۷ اصل مهم و تاثیرگذار در طراحی و ساخت بنر تبلیغاتی تلگرام

تبلیغات بنری یکی از پرکاربرترین شکل‌های تبلیغات آنلاین است که در دنیای بازاریابی امروزی به شدت مورد استقبال قرار می‌گیرد. اگر شما نیز به دنبال تبلیغ در تلگرام هستید، ما در گاو بنفش به شما تبلیغ در دیگر کانال‌های تلگرامی را توصیه می‌کنیم. انتشار بنر تبلیغاتی تلگرام شما در دیگر کانال‌ها می‌تواند به آگاهی از برند، افزایش تعامل و جذب مشتریان جدید کمک زیادی بکند. اما خوب ساخت بنر تبلیغاتی کانال تلگرام نیازمند رعایت یک سری اصول است. ما در این مطلب از وبلاگ گاو بنفش به طور مفصل در مورد نکاتی که باید به هنگام ساخت بنر تبلیغاتی چنل به آن توجه کنید را، توضیح داده‌ایم.

بنر تبلیغاتی تلگرام چیست؟

همانطور که گفتیم تبلیغات بنری یکی از رایج‌ترین انواع تبلیغات آنلاین است. در این نوع تبلیغ بنر شما در کانال‌های مختلف منتشر می‌شود و می‌تواند محصول، خدمات یا کانال شما را به ممبرهای جدید معرفی نماید. معمولا هدف از بنر تبلیغاتی چنل، جلب توجه ممبرها و مشتاق کردن آن‌ها برای خرید محصول، ورود به کانال تلگرامی یا دیگر خدمات مدنظر شما می‌باشد.

بنرها می‌توانند ارتباط قوی را با بیننده ایجاد کنند و تاثیر قوی بر مشتریان بالقوه بگذارند. شما می‌توانید با استفاده از تبلیغات بنری در تلگرام مخاطبان‌تان را از عرضه محصول یا خدمات جدید آگاه کنید و یا اینکه برند خود را به دیگر مخاطبان بشناسانید. این نوع تبلبغات یکی از مقرون به صرفه‌ترین و محبوب‌ترین روش‌های تبلیغات در تلگرام است و برای تمامی کسب‌وکارهای کوچک و بزرگ توصیه می‌شود.

با همه‌ی مزایایی که این نوع تبلیغات می‌توانند با خود به ارمغان آورند اما نیازمند استراتژی هستند. موفقیت در تبلیغات نیازمند استراتژی و رعایت یک سری نکات است. ما در زیر در مورد همه‌ی آنچه که باید در طراحی بنر تبلیغاتی تلگرام به آن‌ها توجه کنید را توضیح داده‌ایم.

درخواست مشاوره

اصول طراحی و ساخت بنر تبلیغاتی برای تلگرام

همه‌ی ما می‌دانیم که تبلیغات بنری می‌تواند برای افزایش ممبرهای کانال تلگرامی مفید باشد. فقط به شرطی که به درست طراحی و تدوین شوند. یکی از سوال‌هایی که باید قبل از هر رزرو تبلیغ در مورد آن اطلاعات کافی داشته باشید این است که چه نوع بنری موثرتر است؟ واقعیت این است که هیچ قانون مشخصی در مورد اینکه چه چیزهایی بنر تبلیغاتی را پربازدیدتر می‌کند، وجود ندارد. در واقع هیچ تضمینی وجود ندارد که حتما بنر شما بازخورد خوبی خواهد داشت. اما مانند هر نوع تبلیغات دیگری، تبلیغات بنری نیز حاصل عوامل مختلفی است. در واقع حضور این عوامل در کنار هم ست که باعث می‌شود احتمال موفقیت بنر تبلیغاتی شما بیشتر شده و موثرتر واقع گردد.

ما در زیر لیستی از نکات و دستورالعمل‌های کلی برای طراحی بنر تبلیغاتی تلگرام را برای شما آماده کرده‌ایم. اما قبل از آن پیشنهاد می‌کنم که حتما ویس زیر را که در مورد نحوه ساخت بنر تبلیغاتی کانال تلگرام است گوش کنید.

ویس‌های آموزشی بیشتر را می‌توانید در کانال تلگرامی گاو بنفش گوش بدید.

