دهید؟
 3. در طراحی بنر تبلیغاتی اینستاگرام دقت به خرج دهید. طراحی بنر تاثیر بسیاری در موفقیت پست، استوری یا ریلز تبلیغاتی شما دارد. محتوای تبلیغات شما باید جذاب، خلاقانه و مرتبط با مخاطبان هدف باشد. همچنین باید پیام واضح و مختصر داشته باشد.
 4. روش‌های مختلف تبلیغاتی (گسترده، اینفلوینسری، بازدیدی) و انواع مختلف تبلیغات از نظر محتوا (استوری، پست، ریلز) را امتحان کنید و با ارزیابی نتایج، به یک استراتژی بهینه برای تبلیغاتتان در اینستاگرام برسید. اگر بودجه محدودی دارید از یک مشاور یا شرکت تبلیغاتی معتبر در زمینه تبلیغات در اینستاگرام مثل گاو بنفش مشاوره بگیرید. دریافت مشاوره از اشتباهات تبلیغاتی، خسارت، کلاهبرداری‌های اینستاگرامی و هدر رفت بودجه تبلیغاتی شما جلوگیری می‌کند.

پرسش‌های متداول درباره هزینه‌های تبلیغ در اینستاگرام

قیمت تبلیغ در اینستاگرام بر اساس فالوور چطور محاسبه می‌شود؟

بصورت کلی فالوور یکی از فاکتورهای قیمت‌گذاری تبلیغات در اینستاگرام است و پیج‌های اینستاگرام بر اساس فاکتورهای مختلف نظیر مخاطب، حوزه کاری، نوع محتوا و کیفیت پیج قیمت گذاری می‌شوند. و ممکن است تبلیغات در یک پیج ۲۰کایی که وایرال شده هزینه بیشتری از یک پیج ۲۰۰کا داشته باشد. یا اینکه تبلیغ در پیج اینستاگرام یک سلبریتی محبوب با ۵ میلیون فالوور بیشتر از تبلیغ در چندین پیج با بیش از مجموع ۱۰ میلیون فالوور داشته باشد.
در حال حاضر قیمت تبلیغ در اینستاگرام بر اساس فالوور را می‌توان بصورت زیر خلاصه کرد:
در تبلیغات بازدیدی (گسترده) هزینه تبلیغات بر اساس فالوور نیست و بر اساس بازدید است. بصورت کلی نرخ تبلیغات در این پیج‌ها بصورت زیر است:
قیمت تبلیغ بصورت پست و استوری برای یک پیج با ۲۰ کا فالوور برابر با میانگین ۱۲۰۰۰ تومان به ازای هر هزار بازدید است.
قیمت تبلیغ بصورت پست و استوری برای یک پیج با ۱۰۰ کا فالوور برابر با میانگین ۱۵۰۰۰ تومان به ازای هر هزار بازدید است.
در پیج‌های بلاگری و اینفلوئنسری این پیج ها با تولید استوری یا رشته استوری به درآمدزایی می‌پردازند.
قیمت تبلیغ برای تک استوری در پیج‌های بلاگری بین ۲۰ کا الی ۵۰ کا فالوور بین ۵۰۰ الی ۱ میلیون تومان است.
قیمت تبلیغ به ازای تک استوری در پیج‌های بلاگری و اینفلوئنسری بین ۱۰۰ کا فالوور تا ۲۰۰ کا فالوور بین ۵۰۰ الی ۱ میلیون تومان است.
قیمت تبلیغ برای یک رشته استوری (۳تایی) در پیج‌های اینستاگرامی بلاگری با بیش از ۲۰۰K فالوور از هفت میلیون تومان شروع می‌شود.

هزینه تولید ویدیو و تدوین ویدیو در تبلیغات اینستاگرامی بر عهده کیست؟

اگر قصد تبلیغ در پیج‌های عمومی اینستاگرام را دارید وظیفه تولید محتوای تبلیغاتی (عکس و ویدیو ) بر عهده خودتان است. بلاگرها و اینفلوئنسرها معمولا تعرفه بالاتری برای تبلیغات دارند و خودشان باتوجه با حال و هوای پیجشان تولید محتوا را انجام می‌دهند.
اگر نیازمند یک سناریوی اختصاصی و استفاده از تجهیزات حرفه‌ای و بازیگرها مطرح اینستاگرامی برای ویدیوی تبلیغاتی دارید می‌توانید از خدمات گاو بنفش استفاده کنید.

