چگونه کانال‌های مخفی تلگرام را حذف کنیم؟ (آموزش حذف کانال مخفی تلگرام در مک، دسکتاپ، اندروید و IOS)

گاو بنفش: تلگرام از اپلیکیشن‌های محبوبی است که کاربران زیادی دارد و توسعه دهندگان مختلف با الگوبرداری از آن،برنامه‌های مشابه زیادی درست کرده‌اند. اگر از تلگرام‌های غیر رسمی استفاده می‌کنید باید بگوییم که این نوع اپلیکیشن‌ها شما را ناخواسته به برخی کانال‌های تلگرامی اد می‌کنند. اگر تعداد کانال‌هایی که در آن‌ها عضو هستید، زیاد باشد، دیگر نمی‌توانید وارد کانال جدیدی بشوید؛ اما آیا می‌دانید که چگونه از شر این کانال‌ها خلاص شوید؟ یا به عبارتی چگونه کانال های مخفی تلگرام را حذف کنیم؟ اگر به دنبال یافتن پاسخی برای این سوالات هستید، در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با نحوه حذف کانال های مخفی تلگرام آشنا سازیم.

چگونه کانال های مخفی تلگرام را حذف کنیم؟

چگونه کانال های مخفی تلگرام را حذف کنیم؟

به دنبال راهی برای حذف کانال‌های مخفی تلگرام هستید؟ کانال‌های تلگرام یکی از مهم‌ترین قسمت‌های این اپلیکیشن پیامرسان هست که روزانه کاربران زیادی از آن استفاده می‌کنند. این کانال‌ها محبوبیت زیادی برای افراد دارند. اگر تعداد کانال‌هایی که در آن‌ها عضو هستید بیشتر از حد مجاز باشد، تلگرام دیگر اجازه نمی‌دهد که عضو کانال جدیدی شوید؛ اما کاربران زیادی گاهی با وجود اینکه در کانال‌های کمی عضو هستند با اروری مواجه می‌شوند که اجازه عضویت در کانال جدید را نمی‌دهد. دلیل این ارور چیست؟

گاهی اوقات افزایش این کانال‌ها باعث می‌شود که مردم آن‌ها را بایگانی کنند، اما پس از رسیدن به حد مجاز تعیین شده، دیگر نمی‌توانند در کانال جدیدی عضو شوند. برای اینکه بتوانید کانال‌های آرشیو شده تلگرام خود را مشاهده کنید، می‌توانید به لینک زیر مراجعه نمایید.

بر روی مطلب زیر کلیک کنید:

 آموزش گام به گام مخفی کردن چت ها در تلگرام (اندروید و ios)

تلگرام یکی از اپلیکیشن‌هایی است که برای تبلیغات کسب و کار نیز از آن استفاده می‌شود. مدیران کسب و کارهای مختلف در جهت افزایش تعداد ممبرهای کانال خود از تبلیغاتی استفاده می‌کنند که کاربران به صورت ناخواسته وارد کانال آن‌ها می‌شوند. جالب است بدانید کانال‌هایی که بدین صورت وارد آن‌ها شده‌اید، در لیست چت شما قابل مشاهده نیستند و شما نمی‌توانید آن‌ها را مشاهده و خارج شوید.

اما راه‌حل خروج از این کانال‌ها چیست؟ چگونه کانال های مخفی تلگرام را حذف کنیم؟ در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با نحوه ی حذف کانال های مخفی تلگرام آشنا سازیم.

حذف کانال های مخفی تلگرام

اگر شما از دسته افرادی هستید که از نسخه‌های غیر رسمی تلگرام مانند موبوگرام، تلگرام ایکس و … استفاده می‌کنید باید بدانید که این دسته از اپلیکیشن‌ها امنیت بالایی مشابه نسخه اصلی ندارند. برای مثال این نوع اپلیکیشن‌ها شما را به کانال‌هایی اضافه می‌کنند که در لیست چت‌های شما قابل مشاهده نیستند.

