reach در اینستاگرام یعنی چه؟ تفاوت ریچ و ایمپرشن

reach در اینستاگرام یعنی چه؟ تفاوت ریچ و ایمپرشن

فهرست مطالب

اگر به دنبال اجرای استراتژی بازاریابی موفقی برای اینستاگرام‌تان هستید، در ابتدا باید با مفاهیم پایه‌ای مثل ریچ آشنا باشید. مطمئنا آشنایی با این مفاهیم باعث می‌شود محتوای اصولی‌تری منتشر کنید و به تعداد لایک، کامنت و فالوورهای بیشتری دست یابید. اگر برای شما نیز جای سوال است که ریچ اینستاگرام چیست و reach در اینستاگرام یعنی چه پیشنهاد می‌کنم ادامه‌ی مطلب را حتما مطالعه کنید.

reach در اینستاگرام یعنی چه ؟

احتمالا بارها از خودتان پرسیده‌اید که چه کاری می‌توانید انجام دهید تا محتوای شما در اینستاگرام به تعداد افراد بیشتری نمایش داده شود. این پرسش طبیعی است چرا که تعداد بازدیدهای بیشتر می‌تواند منجر به لایک، اشتراک‌گذاری و فالو بیشتر شود. در جواب باید بگوییم که کلید موفقیت شما در reach است.  reach اینستاگرام کلیدی مهمی که به شما می‌گوید چند نفر پست‌های شما را دیده‌اند.

ریچ (reach) در واقع تعداد کل کاربرانی را نشان می‌دهد که محتوای اینستاگرامی (پست یا استوری) شما را مشاهده کرده‌اند. به عبارت ساده‌تر این شاخص به شما نشان می‌دهد که پست یا استوری شما به چند اکانت اینستاگرامی رسیده است. به عنوان مثال، اگر پست شما توسط ۲۰۰ کاربر اینستاگرام دیده شده باشد، ریچ شما برابر ۲۰۰ خواهد بود. حتی اگر این ۲۰۰ اکانت بارها پست شما را دیده باشند، ریچ همان یکبار حساب خواهد شد.

reach در اینستاگرام یعنی چه
reach در اینستاگرام یعنی چه

همیشه به یاد داشته باشید که هر اکانت اینستاگرامی یک ریچ محسوب می‌شود. همینطور برای محاسبه  reach پست اینستاگرام کاربر مجبور نیست با پست تعامل داشته تا به عنوان یک ریچ به حساب بیاید. هرچه  reach پست اینستاگرام بالاتر باشد، شانس بیشتری برای تبدیل آنها به مشتری یا فالوور خواهید داشت. استفاده از این معیار به‌عنوان ابزار تحلیلی می‌تواند به شما کمک کند تا بفهمید چه نوع محتوایی توسط مخاطبان‌تان بیشتر موردپسند قرار می‌گیرند و این به شما امکان می‌دهد در آینده پست‌های جذاب‌تری ایجاد کنید. حالا که متوجه شدید ریچ اینستاگرام چیست می‌توانیم به نحوه‌ی محاسبه‌ی آن بپردازیم.

اینستاگرام چگونه نرخ ریچ را محاسبه می کند؟

اینستاگرام با شمارش تعداد اکانت‌های که محتوای شما را دیده‌اند، ریچ را محاسبه می‌کند. اگر شخصی پست شما را بیش از یک بار ببیند، این موضوع بر میزان ریچ شما تأثیری نخواهد داشت.

چرا  reach اینستاگرام مهم است؟

اینستاگرام در حال حاضر محبوب‌ترین پلتفرم برای فعالیت برندها می‌باشد که می‌تواند شما را به مشتریان بالقوه‌تان برساند. گفته می‌شود که ۸۱% از مردم از اینستاگرام برای تحقیق در مورد محصولات و خدمات مدنظرشان استفاده می‌کنند. برای اینکه بتوانید برند خودتان را گسترش دهید و درآمد کسب کنید، باید بتوانید با مخاطبان هدف خود ارتباط برقرار کنید. اینجاست که اهمیت ریچ مشخص می‌شود.

