راهنمای گام به گام دی اکتیو اکانت اینستاگرام

اینستاگرام یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی با قابلیت‌های منحصربفرد برای اشتراک‌گذاری عکس و فیلم است که این روزها بر روی اکثر گوشی‌های هوشمند نصب می‌باشد. با همه‌ی محبوبیت اینستاگرام گاها ممکن است که بخواهید به هر دلیلی مدتی از آن دور باشید. دی اکتیو اکانت اینستاگرام این فرصت را به شما می‌دهدکه به طور موقت حساب کاربری خود را غیرفعال کنید.

ما در این مطلب از وبلاگ گاو بنفش به طور مفصل در مورد نحوه حذف موقت اکانت اینستاگرام صحبت کرده‌ایم. پس حتما تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

منظور از دی اکتیو اکانت اینستاگرام (حذف موقت اکانت اینستاگرام) چیست؟

خوشبختانه اینستاگرام فرصتی را برای کاربران خود فراهم کرده استتا به طور موقت اکانت اینستاگرامی خود را غیرفعال نمایند. حذف موقت اکانت اینستاگرام با حذف دائم متفاوت است و شما می‌توانید بعدا حساب کاربری خود را با تمامی پست، استوری و فالوورهای خود بازیابی کنید.

با دی اکتیو اکانت اینستاگرام دیگر حساب کاربری شما برای فالوورهایتان نشان داده نمی‌شود، یعنی هیچ کسی نمی‌تواند حساب کاربری شما را ببیند تا زمانی که با ورود مجدد اکانت خود را فعال کنید.

نحوه دی اکتیو موقت اینستاگرام (آموزش حذف موقت اکانت اینستاگرام)

حذف موقت اکانت اینستاگرام بهترین روش برای دور ماندن از شبکه‌های اجتماعی و استراحت شما می‌باشد. همینطور این فرصت را به شما می‎دهد تا در مورد حذف دائمی حساب کاربری خود به خوبی فکر کنید و تصمیم بگیرید. نحوه دی اکتیو موقت اینستاگرام فرآیند بسیار ساده‌ای است، اما با این حال شما نمی‌توانید اینکار را با خود اپلیکیشن اینستاگرام انجام دهید. یعنی امکان غیرفعال کردن اکانت اینستاگرام در اپلیکیشن اینستاگرمی که روی گوشی خود(بجز گوشی‌های آیفون) نصب دارید، عملا امکانپذیر نیست.

در واقع شما می‌توانید اکانت اینستاگرام خود را فقط از طریق مرورگر گوشی یا کامپیوتر یا برنامه اینستاگرام در گوشی‌های آیفون غیرفعال کنید. برای غیرفعال کردن اکانت اینستاگرامی از طریق مرورگر شما باید مطمئن شوید که تمامی اطلاعات ورود خود را در دسترس دارید. ما در این بخش نحوه دی اکتیو موقت اینستاگرام از طریق مرورگر دسکتاپ، مرورگر گوشی و از طریق برنامه اینستاگرام در گوشی‌های آیفون را توضیح داده‌ایم.
حذف موقت اکانت اینستاگرام از طریق مرورگر گوشی

برای دی اکتیو اکانت اینستاگرام خود به صورت موقت:

۱) مرورگر گوشی خود را باز کنید.

حذف موقت اکانت اینستاگرام
حذف موقت اکانت اینستاگرام

۲) به سایت www.instagram.com بروید یا روی این لینک کلیک کنید. با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور وارد حساب کاربری خود شوید.

حذف موقت اکانت اینستاگرام
دی اکتیو اکانت اینستاگرام

۳) پس از آنکه وارد حساب کاربری خود شدید، روی عکس پروفایل خود در بالا سمت راست کلیک کنید.

نحوه دی اکتیو موقت اینستاگرام
حذف موقت اکانت اینستاگرام

۴) سپس روی ویرایش پروفایل (Edit profile) کلیک کنید.

