آموزش تصویری دیلیت اکانت تلگرام به همراه نحوه‌ی بکاپ‌گیری

آموزش تصویری دیلیت اکانت تلگرام به همراه نحوه‌ی بکاپ‌گیری

فهرست مطالب

تلگرام با بیش از ۷۰۰ میلیون کاربرِ ماهانه، یکی از برترین اپلیکیش‎های پیام‎رسان امروزی است. اگر شما یکی از میلیون‌ها نفری هستید که از اپلیکیشن پیام‌رسان تلگرام استفاده می‌کنید و احتمالا تصمیم به دیلیت اکانت تلگرام گرفته‌اید، پیشنهاد می‌کنم مطلب زیر را مطالعه کنید. خوشبختانه در حال حاضر امکان حذف تلگرام وجود دارد و ما در این مطلب همه چیز در مورد آن‌ را پوشش داده‌ایم.

چگونه اکانت تلگرام خود را حذف کنیم؟

دو راه برای حذف اکانت تلگرام وجود دارد: اولی استفاده از قابلیت self-destruct اپلیکیشن تلگرام و دومی انجام این کار با وبسایت My Telegram. در ادامه نحوه دیلت اکانت را از طریق هر دو گزینه توضیح داده‌ایم.

۱) نحوه دیلیت اکانت تلگرام با استفاده از قابلیت self-destruct (دیلیت اکانت تلگرام بدون کد)

اگر تلگرام شما به مدت شش ماه غیر فعال باشد، به طور پیش فرض، حذف می‌شود. با این حال، می‌توانید این تنظیمات را ویرایش کنید و مدت زمان انتظار تلگرام را را روی یک ماه، سه ماه یا یک سال کامل تنظیم نمایید. بدین منظور بر روی دکمه منوی سه نوار در گوشه بالا سمت چپ ضربه بزنید و گزینه Settings را انتخاب کنید. سپس به صفحه Privacy & Security بروید و اسکرول کنید تا به بخش Delete my account برسید.

در اینجا، گزینه If away را انتخاب کنید و مدت زمان مدنظر خود را مشخص کنید تا پس از آن اکانت شما بسته شود. مثلا در صورتی که گزینه ۱ ماه را انتخاب کنید، پس از گذشت ۱ ماه از عدم فعالیت شما، تلگرام اکانت شما را حذف می‌کند. این روش دیلیت اکانت تلگرام بدون کد است.

دیلیت اکانت تلگرام با استفاده از قابلیت self-destruct

۲) نحوه دیلیت اکانت تلگرام با سایت My Telegram (دیلیت اکانت تلگرام در یک دقیقه)

برای کسانی که نمی‌توانند یک ماه صبر کنند، تلگرام به شما این امکان را می‌دهد که بلافاصله اکانت و داده‌های خود را حذف کنید. این گزینه در هیچ یک از برنامه‌های تلگرام اندرویدی و آیفون وجود ندارد و فقط از طریق وب قابل دسترسی است. برای غیرفعال کردن اکانت تلگرام خود، از طریق تلفن هوشمند یا مرورگر دسکتاپ خود به سایت تلگرام برای حذف اکانت بروید، شماره تلفن تلگرام خود را با استفاده از فرمت شماره بین‌المللی وارد کنید، سپس روی Next کلیک کنید. یک کد تایید از طریق تلگرام برای شما ارسال می‌شود. قبل از هر اقدامی مطمئن شوید که می‌توانید برای بازیابی کد به اکانت تلگرام خود دسترسی داشته باشید.

سایت تلگرام برای حذف اکانت: my.telegram.org

دیلیت اکانت تلگرام در یک دقیقه

کد را در کادر “کد تایید” وارد کرده و روی Sign In کلیک کنید. حالا فقط یک مرحله تا دیلیت اکانت تلگرام باقیمانده است.