اما اگر نسخه رسمی تلگرام را نصب کنید، متوجه خواهید شد که به چه تعداد کانال‌هایی بدون خواسته خود اد شده‌اید. راه‌حل این مشکل چیست؟ چگونه کانال های مخفی موبوگرام را حذف کنیم؟

  • حذف کانال های مخفی تلگرام در اپلیکیشن مویابلی (اندروید و IOS)

برای خلاص شدن از شر کانال‌های مخفی تلگرام که شما دوست ندارید در آن‌ها عضو باشید، کافیست چند مرحله ساده را پشت سر بگذارید. این مراحل در نسخه‌های اندروید و IOS تقریبا مشابه هم هستند.

برای حذف این دسته از کانال‌ها در اپلیکیش موبایلی مراحل زیر عمل کنید:

حذف کانال های مخفی تلگرام در اپلیکیشن مویابلی

۱- در ابتدا تلگرام نسخه اصلی را نصب کنید

برای اینکه بتوانید کانال‌های مخفی تلگرام را مشاهده کنید، بهتر است در ابتدا از نسخه اصلی این اپلیکیشن استفاده کنید. در این نسخه شما می‌توانید ضمن مشاهده کانال‌ها، از آن‌ها خارج شوید.

حذف کانال های مخفی تلگرام

۲- انگشت خود را بر روی کانال مورد نظر نگه دارید

بعد از اینکه نسخه رسمی و اصلی تلگرام را نصب نمودید، کانال یا گروهی که می‌خواهید از آن لفت دهید و یا خارج شوید را انتخاب کنید. برای خروج از کانال تلگرام انگشت خود را چند لحظه روی آن نگه دارید تا منویی شبیه تصویر زیر ظاهر شود.

در این منو شما گزینه‌هایی همچون منوی همبرگری، سطل زباله، آرشیو و گزینه بی صدا کردن چت را مشاهده خواهید کرد.

حذف کانال های مخفی تلگرام

۳- گزینه سطل زباله را انتخاب کنید

حال از بین گزینه های نمایش داده شده گزینه سطل زباله را را انتخاب کنید تا از کانال مدنظر خارج شوید.

حذف کانال های مخفی تلگرام

۴- خروج خود را تایید کنید

اکنون یک پیام تأیید برای خروج از کانال مورد نظر نمایش داده می شود. بر روی گزینه OK کلیک کنید.

  • حذف کانال های هاید تلگرام با استفاده از دسکتاپ

خوشبختانه، تلگرام به کاربران این امکان را می‌دهد که کانال‌ها را بدون توجه به اینکه از این برنامه در دستگاه تلفن همراه یا رایانه شخصی خود استفاده می‌کنند، حذف کنند. برای یادگیری نحوه حذف کانال تلگرام در رایانه شخصی، در ادامه مطلب چگونه کانال های مخفی تلگرام را حذف کنیم با ما همراه باشید.

حذف کانال تلگرام در رایانه شخصی یک روش نسبتا سریع  و آسان‌تر است. برای انجام این کار:

حذف کانال های هاید تلگرام با استفاده از دسکتاپ

۱- تلگرام را در دسکتاپ خود باز کنید

برای اینکه بتوانید کانال‌های تلگرام را با استفاده از رایانه شخصی پاک کنید، در ابتدا تلگرام را دسکتاپ خود را باز کنید.

حذف کانال های هاید تلگرام

۲- بر روی کانال مورد نظر کلیک کنید

همانند روش پاک کردن کانال‌های مخفی در تلگرام، بر روی کانال مورد نظرتان کلیک کنید تا اطلاعات کانال برایتان نشان داده شود.

حذف کانال های هاید تلگرام

۳- بر روی گزینه همبرگر بزنید

بعد از اینکه کانال برایتان در دسکتاپ باز شد، بر روز گزینه همبرگر کلیک کنید تا منوی کشویی برایتان باز شود.

 

حذف کانال های مخفی تلگرام

۴- بر روی گزینه آخر کلیک کنید

بعد از بازشدن این منو روی گزینه آخر به نام ترک کانال یا “Leave channel” کلیک کنید.

