آموزش دی اکتیو اینستاگرام 2023: حذف موقت اینستا

آموزش دی اکتیو اینستاگرام ۲۰۲۳: حذف موقت اینستا

فهرست مطالب

اینستاگرام محبوب‌ترین شبکه‌ اجتماعی با قابلیت‌های منحصر به‌ فردی که دارد، جایگاه ویژه ای بین تمام مردم دنیا پیدا کرده است. با این تفاسیر، ممکن است کاربران بنابر دلایل مختلفی تصمیم گیرند تا برای مدتی از اینستاگرام فاصله پیدا کنند. دی اکتیو اینستاگرام این فرصت را به کاربران می‌دهد که به طور موقت حساب کاربری خود را غیرفعال کنند. در این مطلب از وبلاگ گاو بنفش، قصد داریم تا در مورد نحوه دی اکتیو اکانت اینستاگرام روی گوشی (اندروید و آیفون) و کامپیوتر توضیح دهیم، تفاوت دی اکتیو اکانت اینستاگرام و دیلیت اکانت اینستاگرام را بررسی کنیم و نکات مهمی که باید قبل از دی اکتیو کردن اکانت اینستاگرام یا همان حذف موقت اینستاگرام بدانید را ذکر کنیم. با ما همراه باشید!

دی اکتیو اکانت اینستاگرام چیست؟

خوشبختانه اینستاگرام فرصتی را برای کاربران خود فراهم کرده است تا به طور موقت اکانت اینستاگرامی خود را غیرفعال نمایند. حذف موقت اکانت اینستاگرام با حذف دائم متفاوت است و شما می‌توانید بعدا حساب کاربری خود را با تمامی پست، استوری و فالوورهای خود بازیابی کنید.

با دی اکتیو اکانت اینستاگرام دیگر حساب کاربری شما برای فالوورهایتان نشان داده نمی‌شود، یعنی هیچ کسی نمی‌تواند حساب کاربری شما را ببیند تا زمانی که با ورود مجدد اکانت خود را فعال کنید. حال سوال اینجاست که چگونه پیج اینستاگرام را ببندیم؟!

تفاوت دیلیت اکانت اینستاگرام با دی اکتیو کردن اکانت اینستاگرام چیست؟

آیا می‌خواهید برای همیشه صفحه اینستاگرام خود را حذف کنید یا به تنفس موقت یا کوتاه مدت احتیاج دارید؟ اگر قصد دارید اینستاگرام را ترک کنید دو گزینه پیش روی شما است؛ دیلیت اکانت اینستاگرام (حذف دائمی اکانت اینستاگرام) یا دی اکتیو کردن اینستاگرام (حذف موقت اکانت اینستاگرام)!

 • دلیت اکانت دائمی اینستاگرام به این معناست که شما با انجام آن، تمامی پست ها، استوری ها و به طور کلی اطلاعات اکانت اینستاگرام شما از اینستاگرام حذف می‌شود و دیگر امکان بازگردانی آن وجود نخواهد داشت!
 • دی اکتیو کردن اینستاگرام یا دلیت اکانت موقت اینستاگرام اینگونه نیست؛ شما برای مدتی اکانت خود را غیرفعال می‌کنید و دوباره میتوانید به اطلاعات پیج خود دسترسی داشته باشید. در این مدت افراد امکان مشاهده پروفایل شما و ارتباط با شما در اینستاگرام را نخواهند داشت. اگر دلیل خاصی ندارید، گزینه دی اکتیو کردن اینستاگرام برای اکثر افراد مناسب است و این امکان را دارید تا پس از ماه‌ها یا سال‌ها اکانت اینستاگرام خود را بازیابی کنید.

نکات مهمی که باید قبل از دی اکتیو کردن اکانت اینستاگرام بدانید

 • وارد بخش تنظیمات شوید و ایمیل و شماره تلفنی که با آن در اینستاگرام ثبتنام کرده اید را بررسی کنید. شما قبل از دی اکتیو اینستاگرام حتما باید از این موضوع اطمینان حاصل کنید که به شماره تلفن و ایمیل ثبت شده در اکانت خود دسترسی دارید.
 • برای انجام دی اکتیو اکانت اینستاگرام باید رمز عبور خود را بدانید! اگر رمز عبور اکانت خود را فراموش کردید از طریق بازیابی رمز عبور اینستاگرام، آن را تغییر دهید.
 • اینستاگرام به کاربران این اجازه را میدهد که در طول هفته، تنها یکبار دی اکتیو اکانت اینستاگرام خود را انجام دهند.
 • بعد از دی اکتیو کردن اینستاگرام، نام کاربری شما برای فالوور هایتان نمایش داده نخواهد شد و با جستجوی نام کاربری نیز نمی‌توانند اکانت شما را مشاهده کنند.
 • تا چند ساعت بعد از دی اکتیو اینستاگرام، نام حساب کاربری شما به instagrammer تغییر کرده و بعد از مدتی به کلی از دید سایر کاربران پنهان می‌ماند!

