رفع مشکل نشان ندادن پیام جدید تلگرام و علت عدم نمایش پیام‌ها

آموزش نحوه رفع مشکل نشان ندادن پیام جدید تلگرام

فهرست مطالب

تلگرام به دلایل مختلفی ممکن است پیام‌های شما را نمایش ندهد. معمولا این اتفاق زمانی می‌افتد که به مدت طولانی از اپلیکیشن تلگرام استفاده نکرده نباشید یا فضای دخیره‌سازی گوشی همراه شما به طور کامل پر شده باشد. البته اگر فقط متن پیام تلگرام در بالای موبایل شما نشان داده نمی‌شود، این مشکل بخاطر این است که نوتفیکیشن‌های آن را غیرفعال کرده‌اید. در چنین شرایطی نوتیفیکشن پیام جدید در صفحه نمایش گوشی شما ظاهر نخواهد شد. ما در این مطلب از وبلاگ گاو بنفش هر آنچه که شما باید در مورد دلایل و نحوه رفع مشکل نشان ندادن پیام جدید تلگرام بدانید را پوشش داده‌ایم. پس تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

علت مشکل عدم نمایش کامل پیام در تلگرام چیست؟

رفع مشکل نشان ندادن پیام جدید تلگرام
مشکل عدم نمایش کامل پیام در تلگرام

اگر حافظه داخلی گوشی شما پر شده باشد، تلگرام پیام‌های جدید را به شما نشان نخواهد داد. وقتی فضای کافی در تلفن همراه شما وجود ندارد، در نتیجه برنامه تلگرام نمی‌تواند متن‌های جدید شما را به محض اینکه به اکانت شما تحویل داده شد، بارگیری کند. کمبود حافظه همچنین باعث اختلال در نوتیفیکشن‌های تلگرام نیز می‌شود. به این ترتیب فقط زمانی که وارد اکانت کاربری خود شوید، پیام‌های جدید برای شما نمایش داده خواهند شد.

با این حال گاهی اوقات مشکل بخاطر عدم فضای ذخیره‌سازی کافی در گوشی همراه نیست و با وجود فضای کافی در گوشی همراه باز هم پیام جدید نمایش داده نمی‌شود. در چنین شرایطی معمولا یکی از موارد زیر باعث شده است که پیام جدید به شما نمایش داده نشود:

 • تنظیمات مرتبط با نوتیفیکشن را بسته‌اید.

اگر تنظیمات نوتیفیکشن تلگرام خود را خاموش کرده باشید، دیگر برنامه تلگرام با دریافت پیام جدید به شما اطلاعی نخواهد داد. به این ترتیب فقط زمانی که اکانت خود را باز کنید و به چت‌های خود دسترسی داشته باشید، پیام جدید به شما نشان داده خواهد شد.

 • برنامه تلگرام به خوبی نصب نشده است.

برنامه تلگرام ممکن است به خوبی نصب نشده باشد و باعث اختلال در عملکرد تلگرام در دستگاه شما شود. همینطور اگر در آخرین بروزرسانی برنامه خطایی ایجاد شده باشد، ممکن است این مشکل رخ دهد.

 • اپلیکیشن تلگرام روی «بهینه‌سازی» تنظیم شده است.

گوشی‌های اندرویدی دارای گزینه‌‌ی بهینه‌سازی هستند که گاها می‌توانند باعث ایجاد اختلال در برنامه تلگرام شود. این ویژگی برای کمک به صرفه‌جویی در عمر باتری گوشی همراه شما در آن تعبیه شده است. اگر شما این ویژگی را در گوشی همراه خود فعال کرده باشید، ممکن است این تنظیمات مانع نمایش پیام‌های در برنامه تلگرام شود.

 • داده‌های پس زمینه در گوشی برای تلگرام خاموش است.

اگر تنظیمات داده پس‌زمینه غیرفعال باشد، تلگرام پیام‌های جدید شما را در تلفن همراه شما نشان نمی‌دهد. این اتفاق زمانی اتفاق می‌افتد که از داده تلفن همراه خود(نه اتصال Wifi) استفاده می‌کنید.

 • اتصال شبکه ضعیف است.