هر چه پست و استوری‌های شما  reach بالاتری داشته باشند، به این معنی است که پست شما به کاربران زیادی نمایش داده شده است.  با این حال توجه کنید در صورتی که reach پست اینستاگرام شما زیاد است، اما تعامل با پیج شما کم می‌باشد، پس مشکلی وجود دارد. ممکن است مخاطب اشتباهی را هدف قرار داده‌اید یا از هشتگ‌های بی اثر استفاده می‌کنید. شما باید استراتژی خود را مرور کنید و مشکل را بیابید.

اگر می‌خواهید محتوای اینستاگرام شما تا حد امکان به افراد بیشتری برسد، باید طبق اصول الگوریتم اینستاگرام بازی کنید. شما باید محتوای اینستاگرامی را منتشر کنید که مخاطب هدف شما را جذب کند.

ریچ خوب در اینستاگرام به چه معنی است؟

 ریچ اینستاگرام چیست
reach در اینستاگرام یعنی چه

در یک دنیای ایده‌آل، همه فالوورهای شما هر پست اینستاگرامی که منتشر می‌کنید را مشاهده خواهند کرد. با این حال، جهان فاصله زیادی با کامل بودن دارد. گزارش‌ها نشان می‌دهد که تنها ۱۰ درصد از فالوورها پست‌های اینستاگرام شما را می‌بینند. اگر بیش از ۱۰ درصد از فالوورهای شما پست‌های اینستاگرام شما را می‌بینند، این بدان معناست که نرخ ریچ شما خوب است.

به طور کلی عدد خاصی برای نرخ ریچ اینستاگرام وجود ندارد و نرخ ریچ برای همه متفاوت است. برندهایی که فالوورهای کمتری دارند، طبیعتا نسبت به برندهایی که فالوورهای زیادی دارند، نرخ ریچ بالاتری خواهند داشت. اگر می‌خواهید ارزیابی دقیق‌تری از میزان  reach اینستاگرام خود داشته باشید، باید آن را نسبت به تعداد فالوورهای خود بسنجید. در جدول زیر می‌توانید نرخ  reach  استوری اینستاگرام و همینطور نرخ reach پست اینستاگرام که طبق سایت Statista گزارش است را ببینید.

تعداد فالوور

Reach پست اینستاگرام

 reach استوری اینستاگرام

کمتر از ۱۰ هزار فالوور

۲۶.۶ درصد

۸.۴ درصد

۱۰  تا ۵۰ هزار فالوور

۱۸.۳  درصد

۳.۵  درصد

۵۰ هزار تا ۲۰۰ هزار فالوور

۲۵.۱  درصد

۵.۴  درصد

بیش از ۲۰۰ هزار فالوور

۱۳.۸ درصد

۲.۳ درصد

همانطور که مشاهده می‌کنید اکانت‌هایی با فالوورهای بالا تمایل به نرخ ریچ کمتری دارند. این داده‌ها همچنین نشان می‌دهند که  reach پست اینستاگرام بسیار بیشتر از استوری‌ها است، زیرا استوری‌ها در صفحات اکسپلورر اینستاگرام ظاهر نمی‌شوند. در ادامه مطلب ریچ اینستاگرام چیست به تفاوت آن با ایمپرشن پرداخته‌ایم.

تفاوت reach و impression در اینستاگرام چیست؟

 تفاوت reach و impression در اینستاگرام چیست
reach در اینستاگرام یعنی چه

بسیاری از مردم عبارات «reach» و «impression» را اشتباه می‌گیرند و در نتیجه آنها را بجای هم بکار می‌روند. اگر شما به دنبال استراتژی موفقی برای پیج اینستاگرام‌تان هستید، نباید این اشتباه را مرتکب شوید. شما باید تفاوت این دو اصطلاح را بدانید و نحوه ارتباط آنها با یکدیگر را درک کنید.

همانطور که در بالا گفتیم ریچ به معنی تعداد اکانت‌های منحصربفردی است که محتوای شما را دیده‌اند. ایمپریشن تعداد کل دفعاتی است که محتوای شما مشاهده شده است یعنی تعداد بازدیدهای تکراری توسط هر اکانت اینستاگرامی نیز محاسبه می‌شود.