آموزش دی اکتیو کردن اینستاگرام

حذف موقت اکانت اینستاگرام، بهترین روش برای دور ماندن از این شبکه‌ اجتماعی و استراحت شما می‌باشد. دی اکتیو کردن اینستاگرام این فرصت را به شما می‎دهد تا در زمان مناسب نسبت به حذف دائمی حساب کاربری خود به خوبی فکر کنید و سپس تصمیم بگیرید. نحوه دی اکتیو موقت اینستاگرام فرآیند بسیار ساده‌ای است که در ادامه به صورت گام به گام و مرحله مرحله به  مرحله به سوال “چگونه اینستاگرام را دی اکتیو کنیم؟” پاسخ خواهیم داد.

دو روش برای deactive اینستاگرام وجود دارد:

 • دی اکتیو اینستاگرام با گوشی
 • دی اکتیو اینستاگرام با کامپیوتر از طریق اینستاگرام وب

کاربران اینستاگرام میتوانند از طریق اپلیکیشن اینستاگرام که در تلفن های هوشمند خود نصب دارند اکانت اینستاگرام خود را دی اکتیو کنند و یا اگر به گوشی خود دسترسی ندارند، میتوانند با ورود به اینستاگرام وب اقدام به دی اکتیو اینستاگرام خود کنند.

دی اکتیو اینستاگرام با گوشی (آیفون و اندروید)

در این قسمت به آموزش دی اکتیو اینستاگرام روی گوشی‌های اندروید و ios، در آخرین ورژن از اینستاگرام خواهیم پرداخت.

زمان کل: ۵ دقیقه

۱-رفتن به تنظیمات حریم خصوصی اینستاگرام

دی اکتیو اینستاگرام

روی سه خط بالای اکانت اینستاگرام خود ضربه بزنید و setting and privacy را انتخاب کنید.

۲-باز کردن Accounts Centre

Deactivate Instagram2

برای تغییر تنظیمات مربوط به امنیت و حساب کاربری، روی گزینه Accounts Centre کلیک کنید.

۳-انتخاب گزینه Personal details

instagram diactivate 2 1

در قسمت باز شده از بخش Account settings گزینه دوم یعنی Personal details را انتخاب کنید.

۴-انتخاب گزینه account ownership and control

دی اکتیو اینستاگرام

گزینه account ownership and control را لمس کنید.

۵-انتخاب گزینه Deactivation or deletion

دی اکتیو اینستاگرام

در صفحه باز شده گزینه Deactivation or deletion را انتخاب کنید.

۶-انتخاب اکانت اینستاگرام

دی اکتیو اینستاگرام

حال اکانت اینستاگرام خود که قصد دارید آن را دی اکتیو کنید را انتخاب کنید.

۷-انتخاب گزینه Deactivate account

دی اکتیو اینستاگرام

در این بخش دو گزینه نمایش داده میشود؛ گزینه اول یا deactivate account مربوط به دی اکتیو کردن یا حذف موقت اینستاگرام و بخش دوم باعث حذف دائمی اکانت اینستاگرام یا دیلیت اکانت اینستاگرام شما میشود. گزینه اول را انتخاب کنید تا اکانت اینستاگرام شما دی اکتیو شود، سپس گزینه continue را لمس کنید.

۸-وارد کردن رمز عبور اکانت اینستاگرام

دی اکتیو اینستاگرام

در این قسمت، اینستاگرام از شما میخواهد تا رمز عبور اکانت خود را وارد کنید.
بعد از وارد کردن رمز، گزینه continue را بزنید. اکانت اینستاگرام شما دی اکتیو شد!

تولید:

 • یوزر و پسورد اکانت اینستاگرام

نحوه دی اکتیو کردن اینستاگرام با کامپیوتر

دی اکتیو کردن اکانت اینستاگرام از طریق وب یا کامپیوتر نیز برای کاربران فراهم شده است. این روش مختص کاربرانی است که به هر دلیلی به تلفن همراه خود دسترسی ندارند. برای دلیت اکانت موقت اینستاگرام مراحل زیر را دنبال کنید:

۱-ابتدا روی لینک دی اکتیو اینستاگرام کلیک کنید:

لینک دی اکتیو اینستاگرام

۲-اگر قبلا از طریق وب وارد اکانت اینستاگرام نشده بودید، یوزرنیم و پسورد خود را وارد کنید.

۳-بعد از لاگین شدن، به صورت اتوماتیک وارد صفحه temporarily disable account خواهید شد. در انتهای صفحه، گزینه temporarily disable my account را انتخاب کنید.

در صفحه نمایش داده شده دو باکس مشاهده خواهید کرد؛ باکس اول مربوط به علت دی اکتیو کردن است که با لمس باکس، گزینه آخر یعنی something else را انتخاب کنید.

دی اکتیو اکانت اینستاگرام با کامپیوتر

در باکس بعدی باید رمز اکانت خود را مجددا وارد نمایید.