۱) عنوان جذاب و گیرا

با اینکه گاها ویدیوهای کوتاه با حجم پایین یا گیف در ساخت بنر تبلیغاتی تلگرام بکار برده می‌شود، اما تجربه ما در گاو بنفش چیز دیگری می‌گوید. از نظر ما عکس به اضافه عنوان بازخورد بهترین نسبت به ویدیو دارد و ما به شما ترکیب عکس و عنوان را توصیه می‌کنیم. عنوان شما باید بیشترین فضا را اشغال کند و اولین چیزی باشد که چشم بینندگان را به خود جلب می‌نماید. شما می‌توانید از عنوان برای به نمایش گذاشتن مزایای خدماتی یا محصولات خود استفاده کنید و توجه بازدیدکنندگان را به خود جلب نمایید. عنوان شما باید جذاب و گیرا باشد و حس فوریت و تمایل را به مخاطب القا نماید. استفاده از اصطلاحاتی مثل «کیفیت بالا»، «۵۰٪ تخفیف»، «پیشنهاد زمان محدود» یا «رایگان!» در عنوان را فراموش نکنید.

مثلا نگاهی به عنوان این پست تلگرامی که برای یکی از مشتریان طراحی کرده‌ایم بیندازید:

چگونه بنر تبلیغاتی تلگرام بسازیم

۲) کیفیت بالای تصویر

شما باید تصویر یا عکس مرتبطی را انتخاب کنید که دقیقا پیام شما را تقویت یا مستقیما به محصول شما مرتبط باشد. از تصاویری با مفاهیم انتزاعی که برای رمزگشایی نیاز به زمان یا تفکر زیادی دارند، اجتناب کنید. البته همیشه لازم نیست که از عکس یا تصویر در تبلیغات تلگرامی خود استفاده کنید. تبلیغات متنی با تایپوگرافی زیبا در زمینه متضاد با رنگ متن نیز می‌تواند به همان اندازه موثر باشد. مثلا نگاهی به پست موفق زیر بیندازید:

۳) اندازه بنر

هدف از تبلیغات کانال تلگرامی جلب توجه ممبرهای جدید و علاقه‌‌مند سازی آن‌ها به خدمات یا محصول است. هیچ نیازی نیست یا بهتر بگوییم نباید هر اطلاعاتی را در بنر تبلیغاتی تلگرام درج کنید. فقط اطلاعاتی را درج کنید که خواننده را به پست شما علاقه‌ سازد. اندازه‌های ۱*۱ و ۴*۵ سایز مناسب و استانداری برای بنر تبلیغات تلگرام هستند.

۴) کپشن ساده و خوانا

توجه کنید که محتوای بنر تبلیغاتی چنل شما باید ساده، واضح، مختصر و قابل خوانا برای مخاطبان هدف باشد و بینندگان فقط در یک ثانیه نگاه به تبلیغات شما متوجه آن شوند. بینندگان تبلغ شما را فقط در حد چند ثانیه اسکن خواهند کرد و این وظیفه‌ی شماست که پیام خود را در چند ثانیه به بیننده منتقل کنید. به همین دلیل است که تبلیغات بنری شما باید ساده و قابل فهم باشد. محتوا و تصاویر پیچیده تاثیر منفی بر نتایج تبلیغات شما خواهد داشت. این اصل هم در عنوان و هم کپشن حتما رعایت کنید. کپشن زیر که مرتبط با پست بالا است، تمامی ویژگی‌های ذکر شده را داراست و می‌تواند راهنمای شما باشد.

بنر تبلیغاتی چنل

کپشن موفق:

🟧تمامى سوال هاى کنکور و پرتکرار ترین هاشون به صورت موقت در کانال زیر فاش شد…

🟥 به راحتى در کنکور رتبه عالى بگیر و دیگ نگران کنکور نباش
عضویت در کانال زیر👇

۵) لوگو

طرح رنگی بنر تبلیغاتی تلگرام شما باید با برندسازی شرکت همسو باشد و در طراحی بنر تبلیغاتی انعکاس داده شود. همینطور به یاد داشته باشید که لوگوی شما باید برای ایجاد آگاهی و شناخت برند در تبلیغ شما گنجانده شود. پس مطمئن شوید که از نظر بصری غالب است، اما نه به اندازه‌ای عنوان و کال تو اکشن!