به عنوان مثال، اگر ۲۰۰ نفر پست شما را هر کدام دو بار مشاهده کرده باشند، میزان ریچ شما ۲۰۰ و میزان ایمپرشن شما ۴۰۰ خواهد شد. در واقع Reach مشخص می‌کند که چند اکانت منحصربه‌فرد پست شما را مشاهده کرده‌اند اما Impressions به شما نشان می‌دهد که چند بار پست شما مشاهده یا بازپخش شده است.

در یک دنیای ایده‌آل، فالوورهای شما هر محتوایی را که پست می‌کنید را می‌بینند. اما متأسفانه، همه چیز در شبکه‌های اجتماعی اینگونه نیست و همه فالوورهای شما تک تک پست‌هایی که منتشر می ‌نید را نمی‌بینند.

آیا reach مهمتر از impression است؟

هر دوی شاخص‌های ریچ و ایمپرشن معیارهای مهمی برای اینستاگرام هستند و چیزهای مختلفی به شما می‌گویند. ریچ فقط تعداد بازدیدهای منحصربه‌فرد را محاسبه می‌کند. در حالی که ایمپرشن تعداد کل بازدیدها است و بازدیدهای تکراری توسط هر اکانت را نیز شامل می‌شود. ریچ به شما کمک می‌کند بفهمید که محتوای شما چقدر به نمایش درآمده است. ایمپرشن نیز کمک می‌کند تا متوجه شوید که محتوای شما چقدر جذاب است.

روش های افزایش ریچ در اینستاگرام

برای افزایش نرخ ریچ خود، بهترین استراتژی این است که طبق قوانین الگوریتم اینستاگرام بازی کنید. هدف اینستاگرام این است که مطمئن شود هر کاربر جالب‌ترین پست‌ها را در فید خود می‌ببیند. اینستاگرام می‌خواهد محتوایی را به کاربران نشان دهند که مطابق با علایق آن‌ها است و کاربر تعامل خوبی را با پست و استوری‌ها می‌سازد. بنابراین هر کاری که برای افزایش اینتراکشن انجام دهید، تأثیر مثبتی بر ریچ شما خواهد داشت. در بالا در مورد account reach اینستاگرام چیست صحبت کردیم و در زیر نیز نکاتی که می‌توانند به افزایش  reach پست اینستاگرام شما کمک کنند را آورده‌ایم.

۱) Reach پست اینستاگرام خود را بررسی کنید.

برای افزایش ریچ اینستاگرام خود، ابتدا باید آن را بررسی کنید. شاخص Reach همانطور که در بالا اشاره کردیم، تعداد کل کاربران منحصر به فردی را که هر یک از محتوای شما را در طول زمان دیده‌اند به شما نشان می‌دهد. شما می‌توانید ریچ روزانه، هفتگی و ماهانه خود را نگاه کنید تا ببینید که چگونه در طول زمان رشد کرده‌اید.

۲) محتوای مورد علاقه مردم را به اشتراک بگذارید.

محتواهایی که ارسال می‌کنید باید برای مخاطبان شما مرتبط و جالب باشند. شما باید بدانید که مشتریانِ هدف شما چه کسانی هستند، چرا پیج شما را دنبال می‌کنند و چه نوع محتوایی را دوست دارند ببینند.

برای اینکه بفهمید چه نوع محتوایی بیشترین موفقیت را دارد، میزان ریچ هر پست اینستاگرام را دنبال کنید. بخش اینسایت اینستاگرام به شما یک تفکیک کامل از نحوه عملکرد هر پست به صورت جداگانه، از جمله لایک‌ها، کامنت‌ها، سیوها، ریچ و ایمپرشن را ارائه می‌دهد.

با مشاهده این داده‌ها می‌توانید ببینید کدام پست‌ها موفق‌ترین هستند و کدام یک بیشترین ریچ را به دست آورده‌اند. با گذشت زمان می‌توانید نوع پست‌هایی را که مخاطبان شما بیشتر دوست دارند شناسایی کنید و شروع به انتشار بیشتر این نوع محتوا نمایید. شما می‌توانید این کار را برای استوری‌ها نیز انجام دهید.

