آموزش صفر تا صد استراتژی تولید محتوا در اینستاگرام

آموزش صفر تا صد استراتژی تولید محتوا در اینستاگرام

فهرست مطالب

این روزها اینستاگرام به یکی از ابزارهای بازاریابی محبوب برای تمامی کسب‌وکارهای کوچک و بزرگ تبدیل شده است و شما با استفاده از این پلتفرم می‌توانید به مخاطبان ایده‌آل خود برسید و تعاملات خود را با آن‌ها افزایش دهید. اما قضیه به همین سادگی‌ها هم نیست و شما برای موفقیت به استراتژی تولید محتوا برای اینستاگرام نیاز دارید. استراتژی محتوا در اینستاگرام اهدافی که قرار است به آن برسید را مشخص می‌کند و شما را در مسیر درست هدایت می‌نماید.

ما در ادامه‌ به طور مفصل در مورد نحوه‌ی استراتژی تولید محتوا برای اینستاگرام صحبت کرد‌ه‌ایم. پیشنهاد می‌کنم حتما ادامه‌ی مطلب را مطالعه کنید.

استراتژی تولید محتوا برای اینستاگرام چیست؟

استراتژی تولید محتوا برای اینستاگرام

شاید برایتان جالب باشد بدانید که ماهانه بیش از یک میلیارد نفر در اینستاگرام می‌چرخند و هر کاربری به طور متوسط نیم ساعتی را در اینستاگرام سپری می‌کند. شما برای اینکه بتوانید مخاطبان خود را از بین آن‌ها جذب کنید، نیاز به استراتژی تولید محتوا برای برای اینستاگرام دارید. یعنی شما باید از قبل در مورد اینکه چه زمانی‌ چه نوع محتوایی منتشر شود، برنامه‌ریزی کرده‌ باشید. اگر بگوییم که اکثر کسب‌وکارها هر چیزی که به ذهن‌شان خطور می‌کند را منتشر می‌کنند، اغراق نکرده‌ایم. اینکه شما بخواهید بدون استراتژی مناسب در اینستاگرام فعالیت کنید، عاقلانه نیست و نتیجه‌ی جالبی نیز در پی نخواهد داشت.

تحقیقات نشان داده است که نرخ تبدیل برای کسب‌وکارهایی که استراتژی بازاریابی محتوا دارند در مقایسه با آن‌هایی که هیچ استراتژی ندارند، شش برابر بیشتر است. اما چگونه استراتژی محتوایی‌مان را تدوین کنیم. ما در زیر مراحلی که برای استراتژی محتوا در اینستاگرام نیاز است را به طور کامل شرح داده‌ایم.

مراحل تدوین استراتژی محتوا در اینستاگرام

به طور کلی شما باید برای تدوین استراتژی خود شش مرحله‌ی زیر را سپری کنید:

مرحله‌ ۱: مخاطبان پیج اینستاگرام خود را تعریف کنید.

شما باید قبل از تعیین نوع محتوا برای اینستاگرام ‌تان مخاطبان‌تان را شناسایی کرده باشید. به این ترتیب راحت‌تر می‌توانید در مورد محتوایی که قرار است تولید کنید، تصمیم‌گیری نمایید. ابتدا به این سوال پاسخ دهید: قرار است محتوا را برای چه کسانی منتشر کنید؟ مخاطبان اینستاگرامی شما باید با بازار هدف‌تان مطابقت‌ داشته باشند اما با این حال نباید فقط به این مخاطبان محدود شوید. مخاطبانی که می‌توانند بر بازار هدف شما تاثیرگذار باشند، نیز ممکن است بعدا به مشتریان شما تبدیل شوند و نباید آن‌ها را نادیده گرفت.