دیلیت اکانت تلگرام در یک دقیقه

در صفحه بعدی، روی گزینه Delete Account (دیلیت اکانت تلگرام) کلیک کنید. در کادر متن، دلیل خروج خود را بنویسید. پس از آن دکمه Delete My Account را وارد کنید. گزینه قرمز Yes, Delete My Account را در صفحه ظاهر شده انتخاب کنید و تمام. تلگرام حساب کاربری و اطلاعات شما را برای همیشه حذف می‌کند.

دیلیت اکانت تلگرام در یک دقیقه

در مجله گاو بنفش بخوانید:

با دیلیت اکانت تلگرام چه اتفاقی می‌افتد؟

قبل از اینکه پروفایل تلگرام خود را برای همیشه حذف کنید، بهتر است عواقب این کار را بدانید. وقتی حساب کاربری خود را حذف می‌کنید، تلگرام شما را از شر تمام چت‌ها و داده‌ها خلاص می‌کند. حساب شما برای همیشه بسته می‌شود و پیام‌های شما و همچنین مخاطبین حذف می‌گردد.

البته کانال‌ها و گروه‌هایی که ساخته‌اید، حتی زمانی که تلگرام را حذف کنید، به عملکرد عادی خود ادامه می‌دهند. در صورتی که شما تنها ادمین باشید، تلگرام به صورت تصادفی یک عضو فعال را به عنوان ادمین جدید انتخاب می‌کند. علاوه بر این، تلگرام حداقل تا چند روز به شما اجازه نمی‌دهد حساب جدید با همان شماره تلفن ایجاد کنید.

چگونه از اطلاعات تلگرام خود بک‌آپ بگیریم؟

تلگرام این اجازه را به شما نمی‌دهد تا اکانت خود را به طور موقت حذف کنید. به این معنی که در صورتی که تلگرام خود را دیلیت کنید، نمی‌توانید اکانت خود را دوباره برگردانید و بازیابی نمایید. به همین خاطر پیشنهاد می‌کنیم که قبل از اینکه دیلیت اکانت تلگرام بزنید و تمام اطلاعات‌تان را از دست بدهید، از اکانت تلگرام خود یک نسخه پشتیبان تهیه کنید. خوشبختانه، تلگرام گزینه export را برای کاربران دسکتاپ خود ارائه داده است تا آن‌ها را برای بازیابی دوباره ذخیره کنید.

برای استفاده از این ویژگی، برنامه تلگرام را روی کامپیوتر شخصی خود نصب کنید و وارد شوید. روی سه نوار در بالا سمت چپ کلیک کنید تا منو نمایان شود و سپس گزینه Settings یا همان تنظیمات را انتخاب نمایید. پس از آن روی گزینه Advanced کلیک کنید.

آموزش تصویری دیلیت اکانت تلگرام

تا آخر رو به پایین اسکرول نمایید تا گزینه Export Telegram Data را پیدا کنید. روی آن را کلیک کنید و نوع داده ای که می‌خواهید خروجی بگیرید را انتخاب نمایید.

آموزش تصویری دیلیت اکانت تلگرام

شما می‌توانید چت‌ها، کانال‌ها، ویدیوها، گیف‌ها و موارد دیگر را انتخاب کنید تا از آن‌ها خروجی گرفته شود. سپس بر روی گزینه Export کلیک کنید و صبر نمایید. بسته به حجم داده‌های شما، تلگرام ظرف چند دقیقه خروجی را کامل می‌کند. برای مشاهده فایل روی Show My Data کلیک کنید. حالا می‌توانید برای دیلیت اکانت تلگرام اقدام نمایید.

آموزش تصویری دیلیت اکانت تلگرام

سوالات متداول

  • دیلیت اکانت تلگرام در یک دقیقه چگونه امکان‌پذیر است؟

کافیست مرورگر خود را باز کرده و My Telegram را جستجو کنید. با کلیک بر روی آن به صفحه وب تلگرام من هدایت می‌شوید. شماره خود را که روی آن کد تایید دریافت خواهید کرد وارد کنید و سپس کد را اضافه نمایید. گزینه Delete my Account را انتخاب کنید و دلیل خروج خود را بیان کنید. سپس دوباره Delete my account را انتخاب نمایید و آن تایید کنید.