۳) اینتراکشن را هدف بگیرید.

قبلا اشاره کردیم که اینتراکشن کلید دستیابی به ریچ بیشتر است. پس محتوایی بسازید که فالوورها و هر کس دیگری که محتوای شما می‌بیند را دعوت به تعامل کند. هر چیزی که مردم را در مورد کسب‌وکار شما هیجان زده می‌کند و به آنها فرصتی برای مشارکت می‌دهد، تعامل و ریچ شما را افزایش می‌دهد.

۴) زمان‌بندی درستی داشته باشید.

پست‌های شما باید به درستی زمان‌بندی شده باشند تا در لحظه مناسب وارد فید فالوورهای‌تان شوند. اگر زمان مناسبی برای انتشار پست‌ها داشته باشید و در زمانی که مخاطبان شما بیشتر فعال هستند، محتوای‌تان را به اشتراک بگذارید، شانس دیده شدن خود را افزایش می‌دهید. همچنین لایک، کامنت و سایر تعاملات‌تان بهبود خواهد یافت. توجه کنید که مشارکت بیشتر می تواند به افزایش ریچ شما کمک کند.

 reach پست اینستاگرام
reach در اینستاگرام یعنی چه

شما می‌توانید با به اشتراک گذاری محتوا در روزهای مختلف هفته بهترین زمان برای انتشار پست‌هایتان را بیابید. ممکن است متوجه شوید که پست‌های شما در صبح، بعدازظهر یا عصر تعامل بیشتری دارند و به این ترتیب زمان ایده‌آل خود را برای پست کردن پیدا کنید. هنگامی که بهترین زمان و روز هفته را برای انتشار پست‌هایتان مشخص کردید، باید به یک برنامه منظم برای انتشار پست‌هایتان پایبند باشید و از این زمان‌ها نهایت استفاده را ببرید. به این ترتیب می‌توانید بر روی برنامه‌ریزی بهتر محتوای خود تمرکز کنید.

۵) نحوه‌ی هشتگ‌گذاری را یاد بگیرید.

هشتگ‌ها راهی عالی برای معرفی محتوای شما به افراد جدید هستند و به شما کمک می‌کنند تا به فالوورهایی بیشتری دسترسی داشته باشید. با افزودن هشتگ به پست‌ها‌یتان به الگوریتم اینستاگرام خواهید فهماند که پست شما در چه موردی است! همین شانس شما را برای حضور در صفحه اکپسلورر افزایش می‌دهد و محتوای شما توسط افرادی که ممکن است هشتگ‌های خاصی را مرور می‌کنند قابل مشاهده باشد. با اینسایت اینستاگرام می‌توانید عملکرد محتوای‌تان را بر اساس هشتگ‌هایی که استفاده کرده‌اید، تجزیه و تحلیل کنید.

در مجله گاو بنفش بخوانید: هشتگ چیست؟ آموزش اصول هشتگ گذاری در اینستاگرام برای افزایش نرخ انگیجمنت 

۶) فیچرهای جدید را امتحان کنید.

هر زمان که اینستاگرام فیچر جدیدی را ارائه می‌دهد، از مردم می‌خواهد که از آن استفاده کنند. این احتمال وجود دارد که الگوریتم اینستاگرام محتواهایی که ویژگی‌های جدید را امتحان می‌کنند، بیشتر به مردم نمایش دهد. از طرف دیگر ایجاد محتوای متنوع‌تر نیز به شما کمک می‌کند تا در معرض دید بیشتری قرار بگیرید.

۷) فرمت‌های مختلف پست را امتحان کنید.