۶) کال تو اکشن

یکی از مهم‌ترین عناصر تبلیغات بنری در تلگرام دعوت به اقدام است. Call to Action (CTA) که به معنی فراخوان برای اقدامی است، باعث می‌شود که کاربر با تبلیغ شما تعامل پیدا کند. کال تو اکشن تبلیغ شما می‌تواند تقاضا برای مراجعه به کانال، لینک به وبسایت یا صفحه محصول، خرید محصول یا خدمات یا هر اقدام مدنظر شما باشد. یک نمونه از کال تو اکشن‌های موفق تلگرامی را در پست‌های زیر می‌توانید ببینید:

چگونه بنر تبلیغاتی تلگرام بسازیم

۷) فرمت فایل

یکی دیگر از نکات مهمی که به هنگام ساخت بنر تبلیغاتی برای تلگرام باید به آن توجه کنید، فرمت مناسب فایل است. اکثر فرمت‌های فایل موردتایید تلگرام JPG، GIF و PNG هستند.

۸) انتخاب رنگ مناسب

رنگ‌ها در تبلیغات اهمیت زیادی دارد و نمی‌توان روانشناسی رنگ‌ها را نادیده گرفت. رنگ می‌تواند بر روی احساسات مخاطب تاثیرگذار باشد و پیام شما را بهتر به مخاطب انتقال دهد. البته رنگ‌ها در فرهنگ‌های مختلف حالات ذهنی متفاوتی را تداعی می‌کنند. اما به طور کلی شما باید برای تبلیغات رنگ‌هایی را انتخاب کنید که حواس افراد را تحریک کند. اینکه کدام رنگ می‌تواند اینکار را برای شما انجام دهد، به تبلیغ شما برمی‌گردد. به طور کلی طرح‌های رنگی را می‌توان در سه گروه بخش‌بندی کرد: رنگ‌های گرم، سرد و سیاه و سفید! در مورد تاثیرات رنگی هر سه گروه در طراحی بنر تبلیغاتی تلگرام در ادامه صحبت کرده‌ایم:

رنگ‌های گرم

قرمز، زرد و نارنجی که جزو رنگ‌های گرم دسته‌بندی می‌شوند، نمادی از آتش هستند و می‌توانند هیجان را تحریک کنند، در حالی که سایه ‌ای آبی تیره نشان دهنده یکپارچگی هستند. به طور کلی رنگ قرمز نماد قدرت است و توجه هر کسی را به خود جلب می‌کند. به همین دلیل است که محبوب‌ترین رنگ برای بازاریابی شناخته شده است. اگر بخواهیم برای کلمه فروش رنگ تعیین کنیم، قطعا آن رنگ قرمز است. زرد نیز رنگ قدرتمندی است و می‌تواند در جلب توجه مخاطبان به شما کمک کند. نارنجی انرژی‌بخش است و باعث می‌شود که ممبرها احساس کنند با شرکتی پیشرفته سروکار دارند.

تقریبا همه لوگوها، تبلیغات و منوهای فست‌فودها و رستوران‌های ترکیبی از این رنگ‌ها هستند که اصلا این موضوع تصادفی نیست. در واقع این سه رنگ بهترین رنگ‌ها برای تبلیغات در حوزه غذا هستند زیرا اشتها را افزایش می‌دهند و در نتیجه مخاطب پول بیشتری خرج می‌کند. فعالان حوزه غذا نیز با علم به این موضوع تمامی تبلیغات خود را حول این سه رنگ انجام می‌دهند.

رنگ‌های سرد

رنگ‌های سرد با دانش، درک و آرامش همراه هستند. به طور کلی اکثر رنگ‌های سرد صلح‌آمیز هستند می‌توانند ضربان قلب فرد را کاهش داده و اشتهای فرد را خنثی نمایند. به همین دلیل است که در تبلیغات رستوران‌ها زیاد از آن‌ها استفاده نمی‌شود. برعکس در تبلیغات حوزه پزشکی دارو یا سایر محصولات بهداشتی از رگ‌های سرد از جمله سایه آبی روشن زیاد استفاده می‌شود. آبی با احساساتی مثل آرامش‌بخشی، قابل اعتماد بودن و باحال بودن سروکار دارد و با سلامتی و شفا همراه است.