  • چگونه می‌توانم اکانت تلگرام خود را بدون شماره تلفن حذف کنم؟

بدین منظور اپلیکشن تلگرام خود را باز کنید و سپس بر روی دکمه منوی سه نوار در گوشه بالا سمت چپ ضربه بزنید و گزینه Settings را انتخاب نمایید. سپس به صفحه Privacy & Security بروید و اسکرول کنید تا به بخش Delete my account برسید. در اینجا، گزینه If away را انتخاب کنید و مدت زمان مدنظر خود را مشخص کنید تا پس از آن اکانت شما بسته شود.

  • آیا می‌توانم اکانت حذف شده تلگرام را بازیابی کنم؟

نخیر، وقتی اکانت خود را حذف کردید، دیگر نمی‌توانید به آن دسترسی داشته باشید، به همین دلیل توصیه می‌کنیم چت‌ها و اکانت خود را قبل از حذف بررسی کنید. همینطور می‌توانید قبل از دیلت اکانت از اطلاعات خود بک‌آپ بگیرید. تلگرام گزینه‌ای تحت عنوان export را برای کاربران دسکتاپ خود ارائه داده است تا در صورت نیاز آن‌ها را برای بازیابی دوباره ذخیره کنید.

  • آیا می‌توانم اکانت تلگرام خود را از اپلیکیشن موبایل به صورت فوری حذف کنم؟

نخیر، دیلیت اکانت تلگرام فوری فقط از وبسایت My Telegram امکانپذیر است. امکان دیلیت اکانت تلگرام فوری در هیچ نسخه‌ای از اپلیکشن آن قابل انجام نیست.

  • آیا دیلیت اکانت تلگرام فوری بدون کد امکانپذیر است؟

نخیر، دیلیت اکانت تلگرام فوری بدون کد امکانپذیر نیست. اما اگر تلگرام شما به مدت ۱ ماه غیر فعال باشد، به طور پیش فرض، حذف می‌شود. بدین منظور کافیست بر روی دکمه منوی سه نوار در گوشه بالا سمت چپ ضربه بزنید و گزینه Settings را انتخاب کنید. سپس به صفحه Privacy & Security بروید و اسکرول کنید تا به بخش Delete my account برسید. در اینجا، گزینه If away را انتخاب کنید و مدت زمان را بر روی ۱ ماه قرار دهید. در صورتی که گزینه ۱ ماه را انتخاب کنید، پس از گذشت ۱ ماه از عدم فعالیت شما، تلگرام اکانت شما را حذف می‌کند.

چند روز بعد از دلیت اکنت تلگرام مجددا می‌توانم مجددا در تلگرام اکانت بسازم؟

اگر پس از پاک کردن اکانت تلگرامتان تصمیم به ایجاد یک حساب کاربری جدید دارید، باید چند ساعت یا حتی تا چند روز صبر کنید. در این مدت شماره تلفن شما در تلگرام مسدود خواهد شد. اما پس از آن هیچ مشکلی برای ساخت اکانت جدید ندارید.

ما در این مطلب از وبلاگ گاو بنفش مراحل دیلیت اکانت تلگرام را معرفی کردیم. همینطور برخی دیگر نحوه بک‌آپ گیری از اطلاعات تلگرام را توضیح دادیم. اگر سوالی در مورد تلگرام و ویژگی‌‌های آن داشته باشید، می‌توانید در بخش دیدگاه آن را با ما در میان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید به این مطالب هم علاقمند باشید

خدمات تبلیغ در اینستاگرام

با استفاده از خدمات تبلیغ اینستاگرام، میتونین توی چند روز تعداد فالوورهای پیجتون رو چند برابر کنین. پس همین الان دست به کار بشین

خدمات تبلیغ در تلگرام

بهترین زمان برای تبلیغ در تلگرام همین الانه. داشتن یک کانال تلگرام پربازدید میتونه اوضاع کسب و کارتون رو حسابی زیر و رو کنه