اگر دستگاهی که از آن به تلگرام دسترسی دارید نتواند به یک شبکه اینترنت پایدار متصل شود، برنامه ممکن است با مشکلات عملکردی مانند عدم نمایش پیام‌ها یا دریافت نوتیفیکیشن‌ها مواجه شود.

نحوه رفع مشکل نشان ندادن پیام جدید تلگرام

نحوه رفع مشکل نشان ندادن پیام جدید تلگرام

قبل از هر اقدامی شما باید فضای ذخیره‌سازی دستگاه‌تان را پاک کنید تا تلگرام پیام‌هایتان را نمایش دهد. برنامه تلگرام حداقل به ۱۰۰ مگابایت برای ارسال و دریافت متون، تصاویر و نوتفیکیشن‌ها بدون هیچ مشکلی نیاز دارد. می‌توانید برای کمک به بهبود حافظه، فایل‌های کش را از تلگرام پاک کنید. این گزینه فقط در دستگاه‌های اندروید در دسترس است. توجه داشته باشید، اگر کاربر آیفون هستید، باید تلگرام را حذف کنید تا بتوانید اطلاعات کش آن را پاک کنید. بعد از اینکه حافظه‌ی گوشی خود را خالی کردید، قبل از استفاده از تلگرام، حتما گوشی همراه خود را روشن خاموش کنید.

اگر با تامین فضای ذخیره‌سازی کافی همچنان مشکل پابرجا بود، بهتر است که روش‌های زیر را امتحان کنید.

 • تنظیمات نوتفیکیشن تلگرام‌تان را فعال کنید.

تنظیمات نوتیفیکیشن تلگرام خود را بررسی کنید و در مورد فعال بودن آن مطمئن شود. اگر نوتیفیکیشن تلگرام شما خاموش است، حتما آن را فعال کنید تا به هنگام دریافت پیام جدید به شما اعلام شود.

 • برنامه تلگرام را دوباره نصب کنید.

اگر برنامه فعلی تلگرام شما مشکلی داشته باشد، باید آن را حذف و مجددا نصب کنید تا از شر فایل‌های معیوب خلاص شوید. قبل از دانلود مجدد تلگرام، موبایل خود را خاموش و مجددا روشن کنید تا سیستم عامل دستگاه‌تان به روز شود.

 • بهینه سازی تلگرام را غیرفعال کنید.

اگر سیستم عامل گوشی شما اندروید هستید، ممکن است تلگرام شما روی گزینه «بهینه سازی» تنظیم شده باشد. برای کمک به رفع مشکل نشان ندادن پیام جدید تلگرام می‌توانید این تنظیمات را غیرفعال کنید. توجه داشته باشید، با اعمال این تغییرات، ممکن است عمر باتری شما کاهش یابد.

 • داده‌های پس زمینه را فعال کنید.

شما می‎توانید داده‌های پس زمینه خود را برای دریافت نوتفیکیشن‌ها و پیام های تلگرام، روشن کنید.

 • اتصال اینترنت خود را رفرش کنید.

اینترنت خود را خاموش و روشن کنید تا تلگرام بتواند به اینترنت پایدار متصل شود.

در مجله گاو بنفش بخوانید:

آموزش نحوه نشان ندادن متن پیام تلگرام در بالای موبایل

خوشبختانه تلگرام این امکان را به شما می‌دهد که از نشان ندادن متن پیام تلگرام در بالای موبایل جلوگیری کنید. برای غیرفعال کردن نوتیفیکشن‌ها شخص یا گروه خاص، باید به صورت زیر عمل کنید:

 1. برنامه تلگرام را در دستگاه اندرویدی خود باز کنید.
 2. روی چت یا گروهی که می‌خواهید نوتیفیکشن آن را مدیریت کنید ضربه بزنید.
 3. دوباره روی نام مخاطب یا گروه در بالای صفحه ضربه بزنید تا جزئیات مرتبط به آن باز شوند.
 4. روی گزینه Notifications and Sounds ضربه بزنید.
 5. در اینجا می‌توانید نوتیفیکشن‌ را غیرفعال کنید.

اما برای غیرفعال کردن تمامی نوتفیکیشن‌ها باید به شکل زیر عمل کنید:

برنامه تلگرام را باز کنید، روی منوی سه خط در بال،ا سمت چپ ضربه بزنید و به بخش تنظیمات (Settings) بروید.

