چگونه ساعت تلگرام را تغییر دهیم؟

خوشبختانه امروزه تمامی گوشی‌های هوشمند دارای تنظیم خودکار زمان و تاریخ هستند. از همین رو در طول سال با تغییر ساعت رسمی کشور، گوشی‌های هوشمند به‌طور خودکار تنظیم می‌شوند. اما از آنجایی که در سال جدید خبری از تغییر ساعت نبود، متاسفانه برخی از اپلیکشن‌ها دچار مشکل شدند. تغییر ساعت تلگرام یکی از مشکلاتی است که کاربران زیادی از آن شکایت کرده‌اند. خوشبختانه تنظیم ساعت تلگرام به صورت دستی وجود دارد و جای نگرانی نیست. در ادامه مطلب در مورد اینکه چگونه ساعت تلگرام را تنظیم کنیم توضیح داده‌ایم.

دلایل تغییر ساعت تلگرام

گاهی‌اوقات ساعت می‌تواند زمان اشتباهی را در اپلیکشن‌هایی همچون تلگرام نشان دهد. مخصوصا در زمان تغییر ساعت رسمی کشور که همیشه منجر به چنین مشکلاتی می‌شود. به طور کلی تغییر ساعت تلگرام به خاطر یکی از دلایل زیر اتفاق می‌افتد:

  • شما به طور تصادفی تنظیم خودکار زمان و تاریخ گوشی خود را خاموش کرده‌اید.
  • به طور اشتباهی منطقه زمانی را تنظیم کرده‌اید.
  • خطا ممکن است از طرف شرکت مخابراتی باشد.

البته در هر صورت نگران نباشید. چرا که ما در ادامه در مورد اینکه چگونه ساعت تلگرام را تنظیم کنیم توضیح داده‌ایم:

چگونه ساعت تلگرام را تغییر دهیم؟

شما می‌توانید از طریق راه‌حل‌های زیر، مشکل تنظیم نبودن ساعت تلگرام را برطرف کنید:

۱. تنظیمات خودکار تاریخ را روشن و خاموش کنید.

کافیست به بخش Settings (تنظیمات) و سپس General Management(مدیریت عمومی) بروید و گزینه Date and time (تاریخ و زمان) را انتخاب کنید. گزینه Automatic date and time را خاموش و سپس روشن کنید. البته این تنظیمات بسته به مدل گوشی شما ممکن است کمی متفاوت باشد.

تنظیم ساعت تلگرام

در بیشتر موارد، این تنظیمات می‌تواند ساعت شما را با زمان دقیق تنظیم کند. مخصوصا اگر مرتبا در سفر هستید، می‌توانید با تنظیمات خودکار زمان و تاریخ را تغییر دهید.

در مجله گاو بنفش بخوانید:

۲. گوشی خود را خاموش روشن کنید.

شما می‌توانید با خاموش و روشن کردن گوشی همراه خود، هر گونه مشکل موقتی که ممکن است عملکرد دستگاه شما را مختل کند، برطرف نمایید. اگر گزینه غیرفعال کردن و فعال کردن مجدد تنظیم خودکار تاریخ و زمان برای شما کارساز نبود، این گزینه را امتحان کنید.

۳. تنظیم خودکار تاریخ و زمان را خاموش کنید.

به بخش Settings (تنظیمات) و سپس General Management(مدیریت عمومی) بروید و گزینه Date and time (تاریخ و زمان) را انتخاب کنید. گزینه Automatic date and time را خاموش کنید تا بتوانید زمان را به صورت دستی تنظیم کنید. حتما به هنگام تنظیم منطقه زمانی دقت کنید که به درستی تنظیم کرده باشید.

چگونه ساعت تلگرام را تنظیم کنیم

۴. تلگرام خود را حذف و دوباره نصب کنید.

در صورتی که هر یک از مراحل بالا، مشکل تنظیم نبودن ساعت تلگرام را برطرف نشد، بهتر است که بعد از تنظیمات ساعت گوشی، برنامه تلگرام را حذف و دوباره نصب کنید.

امیدواریم با کمک راه‌حل‌های ارائه شده در این مطلب توانسته باشید مشکل را حل کنید. اگر نه، می‌توانید با تماس با پشتیبانی تلگرام مشکل را رفع نمایید. خوشحال می‌شویم که نظرات خود را با ما درمیان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره آنلاین در واتسپ
مشاوره آنلاین در واتسپ
۰۹۱۹۰۰۴۴۲۸۰