حذف موقت اکانت اینستاگرام
دی اکتیو اکانت اینستاگرام

۵) به پایین صفحه بروید، سپس روی گزینه Temporarily Deactivate Your Account (غیرفعال کردن موقت حساب کاربری) در پایین سمت راست کلیک کنید.

نحوه دی اکتیو موقت اینستاگرام
حذف موقت اکانت اینستاگرام

۶) در در بخش Why are you deactivating your account از شما سوال می‌شود که چرا می‌خواهید حساب کاربری خود را غیرفعال کنید. یکی از گزینه ها را انتخاب کنید.

آموزش حذف موقت اکانت اینستاگرام
دی اکتیو اکانت اینستاگرام

۷) سپس رمز عبور اکانت اینستاگرام خود را مجددا در بخش ” To continue, please re-enter your password ” وارد کنید.

حذف موقت اکانت اینستاگرام
حذف موقت اکانت اینستاگرام

۸) در نهایت روی Temporarily disable account کلیک کنید. سپس برای تایید بر روی دکمه‌ی YES و برای لغو روی دکمه NO کلیک کنید.

حذف موقت اکانت اینستاگرام
حذف موقت اکانت اینستاگرام

در آخر اینستاگرام به شما اطلاع می‌دهد که اکانت شما غیرفعال شده است. با مراجعه مجدد به اینستاگرام و ورود به حساب کاربری خود می‌توانید هر زمان که بخواهید حساب خود را فعال کنید.

دی اکتیو اکانت اینستاگرام از طریق مرورگر دسکتاپ

برای دی اکتیو کردن اکانت اینستاگرام خود به صورت موقت:

۱) از طریق لپ تاپ یا کامپیوتر خود از لینک instagram.com وارد حساب کاربری خود شوید. (نام کاربری و پسورد خود را وارد کنید)

۲) روی عکس پروفایل خود در بالا سمت راست کلیک کنید، سپس روی ویرایش پروفایل (Edit profile) کلیک کنید.

۳) به پایین صفحه بروید، سپس روی گزینه Temporarily Deactivate Your Account (غیرفعال کردن موقت حساب کاربری) در پایین سمت راست کلیک کنید.

۴) در بخش Why are you deactivating your account? از منو دلیل غیر فعال کردن حساب کاربردی خود را مشخص کنید. در کادر پایین آن نیز رمز عبور خود را دوباره وارد کنید.

۵) پس از آن بر روی دکمه Temporarily disable account کلیک کنید. سپس برای تایید بر روی دکمه‌ی YES و برای لغو روی دکمه NO کلیک کنید.

دی اکتیو اکانت اینستاگرام از طریق برنامه اینستاگرام در گوشی‌های آیفون

۱) وارد برنامه اینستاگرام شوید.

۲) بر روی عکس پروفایل خود در بالا کلیک کنید.

۳) سپس روی  more options کلیک کنید وارد بخش تنظیمات (Settingssettings) شوید.

۴) روی گزینه Account ضربه بزنید، سپس روی Delete account در پایین کلیک کنید.

۶) در بخش Why are you deactivating your account? از منو دلیل غیر فعال کردن حساب کاربردی خود را مشخص کنید. در کادر پایین آن نیز رمز عبور خود را دوباره وارد کنید.

۷) پس از آن بر روی دکمه Temporarily disable account کلیک کنید. سپس برای تایید بر روی دکمه‌ی YES و برای لغو روی دکمه NO کلیک کنید.

سوالات متداول در مورد حذف موقت اکانت اینستاگرام

حذف موقت اکانت اینستاگرام
نحوه دی اکتیو موقت اینستاگرام

۱) برای چه مدتی می توانیم اینستاگرام خود را غیرفعال کنیم؟

تا هر زمانیکه بخواهید می‌توانید حساب کاربردی خود را به طور موقت غیرفعال نگه دارید. هر زمان که مایل باشید می‌توانید با ورود مجدد دوباره آن را فعال کنید. با این حال، در مورد تعداد حذف موقت اکانت اینستاگرام محدودیتی وجود دارد.