طبق مطالعات انجام شده، ۶۸ درصد از پست‌های اینستاگرام تنها تصویر، ۱۸ درصد ویدیو و ۱۴ درصد ریلز می‌باشند. تحقیقات نشان داده است که پست‌های ویدیویی بیشترین تعامل را دارند. با این حال، هیچ تضمینی وجود ندارد که پست‌های ویدیویی بیشتر از تصاویر برای شما ریچ ارائه دهند، یا اینکه ریلزها بیشتر از تصاویر تک اسلایدی ریچ داشته باشند. شما باید این فرمت‌ها را تست کنید تا ببینید کدامیک برای شما بهتر است.

account reach اینستاگرام چیست
reach در اینستاگرام یعنی چه

۸) متن تبلیغاتی خوبی در قسمت کپشن بنویسید.

یک متن تبلیغاتی یا کپشن خوب در اینستاگرام، موجب جلب توجه مخاطب به پست تبلیغاتی (استوری، پست، ریلز) شما می‌شود، در این صورت کاربر از پست شما عبور نمی‌کند و هرچه مخاطب زمان بیشتری برای خواندن متن تبلیغاتی نوشته شده در قسمت کپشن سپری کند، عملکرد پیج در الگوریتم اینستاگرام افزایش خواهد یافت.

نوشتن صحیح متن‌های تبلیغاتی در اینستاگرام می‌تواند کاربران را برای تعامل بیشتر با محتوای شما و اقداماتی مثل لایک، کامنت و حتی بازدید از پیج شما تشویق کنند. توجه کنید که اگر پست شما تعامل بیشتری دریافت کند، می‌تواند وارد اکسپلور اینستاگرام شود.

از همه مهم‌تر، متن‌ها در اینستاگرام فرصت بزرگی را در اختیار افراد قرار می‌دهند تا بتوانند با مخاطبین خود رابطه صمیمانه‌تری را برقرار کنند. توجه به نحوه نوشتن متن تبلیغ و طراحی و ساختار بنر تبلیغاتی اینستاگرام، برای موفقیت در بازاریابی اینستاگرام امری ضروری است.

جمع بندی

ما در این مطلب از وبلاگ آژانس تبلیغاتی گاو بنفش به طور مفصل در مورد اینکه ریچ اینستاگرام چیست صحبت کردیم. اگر شما به طور منظم محتوا تولید کنید، به راحتی می‌توانید ریچ پیج اینستاگرامی خود را افزایش دهید. با اینکه تولید محتوای باکیفیت و مفید می‌تواند به جذب فالوور واقعی کمک کند اما این پروسه‌ی جذب فالوور با سرعتی کندی پیش خواهد رفت و شما نباید انتظار داشته باشید که در مدت کمی فالوور زیادی جذب کنید.

شما می‌توانید از تبلیغات گسترده و انبوه در اینستاگرام استفاده کنید و فالوور واقعی را به سمت پیج خود هدایت نمایید. آژانس تبلیغاتی گاو بنفش با تعیین هدف، استراتژی مناسب و بررسی و اعتبارسنجی پیج‌هایی مناسب با کسب وکار شما کارآمدترین و موثرترین تبلیغات را به شما ارائه می‌دهد. پیشنهاد می‌کنم برای تبلیغات انبوه با مشاوران ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

account reached یعنی چه؟

account reached یعنی تعداد حساب‌های منحصربه‌فردی که محتوای شما را حداقل یک‌بار روی صفحه دیده‌اند و اطلاعات جمعیت‌شناختی حساب‌هایی که به آن‌ها رسیده‌اید، از جمله کشورهای برتر، شهرهای برتر، محدوده‌های سنی بالا و تفکیک جنسیتی. برای مشاهده اطلاعات جمعیتی مخاطب، از بازه های زمانی از پیش تعیین شده استفاده کنید و به بیش از ۱۰۰ حساب دسترسی داشته باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 4 میانگین: 4]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید به این مطالب هم علاقمند باشید

خدمات تبلیغ در اینستاگرام

با استفاده از خدمات تبلیغ اینستاگرام، میتونین توی چند روز تعداد فالوورهای پیجتون رو چند برابر کنین. پس همین الان دست به کار بشین

خدمات تبلیغ در تلگرام

بهترین زمان برای تبلیغ در تلگرام همین الانه. داشتن یک کانال تلگرام پربازدید میتونه اوضاع کسب و کارتون رو حسابی زیر و رو کنه