مشکل عدم نمایش کامل پیام در تلگرام

سپس گزینه Notifications and Sounds را انتخاب نمایید.

مشکل عدم نمایش کامل پیام در تلگرام

در بخش بعدی، Notifications for Chats اولین گزینه در لیست است که آن را مشاهده می‌کنید. می‌توانید نوتیفیکیشن چت‌های خصوصی یا چت‌های گروهی را در این بخش غیرفعال کنید یا برای گزینه‌های بیشتر روی نام آن‌ها ضربه بزنید. شما با وارد شدن به هر بخش می‌توانید تغییرات جزئی را نیز اعمال کنید. در ادامه مطلب رفع مشکل نشان ندادن پیام جدید تلگرام بیشتر در مورد این جزئیات توضیح داده‌ایم.

عدم نمایش پیام جدید تلگرام بر روی صفحه گوشی

مثلا برای چت‌های خصوصی می‌توانید نوتفیکیشن‌ را خاموش کنید تا دیگر به هنگام دریافت پیام از هر شخصی نوتیفکیشنی برای شما ارسال نشود. انتخاب این گزینه به معنی جلوگیری از نمایش متن پیام تلگرام در اعلان است. همینطور می‌توانید رنگ، نوع لرزش و حتی نوع صدای اعلان را سفارشی‌سازی نمایید.

عدم نمایش پیام جدید تلگرام بر روی صفحه گوشی

همچنین گزینه‌ای برای تعیین میزان اهمیت نوتیفیکشن‌ها وجود دارد. برای مثال، با کلیک بر روی گزینه priority می‌توانید از بین گزینه‌های موجود اهمیت پیام را مشخص کنید.

عدم نمایش پیام جدید تلگرام بر روی صفحه گوشی

اگر می خواهید شخصی را از این تنظیمات نوتفیکیشن حذف کنید، می‌توانید بر روی گزینه Add an Exception ضربه بزنید. مخاطب خود را انتخاب کنید و ذخیره کنید. گزینه‌هایی که توضیح دادیم برای بخش گروه و کانال‌ها نیز مشابه هستند.

چرا پیام‌های من در تلگرام ناپدید می‌شوند؟

تلگرام قابلیتی دارد که کاربران می‌توانند آن را فعال کنند تا پس از مدت زمان مشخصی چت‌هایشان به صورت خودکار پاک شود. مثلا اگر شما می‌خواهید چت‌های خود را پاک کنید، می‌توانید یک تایمر برای تلگرام تنظیم کنید. به این ترتیب بعد از بیست و چهار ساعت، یک هفته یا بعد از یک ماه پیام‌های شما به طور خودکار ناپدید خواهند شد. پس اگر پیام‌های شما در تلگرام ناپدید شده‌اند، ممکن است طرف مقابل‌تان از این ویژگی تلگرام استفاده کرده است.

یکی دیگر از دلایل ناپدید شدن چت‌های شما در تلگرام این است که طرف مقابل ممکن است کل مکالمه شما را دیلیت کند. تلگرام به کاربران این امکان را می‌دهد که نه تنها پیام  را برای خود، بلکه برای طرف مقابل نیز پاک نمایند.

ما در بالا به طور مفصل در مورد رفع مشکل نشان ندادن پیام جدید تلگرام توضیح دادیم. حالا که متوجه شدید چرا تلگرام پیام‌های شما را نشان نمی‌دهد، می‌توانید اقدامات لازم را برای رفع مشکل انجام دهید. اگر کل چت شما با شخصی ناپدید شده است، ممکن است شخصی که با او صحبت می‌کنید کل مکالمه را حذف کرده باشد. در غیر این صورت مشکل از تنظیمات گوشی همراه شما خواهدبود. امیدواریم که این مطلب برای شما مفید بوده باشد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 4 میانگین: 4]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید به این مطالب هم علاقمند باشید

خدمات تبلیغ در اینستاگرام

با استفاده از خدمات تبلیغ اینستاگرام، میتونین توی چند روز تعداد فالوورهای پیجتون رو چند برابر کنین. پس همین الان دست به کار بشین

خدمات تبلیغ در تلگرام

بهترین زمان برای تبلیغ در تلگرام همین الانه. داشتن یک کانال تلگرام پربازدید میتونه اوضاع کسب و کارتون رو حسابی زیر و رو کنه