اینستاگرام در حال حاضر فقط یک بار در هفته به شما این امکان را می‌دهد تا حساب کاربری خود را غیرفعال کنید. بنابراین اگر حساب کاربری خود را غیرفعال کنید، دوباره وارد شوید و سپس تصمیم بگیرید که دوباره آن را غیرفعال کنید، باید یک هفته صبر کنید تا اینستاگرام این اجازه را به شما بدهد.

توجه کنید که غیرفعال کردن اکانت اینستاگرام با حذف دائمی(دیلیت اکانت اینستاگرام) آن بسیار متفاوت است. زمانیکه یک حساب کاربری اینستاگرام خود را غیرفعال می‌کنید، فقط به طور موقت آن را حذف می‌کنید. به این ترتیب تمام عکس‌ها، نظرات، لایک‌ها و حتی پروفایل شما از دید عموم و دنبال‌کنندگان‌تان پنهان می‌شوند، اما این حذف همیشگی نیست. در واقع حساب شما تا زمانی که تصمیم به فعالسازی مجدد آن بگیرید از دید بقیه پنهان می‌ماند.

اما در حذف دائم کل تاریخچه اینستاگرام شما برای همیشه حذف می‌شود. به این معنی که همه عکس‌ها، ویدیوها، استوری‌ها، پیام‌ها، لایک‌ها و فالوروهای شما برای همیشه حذف خواهند شد. شما نمی توانید آنها را بازیابی کنید و گویی اکانت شما هرگز وجود خارجی نداشته است.

۲) آیا با حذف موقت اکانت اینستاگرام فالوورهای خود را از دست می‌دهید؟

نخیر؛ از آنجایی که اینستاگرام هنگام حذف موقت اکانت تمام داده‌های حساب‌تان را ذخیره می‌کند، در نتیجه امکان بازیابی آن در زمان فعالسازی مجدد وجود دارد. لیست فالوورهای شما نیز با فعالسازی مجدد دوباره به اکانت‌تان برمی‌گردد.

همینطور زمانی که اکانت خود را غیرفعال می‌کنید، بقیه افراد نمی‌توانند حساب کاربری شما را پیدا کنند، در نتیجه نمی‌توانند شما را آنفالو کنند.

همچنین، وقتی آن را غیرفعال می‌کنید، حساب شما در همه جای پلتفرم ناپدید می‌شود – از جمله لیست فالوورهای حساب‌های دیگر. به عبارت دیگر، افراد نمی‌توانند در زمانی که حساب شما مخفی است، شما را لغو فالو کنند، زیرا نمی‌توانند شما را پیدا کنند یا حساب شما را ببینند.

۳) آیا امکان دانلود اطلاعات اینستاگرام قبل از حذف وجود دارد؟

بله، کافیست در بخش تنظیمات بر روی Privacy and Security کلیک کنید. پس از آن به قسمت Data Download بروید و Request Download کلیک نمایید. آدرس ایمیل خود را وارد کرده و روی Next کلیک کنید. پسورد اکانت اینستاگرام خود را وارد کرده و روی Request Download کلیک کنید.

پس از آن ایمیلی با لینک داده های اینستاگرام خود دریافت خواهید کرد. روی دانلود داده کلیک کنید و دستورالعمل‌ها را دنبال کنید و دانلود اطلاعات خود به پایان برسد.

ما در این مطلب همه چیز در مورد نحوه دی اکتیو اکانت اینستاگرام را پوشش دادیم. شما به راحتی می‌توانید با طی مراحل بالا اکانت اینستاگرام خود را غیرفعال نمایید. اگر سوالی در مورد نحوه حذف موقت اکانت اینستاگرام داشته باشید، می‌توانید در بخش دیدگاه با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره آنلاین در واتسپ
مشاوره آنلاین در واتسپ
۰۹۱۹۰۰۴۴۲۸۰