بهترین راه برای تعریف مخاطب هدف شما استفاده از پرسونا است. پرسونا نمایش ساده‌ای از مخاطبان شما را با شرح کاملی از تمامی خصوصیات آن‌ها شامل سن، جنسیت، تحصیلات، شغل، علائق، اهداف، نیازها و … ارائه می‌دهد. البته شما می‌توانید این پرسونا را در طول زمان بهبود ببخشید. شما باید مطمئن شوید که انگیزه، علایق، ترس‌ها و نقاط درد را در تعریف مخاطبان خود ارائه داده‌اید و هر باری که محتوای جدیدی را تولید می‌کنید، باید آن را با شخصیت مخاطبان خود بسنجید.

اگر مدت زیادی است که کسب‌وکارتان را دارید، پس حتما از قبل در مورد اینکه مخاطبان و مشتری‌های شما چه کسانی هستند، اطلاعات کافی کسب کرده‌اید. اما می‌رسیم به مرحله‌ی دوم استراتژی تولید محتوا برای اینستاگرام!

مرحله‌ی ۲: رقبای خود را تحلیل کنید.

پیگیری رقبا و توجه به استراتژی تولید محتوا آن‌ها و نوع پست و تعاملی که با فالوورهای خود دارد، می‌توان به شما در تدوین یک استراتژی محتوایی قدرتمند کمک کند. رقبای شما همان کاربران اینستاگرامی شما را هدف قرار داده‌اند و شما با پیگیری پست‌های آن‌ها می‌توانید بفهمید که کدام نوع پست و محتوا کاربردی‌تر هستند.

البته فقط از استراتژی محتوایی آن‌ها الهام بگیرید و به هیچ عنوان از آ‌ن‌ها تقلید نکنید. به یاد داشته باشید که شما برای اینکه بتوانید در فضایی با میلیاردها مخاطب بدرخشید، باید محتوای مختص برندتان خودتان را داشته باشید.

مخاطبان ایده‌آل شما که در اینستاگرام اسکرول می‌کنند، قبل از تصمیم‌گیری در مورد فالو کردن شما، محتوای پست‌هایتان را خواهند دید. بدین منظور شما باید محتوای استراتژیک بنویسید که عمیقا به نقاط درد آن‌ها بپردازند و راه‌حلی که مایل به دریافت آن هستند را ارائه دهد. مثلا اگر بیزینس شما در حوزه فروش مبلمان است، مشتری در فرآیند خرید ممکن است به موضوعاتی مثل قیمت بالا محصول فکر کند و این برای او تبدیل به نقطه درد شود. شما برای اینکه این نقطه درد را از بین ببرید، می‌توانید خرید اقساطی را به او پیشنهاد دهید.

بدین منظور شما می‌توانید از مخاطبان خود در مورد آنچه که آن‌ها را آزار می‎دهد، بپرسید تا راه‌حل‌هایی را برای رفع مشکل بیابید.

استراتژی محتوا در اینستاگرام

مرحله ۳: موضوعات پست و استوری‌های پیج خود را مشخص کنید.

دو مرحله‌ی بالا به شما کمک خواهند کرد تا بهتر در مورد دسته‌بندی و موضوعات پست و استوری خود تصمیم بگیرید. وبسایت شما نیز می‌توانید به تدوین استراتژی تولید محتوا برای اینستاگرام کمک کنید و نباید از آن غافل شوید.

مرحله ۴: هشتگ‌های مناسب انتخاب کنید.

حالا که مخاطبان و موضوعات پست و استوری‌ها را مشخص کردید، باید در مورد هشتگ‌ها تحقیق کنید. هشتگ‌ها مهم‌ترین عنصر شبکه‌های اجتماعی مخصوصا اینستاگرام هستند که به دسترسی راحت کاربران به پست‌های مرتبط کمک می‌کنند. شما باید هشتگ‌های مرتبط با دسته‌بندی‎های محتوایی خود را شناسایی کنید و لیستی اولویت‌بندی شده از هشتگ‌ها داشته باشید. به این ترتیب برای هر پست جدید به راحتی می‌توانید هشتگ‌های مرتبط آن را بیابید.