حذف کانال های هاید تلگرام

۵- دکمه “leave” را برای تایید عمل انتخاب کنید

در این مرحله پنجره‌ای به شما باز می‌شود که باید گزینه حذف یا Leave را انتخاب کرده و کانال را ترک کنید.

هنگامی که تصمیم خود را تأیید کردید، تلگرام یک پنجره پاپ آپ نمایش داده، و به شما اطلاع می‌دهد که شش ثانیه فرصت دارید تا دوباره وارد کانال شوید. اگر به طور تصادفی کانال اشتباهی را انتخاب کردید، سریعاً دکمه “Undo” را فشار دهید تا کانال حذف شده را بازیابی کنید. پس از گذشت شش ثانیه، راهی برای بازیابی کانال نخواهید داشت.

بهتر است قبل از زدن «حذف»، صفحه اطلاعات کانال را با دقت مرور کنید تا مطمئن شوید که کانال درستی را برای خروج از آن انتخاب کرده‌اید.

  • حذف کانال مخفی تلگرام در مک

تلگرام از دسته از اپلیکیشن‌هایی است که می‌توانید در چندین دستگاه مختلف آن را مدیریت کنید. برای بسیاری از مردم، تلگرام به اپلیکیشنی برای برقراری ارتباط با دوستان، خانواده و آشنایان در دنیای مجازی تبدیل شده است. اگر در صدد حذف کانال‌های مخفی در مک خود هستید، همانند روش زیر عمل کنید:

  1. برنامه دسکتاپ تلگرام را باز کنید
  2. کانالی را که می خواهید حذف کنید را پیدا و روی آن ضربه بزنید تا وارد صفحه اطلاعات کانال شوید
  3. برای مشاهده منوی کشویی سه نقطه عمودی کنار نام کانال را انتخاب کنید
  4. بر روی گزینه “Manage Channel” کلیک کنید
  5. به پایین پنجره بروید و “حذف کانال” را فشار دهید
  6. روی دکمه “حذف” ضربه بزنید تا عمل به پایان برسد

همانند موارد قبلی در این روش نیز بازه زمانی ۶ ثانیه‌ای برایتان نمایش داده می‌شود که در آن می‌توانید گزینه Undo را زده و از کانال خارج نشوید.

شما می‌توانید یک کانال را به صورت دستی حذف کنید، اما اگر اکانت شما به مدت ۶ ماه یا بیشتر فعالیت نداشته، تلگرام  به صورت خودکار اکانت شما را حذف خواهد کرد که در این صورت کل کانال‌ها نیز برایتان حذف می‌شوند. 

به انتهای مطلب “چگونه کانال های مخفی تلگرام را حذف کنیم” رسیدیم. کانال‌های تلگرام قابلیتی خوب برای ایجاد جامعه‌ای هستند که اعضای آن به موضوعات مشابه علاقه دارند. گاهی بدون اطلاع شما، تعداد این کانال‌ها آنقدر زیاد می‌شود که شما نمی‌توانید آن‌ها را پاک کنید. در این مطلب ما تلاش کردیم تا شما را با نحوه حذف کانال های مخفی تلگرام در دستگاه‌های مختلف آشنا سازیم. با کمک این راه‌ها می‌توانید به راحتی از کانال‌های تلگرام خارج شوید.

اگر کسب و کاری در تلگرام دارید و می‌خواهید آن را توسعه دهید، بهتر است از روش‌های تبلیغاتی در این پلتفرم استفاده کنید. تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی به خصوص اینستاگرام و تلگرام قواعد خاص خود را دارد که در گاو بنفش با رعایت تمامی این قوانین، کمپین‌های تبلیغاتی پر بازده برای شما طراحی می‌کنیم.

صفر تا صد مشاوره، طراحی سناریو، انتخاب پکیج رسانه‌ها، اجرای کمپین و بروز نتایج شگفت‌انگیز را برای شما با بهترین کیفیت و بازده انجام می‌دهیم تا گوی رقابت را از رقبایتان بدزدید.

درخواست مشاوره رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره آنلاین در واتسپ
مشاوره آنلاین در واتسپ
۰۹۱۹۰۰۴۴۲۸۰