چرا قوانین تبلیغاتی در پیج‌های مختلف متفاوت است؟

هر پیج تبلیغاتی بر اساس صلاحدید خود اقدام به وضع قوانینی می‌کند. مثلا برخی پیج‌ها فقط تبلیغات استوری قبول می‌کنند، برخی ریلز و برخی فقط پست. از نظر محتوایی هم برخی پیج‌ها تمایل به تبلیغات در برخی از حوزه‌ها (شرط بندی، دارو لاغری، محصولات جنسی، …) ندارند.

دلیل وضع این قوانین ممکن است مربوط به الگوریتم اینستاگرام باشد و اینکه ممکن است انتشار محتوا در برخی حوزه‌ها به نفع پیج نباشد و تاثیر منفی بر عملکرد پیج در الگوریتم اینستا داشته باشد یا اینکه ادمین پیج تمایل به تبلیغ محصولات حساس و غیرقانونی ندارد.

در آمد تبلیغات در اینستاگرام چقدر است و چطور می‌توان تبلیغ گرفت؟

اگر در قصد دارید به بلاگر یا اینفلوئنسر تبدیل شوید باید گفت که از زمانی که استوری‌های شما بازدید خوبی بگیرد امکان جذب تبلیغات را دارید. شرط اول افزایش بازدید پیج تولید محتوای جذاب و جذب فالوور واقعی است. ضمنا باید به مخاطبانتان اطلاع رسانی کنید که تبلیغات دارید.

– در آمد تبلیغ برای تک استوری در پیج‌های بلاگری بین ۲۰ کا الی ۵۰ کا فالوور بین ۵۰۰ الی ۱ میلیون تومان است.
– در|آمد تبلیغ به ازای تک استوری در پیج‌های بلاگری و اینفلوئنسری بین ۵۰ کا فالوور تا ۲۰۰ کا فالوور بین ۵۰۰ الی ۱ میلیون تومان است.
– درآمد تبلیغ برای یک رشته استوری (۳تایی) در پیج‌های اینستاگرامی بلاگری با بیش از ۲۰۰K فالوور از پنج میلیون تومان شروع می‌شود.

بد نیست بدانید بلاگرهای دارای بالای یک میلیون فالوور در اینستاگرام بیش از یک میلیارد تومان درآمد ماهانه دارند.

حداقل بودجه لازم برای تبلیغات در اینستاگرام چقدر است؟

در سال ‍۱۴۰۳ شما با پرداخت کمتر از ۵۰۰ هزار تومان می‌توانید در یک پیج بلاگری اینفلوئنسری در یک پیج زیر ‍۱۰۰ کا فالوور اینستاگرامی تبلیغ کنید. اما برای کسب نتیجه ملموس و دریافت خروجی از تبلیغات طبق تجربه گاو بنفش حداقل ۵ میلیون تومان باید هزینه کنید.

مزایای تبلیغ در پیج‌های ۱۰ کا فالوور و نوپا چیست؟

۱- مخاطبین فعالتر
۲- نرخ تعامل بالا
۳- اشباع نشدن تبلیغات
۴- هزینه کمتر

جمع بندی

قیمت تبلیغ در اینستاگرام وابسته به موارد زیادی است و اگر قصد هزینه برای تبلیغات در اینستاگرام و افزایش فالوور و رشد پیج کاریتان دارید باید بابد اطلاعات خود درباره تبلیغات اینستاگرامی را افزایش دهید. مطالب نوشته شده در این مقاله تا حد زیادی میتواند به شما در بودجه بندی تبلیغات و تخمین دقیق از هزینه‌های تبلیغاتی ارائه دهد. دریافت مشاوره قبل از اجرای تبلیغات به شما در انتخاب نوع محتوا (پست، استوری، ریلز)، نحوه انتشار تبلیغات، بهترین زمان تبلیغات، چیدمان پیج‌های تبلیغاتی کمک خواهد کرد. گاو بنفش سالها تجربه در زیمنه تبلیغات اینستاگرام دارد جهت کسب اطلاعات بیشتر نمونه کارهای تبلیغات در اینستاگرام ما را ببینید. اگر در مورد هزینه تبلیغات در اینستا سوالی دارید با ما تماس بگیرید یا سوالتان را برای ما در قسمت کامنت‌ها بنویسید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید به این مطالب هم علاقمند باشید

خدمات تبلیغ در اینستاگرام

با استفاده از خدمات تبلیغ اینستاگرام، میتونین توی چند روز تعداد فالوورهای پیجتون رو چند برابر کنین. پس همین الان دست به کار بشین

خدمات تبلیغ در تلگرام

بهترین زمان برای تبلیغ در تلگرام همین الانه. داشتن یک کانال تلگرام پربازدید میتونه اوضاع کسب و کارتون رو حسابی زیر و رو کنه