تعداد انتشار پست در کانال تلگرام: روزی چند پست در کانال تلگرامی‌مان منتشر کنیم؟

تعداد انتشار پست در کانال تلگرام موضوع مهمی است که در گاو بنفش در مورد آن زیاد از ما سوال می‌شود. واقعیت این است که تعداد بالای پست همیشه به معنی مناسب‌ بودن نیست. بلکه گاها ممکن است باعث آزار و اذیت مخاطبان شود. همینطور تعداد کم پست نیز ممکن است منجر به شکست استراتژی بازاریابی شما شود. پس با این اوصاف چه تعداد پست باید در طول روز در کانال‌مان منتشر کنیم؟ ما در ادامه به این سوال پاسخ داده‌ایم. پس تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

روزی چند پست در کانال تلگرامی‌مان منتشر کنیم؟

تعیین تعداد مناسب پست برای انتشار بخش مهمی از استراتژی شبکه‌های اجتماعی محسوب می‌شود که بر روند موفقیت کانال تلگرامی تاثیرگذار است. تعداد انتشار پست در کانال تلگرام به عوامل مختلفی بستگی دارد اما مطمئنا مهم‌ترین آن کیفیت محتوا است که بر دفعات انتشار تاثیرگذار است. بهتر است برای اینکه تعامل بهتری با مخاطبان خود داشته باشید از قانون ۸۰/۲۰ استفاده کنید. این قانون در استراتژی شبکه‌های اجتماعی بسیار مهم است و می‌تواند به افزایش تعامل شما با مخاطبان و افزایش درآمدتان کمک نماید.

قانون ۸۰/۲۰ معتقد است که ۸۰% از پست‌های شما باید برای مخاطبان مفید باشد، به این معنی که چیزی را آموزش می‌دهند یا مخاطبان را سرگرم می‌کنند یا راه‌حلی برای مشکلاتشان ارائه می‌دهند. ۲۰% بقیه پست‌های شما نیز باید به صراحت کسب‌وکار شما را تبلیغ کنند. همیشه به یاد داشته باشید که مردم بیشتر بخاطر اینکه حوصله‌شان سر رفته و خواهان ارتباط، سرگرمی یا اطلاعات مفید هستند، به شبکه‌های اجتماعی روی می‌آورند. پس شما باید محتوایی را ارائه دهید که دلیلی برای دنبال کردن برند شما به مخاطب بدهد.

شما با ارائه‌ی محتوای مفید در دراز مدت می‌توانید مخاطبان‌تان را حفظ کنید و رابطه‌ی پایداری با آن‌ها ایجاد نمایید. در طول این مدت مخاطبان شما به برندتان وفادار خواهند ماند و نیازهای مصرف‌کننده آن‌ها تکامل خواهد یافت. پس به یاد داشته باشید که ارائه‌ی آنچه که مخاطب می‌خواهد و ایجاد روابط با مشتری مهم است. البته در حالی که شما باید از تبلیغ صریح برند خود در ۸۰% از پست‌های خودداری کنید اما می‌توانید کنار پست‌های مفید از تصاویر یا لینک محصول استفاده نمایید و پست را به سمت کسب‌وکار خود هل دهید. شما می‌توانید با ارائه‌ی پست‌های آموزشی، سرگرمی یا اطلاعات ارزشمند باعث شوید که نام تجاری شما در پس زمینه ذهن مخاطب هک شود. از نمونه پست‌های مفید در کانال‌های تلگرامی می‌توان به نکات مفید در حوزه سبک زندگی، قبل و بعد، تصاویر الهام‌بخش، رضایت مشتری، اخبار، داستان‌های مثبت و انرژی بخش، پست‌های وبلاگی و ترفندهای خانگی اشاره کرد.

تعداد انتشار پست در کانال تلگرام
تعداد انتشار پست در کانال تلگرام

شاید برای‌تان جای سوال است که این پروسه‌ چگونه می‌تواند به افزایش درآمدتان کمک کند؟ زمانی که شما فقط ۲۰% مواقع کسب‌وکارتان را تبلیغ می‌کنید، احتمال بیشتری وجود دارد که کاربران به شما عکس‌العمل نشان دهند. اگر همیشه در مورد محصولات، فروش و پیشنهاد‌های تخفیف پست بگذارید، چیزی خاصی به مخاطبان‎تان ارائه نداده‌اید و این می‌تواند منجربه شکست استراتژی محتوای شما شود. از نمونه پست‌های تبلیغاتی می‌توان به پیشنهادهای ویژه، پیشنهادات فصلی، حراجی، دمو، شرح دقیق ویژگی‌های محصول یا خدمات اشاره کرد.