برای اینکه متوجه شوید هشتگ با حوزه‌ی کاری شما مرتبط است یا نه، بهتر است آن را جستجو کنید و پست‌های نتایج را ببینید. سپس به این فکر کنید که اگر پست شما در بین این نتایج قرار گیرد، آیا امکان دارد نظر مخاطب را جلب کند یا نه؟

مرحله ۵: در مورد زمان اشتراک‌گذاری پست و استوری‌های خود تصمیم بگیرید.

شما چه زمانی و چند وقت یکبار باید پست منتشر کنید؟ شما باید برای انتشار محتواهای خود برنامه داشته باشید و به آن پایبند بمانید. یعنی به جای انتشار محتوا به صورت نامنظم باید برنامه‌ریزی داشته باشید. بهتر است که تقویم محتوایی اینستاگرامی داشته باشید و محتواهای خود را از دو هفته قبل مشخص نمایید. زمانی که برنامه انتشار منظمی داشته باشید. فالوورهای شما نیز مشتاقانه منتظر پست و استوری‌های شما خواهند بود چرا که دقیق می‌دانند چه زمانی محتوای شما منتشر خواهد شد.

اما با این حال توجه کنید با انتشار تعداد زیاد پست ممکن است فالوورهای خود را از دست دهید. برای اینکه بفهمید چه تایمی برای انتشار پست و استوری‌های شما مناسب‌تر است، باید پست‌های خود را در فواصل زمانی مختلف منتشر کنید و سپس نتایج را بررسی نمایید. زمانیکه متوجه شدید چه تایمی برای شما مناسب‌تر است، می‌توانید تقویم محتوایی خود را تکمیل نمایید. اما آخرین مرحله‌ی استراتژی تولید محتوا برای اینستاگرام چیست؟ در زیر به آن اشاره کرده‌ایم.

استراتژی محتوا در اینستاگرام

مرحله‌ی ۶: تقویم محتوایی خود را کامل کنید.

شما بعد از طی مراحل بالا دیگر به راحتی می‌توانید تقویم محتوایی ماهانه خود را آماده کرده و پست و استوری‌های خود را به طور منظم منتشر نمایید.

ما در این مطلب از وبلاگ آژانس تبلیغات گاو بنفش به طور مفصل در مورد استراتژی تولید محتوا برای اینستاگرام صحبت کردیم. اگر شما به درستی استراتژی پیج‎تان را تعیین کنید، مطمئنا نتیجه مثبتی خواهید گرفت. با اینکه تولید محتوای باکیفیت و مفید می‌تواند به جذب فالوور واقعی کمک کند اما این پروسه‌ی جذب فالوور با سرعتی کندی پیش خواهد رفت و شما نباید انتظار داشته باشید که در مدت کمی فالوور زیادی جذب کنید.

شما می‌توانید از تبلیغات گسترده و انبوه در اینستاگرام استفاده کنید و فالوور واقعی را به سمت پیج خود هدایت نمایید. آژانس تبلیغاتی گاو بنفش با تعیین هدف، استراتژی مناسب و بررسی و اعتبارسنجی پیج‌هایی مناسب با کسب وکار شما کارآمدترین و موثرترین تبلیغات را به شما ارائه می‌دهد. پیشنهاد می‌کنم برای تبلیغات انبوه با مشاوران ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید به این مطالب هم علاقمند باشید

خدمات تبلیغ در اینستاگرام

با استفاده از خدمات تبلیغ اینستاگرام، میتونین توی چند روز تعداد فالوورهای پیجتون رو چند برابر کنین. پس همین الان دست به کار بشین

خدمات تبلیغ در تلگرام

بهترین زمان برای تبلیغ در تلگرام همین الانه. داشتن یک کانال تلگرام پربازدید میتونه اوضاع کسب و کارتون رو حسابی زیر و رو کنه