سایه‌های تیره‌تر آبی نشان‌دهنده قابلیت اطمینان و یکپارچگی هستند و همین آن را به رنگ خوبی برای تبلیغات و لوگوهای تجاری تبدیل می‌کند. بسیاری از مؤسسات مالی از سایه‌های تیره‌تری از آبی در لوگوی خود استفاده می کنند تا این ارزش‌ها را منعکس کنند. آبی، به ویژه آبی تیره، همچنین رنگی محبوب برای لباس‌های فرم است که توسط پستچی، نگهبانان امنیتی و پلیس و غیره استفاده می‌شود.

سبز رنگی گرم و دعوت‌کننده است و حس خوشایندی به مخاطبان القا می‌نماید. همینطور سبز بیشتر تداعی سلامتی، محیط زیست و حس نیت فرد است.  البته  با این همه‌ی خصوصیاتی که رنگ‌های سرد مخصوصا آبی و سبز دارند، هنوز بحث پیرامون اینکه برای تبلیغات مناسب هستند یا نه، زیاد است. برخی افراد معتقدند که این رنگ به سرعت یا به اندازه کافی توجه بیننده را جلب نمی‌کند، در حالی که برخی دیگر معتقدند این رنگ احساسات و تجربیات مثبت را با خود به همراه دارد. دوباره به این موضوع اشاره کنیم که طرح رنگی بنر تبلیغاتی تلگرام شما به تبلیغات‌تان بستگی دارد.

سیاه و سفید

بر اساس تحقیقات انجام شده، سیاه و سفید دو تا از بهترین رنگ‌ها برای تبلیغات هستند، زیرا در کنار هم تضاد قوی ایجاد می‌کنند. سیاه و سفید اغلب نشان دهنده احساسات متضاد هستند: سفید با خلوص و کمال همراه است، در حالی که سیاه معمولا نشان دهنده قدرت، ظرافت یا شر است. به همین خاطر وقتی سیاه و سفید با هم استفاده می‌شوند، این حس را ایجاد می‌کنند که شرکت بسیار حرفه‌ای دارید.

از دیگر رنگ‌های محبوب در حوزه تبلیغات می‌توان به صورتی، بنفش، طلایی و قهوه‌ای اشاره کرد. صورتی رنگی قوی و روشن است که سریع توجه را به خود جلب می‌کند. بنفش رنگی سطلنتی است که ظرافت و اعتیار به شما می‌بخشد. اگر می‌خواهید خود را قدرتمند نشان دهید، بنفش انتخاب خوبی برای بنر تبلیغات تلگرام شما است. رنگ طلایی نیز به همین ترتیب نماد ثروت است و در ترکیب با نبفش و سبز رنگ قدرتمندی می‌باشد. قهوه‌ای نیز به عنوان رنگ خاکی به مخاطبان حس آرامش‌ می‎بخشد.

سخن پایانی

ما در این مطلب از وبلاگ آژانس تبلیغات گاو بنفش به طور مفصل در مورد نکاتی که در تولید بنر تبلیغاتی تلگرام مهم هستند، صحبت کردیم. اگر شما به درستی استراتژی کانال‌تان را تعیین کنید، مطمئنا نتیجه مثبتی خواهید گرفت. با اینکه تولید محتوای باکیفیت و مفید می‌تواند به جذب ممبر واقعی کمک کند اما این پروسه‌ی جذب ممبر با سرعتی کندی پیش خواهد رفت و شما نباید انتظار داشته باشید که در مدت کمی ممبر زیادی جذب کنید.

خوشبختانه شما می‌توانید از تبلیغات در تلگرام استفاده کنید و ممبر واقعی را به سمت پیج خود هدایت نمایید. ما در گاو بنفش رفتار مخاطبان را تحلیل می‌کنیم تا بتوانیم با استفاده از روش‌های کاربردی، بیشترین کاربران را جذب کانال تلگرامی شما کنیم. شما می‌توانید از روش‌های تبلیغاتی تلگرام که ما به شما پیشنهاد خواهیم کرد، استفاده کنید و ممبر واقعی را به سمت کانال خود هدایت نمایید. آژانس تبلیغاتی گاو بنفش با تعیین هدف، استراتژی مناسب و بررسی و اعتبارسنجی کانال‌های مناسب با کسب وکار شما کارآمدترین و موثرترین تبلیغات را به شما ارائه می‌دهد. پیشنهاد می‌کنم برای تبلیغات با مشاوران ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

مشاوره رایگان تبلیغات در اینستاگرام و تلگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره آنلاین در واتسپ
مشاوره آنلاین در واتسپ
۰۹۱۹۰۰۴۴۲۸۰