با این حال اینکه چند پست روزانه منتشر کنید، به استراتژی خودتان و تعداد پست‌هایی که می‌توانید آماده کنید، باز می‌گردد. به طور کلی عدد مشخصی برای تعداد انتشار پست تلگرامی نمی‌توانیم تعیین کنیم. اما ۴ الی ۵ پست در طول روز می‌تواند گزینه‌ی مناسبی برای بیشتر کسب‌وکارها باشد. کانال‌های تلگرامی آموزشی حداقل ۲ الی ۳ پست در فاصله‌ی زمانی چند ساعت از هم را می‌توانند به عنوان رویه کاری خود در نظر بگیرند. برای کانال‌های تلگرامی فروشگاهی نیز ۴ الی ۵ پست در ساعت‌های مختلف روز را پیشنهاد می‌کنیم. توجه کنید که حتما پست‌های خود را در فاصله‌ی دو سه ساعت یکبار پست کنید. به یاد خاطر بسپارید که تعداد بالای پست مخصوصا محتوای بی‌کیفیت می‌تواند برای مخاطب آزاردهنده باشد. برای کسب اطلاعات تکمیلی در مورد تعداد انتشار پست در کانال تلگرام توصیه می‌کنیم ویس زیر را حتما گوش دهید.

بهترین زمان برای انتشار پست در کانال تلگرام چه زمانی است؟

شاید از نظر شما زمان انتشار پست در تلگرام مهم نباشد و هر زمانی که راحت باشید آن‌ها را پست می‌کنید. اما باید بگوییم که زمان‌بندی پست‌ها می‌تواند تاثیر قابل‌توجهی بر موفقیت کانال تلگرامی شما بگذارد. ارسال محتوا در زمان‌هایی که کاربر غیرفعال است می‌تواند عملکرد شما را خنثی نماید. شما باید به هنگام تعیین محتوایی که به کاربر ارائه خواهد شد، زمان انتشار پست را نیز در نظر بگیرید.

توجه کنید کیفیت و نظم در تولید محتوا یکی از عوامل موفقیت کانال تلگرامی است. اینکه شما به طور منظم پست منتشر کنید، مزایای زیادی دارد. اگر شما به طور منظم در کانال تلگرامی خود پست منتشر کنید، خوانندگان مشتاقانه منتظر پست‌های شما خواهند بود. به این ترتیب تعامل کاربر با کانال تلگرامی شما بالاتر خواهد رفت. علاوه بر این در ذهن کاربر خواهید ماند و هر چقدر کاربر کانال تلگرامی شما را در بین مخاطبان بیشتر ببیند، بیشتر شما را بخاطر خواهد آورد. به این ترتیب زمانی که به شما نیاز داشته باشد، اولین گزینه برند شما را به یاد می‌آورد. پیشنهاد ما این است که پست‌های خود را در فاصله‌ی دو سه ساعت یکبار پست کنید.

سخن پایانی

ما در این مطلب از وبلاگ آژانس تبلیغات گاو بنفش به طور مفصل در مورد مناسب‌ترین تعداد انتشار پست در کانال تلگرام صحبت کردیم. اگر شما به درستی استراتژی کانال‌تان را تعیین کنید، مطمئنا نتیجه مثبتی خواهید گرفت. با اینکه تولید محتوای به موقع می‌تواند به جذب ممبر واقعی کمک کند اما این پروسه‌ی جذب ممبر با سرعتی کندی پیش خواهد رفت و شما نباید انتظار داشته باشید که در مدت کمی ممبر زیادی جذب کنید.

خوشبختانه شما می‌توانید از تبلیغات در تلگرام استفاده کنید و ممبر واقعی را به سمت پیج خود هدایت نمایید. ما در گاو بنفش رفتار مخاطبان را تحلیل می‌کنیم تا بتوانیم با استفاده از روش‌های کاربردی، بیشترین کاربران را جذب کانال تلگرامی شما کنیم. شما می‌توانید از روش‌های تبلیغاتی تلگرام که ما به شما پیشنهاد خواهیم کرد، استفاده کنید و ممبر واقعی را به سمت کانال خود هدایت نمایید. آژانس تبلیغاتی گاو بنفش با تعیین هدف، استراتژی مناسب و بررسی و اعتبارسنجی کانال‌های مناسب با کسب وکار شما کارآمدترین و موثرترین تبلیغات را به شما ارائه می‌دهد. پیشنهاد می‌کنم برای تبلیغات با مشاوران ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

مشاوره رایگان تبلیغات در اینستاگرام و تلگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره آنلاین در واتسپ
مشاوره آنلاین در واتسپ
۰۹۱۹۰۰۴۴۲۸۰