۴-گزینه temporarily disable account پایان ماجرا و دی اکتیو کردن اکانت اینستاگرام شما است

نحوه برگرداندن پیج دی اکتیو شده اینستاگرام چگونه است؟

بازگردانی اکانت دی اکتیو شده اینستاگرام هم از طریق گوشی و هم از طریق کامپیوتر امکان پذیر است. برای فعال سازی اکانت دی اکتیو شده تنها کافی است اپلیکیشن اینستاگرام خود را باز کرده، نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید. به همین سادگی می‌توانید وارد اکانت خود شوید. از طریق کامپیوتر نیز میتوانید اکانت اینستاگرام خود را مجددا فعال سازی کنید. روش بازگردانی اکانت دی اکتیو اینستاگرام با کامپیوتر به این گونه است که ابتدا باید وارد لینک بازگردانی اکانت دی اکتیو اینستاگرام شوید، و اطلاعات اکانت خود (نام کاربری و رمز عبور) را وارد کنید.

جمع بندی

در این بخش از مجله گاو بنفش، به بررسی یکی از پرتکرار ترین سوالات کاربران اینستاگرام؛ یعنی روش دی اکتیو اینستاگرام پرداختیم. دانستیم که دو روش برای دی اکتیو کردن اینستاگرام وجود دارد و هر دو روش را به طور کامل شرح دادیم. نحوه بازگردانی اکانت دی اکتیو اینستاگرام نیز در این بخش بررسی شد. پیشنهاد می‌کنیم اگر قصد دارید تا اکانت اینستاگرام خود را به طور موقت حذف کنید؛ حتما به نکات بیان شده توجه کرده تا در آینده با مشکل مواجه نشوید. و در آخر اگر سوالی در مورد نحوه حذف موقت اینستاگرام داشته باشید، می‌توانید در بخش دیدگاه با ما در میان بگذارید.

سوالات متداول کاربران درباره دی اکتیو کردن اینستاگرام

۱- تا چه مدت امکان دی اکتیو ماندن اکانت اینستاگرام وجود دارد؟

تا هر زمانی‌ که بخواهید می‌توانید حساب کاربری خود را به طور موقت غیرفعال نگه دارید. هر زمان که مایل باشید می‌توانید با ورود مجدد، دوباره آن را فعال کنید.

۲- چند روز بعد از دی اکتیو کردن اکانت اینستاگرام، مجددا امکان دی اکتیو کردن آن وجود دارد؟

در تعداد دفعات حذف موقت اینستا محدودیتی وجود دارد. اینستاگرام در حال حاضر فقط یک بار در هفته به شما این امکان را می‌دهد تا حساب کاربری خود را غیرفعال کنید. بنابراین اگر حساب کاربری خود را غیرفعال کنید، دوباره وارد شوید و سپس تصمیم بگیرید که دوباره آن را غیرفعال کنید، باید یک هفته صبر کنید تا اینستاگرام این اجازه را به شما بدهد.

۳- تفاوت دیلیت اکانت اینستاگرام با دی اکتیو اینستاگرام چیست؟

توجه کنید که غیرفعال کردن اکانت اینستاگرام با حذف دائمی (دیلیت اکانت اینستاگرام) آن بسیار متفاوت است. زمانیکه یک حساب کاربری اینستاگرام خود را غیرفعال می‌کنید، فقط به طور موقت آن را حذف می‌کنید. به این ترتیب تمام عکس‌ها، نظرات، لایک‌ها و حتی پروفایل شما از دید عموم و دنبال‌کنندگان‌تان پنهان می‌شوند، اما این حذف همیشگی نیست. در واقع حساب شما تا زمانی که تصمیم به فعالسازی مجدد آن بگیرید از دید بقیه پنهان می‌ماند. اما در حذف دائم کل تاریخچه اینستاگرام شما برای همیشه حذف می‌شود. به این معنی که همه عکس‌ها، ویدیوها، استوری‌ها، پیام‌ها، لایک‌ها و فالوور‌های شما برای همیشه حذف خواهند شد. شما نمی توانید آنها را بازیابی کنید و گویی اکانت شما هرگز وجود خارجی نداشته است.

۴- آیا با حذف موقت اکانت اینستاگرام فالوورهای خود را از دست می‌دهید؟

خیر؛ از آنجایی که اینستاگرام هنگام حذف موقت اکانت تمام داده‌های حساب‌تان را ذخیره می‌کند، امکان بازیابی آن در زمان فعالسازی مجدد وجود دارد. لیست فالوورهای شما در اینستاگرام نیز با فعالسازی مجدد دوباره به اکانت‌تان برمی‌گردد.

۵- آیا امکان دانلود اطلاعات اینستاگرام قبل از حذف وجود دارد؟

بله، کافیست در بخش تنظیمات بر روی Privacy and Security کلیک کنید. پس از آن به قسمت Data Download بروید و Request Download کلیک نمایید. آدرس ایمیل خود را وارد کرده و روی Next کلیک کنید. پسورد اکانت اینستاگرام خود را وارد کرده و روی Request Download کلیک کنید.دپس از آن ایمیلی با لینک داده های اینستاگرام خود دریافت خواهید کرد. روی دانلود داده کلیک کنید و دستورالعمل‌ها را دنبال کنید و دانلود اطلاعات خود در اینستاگرام را به پایان برسانید.

۶- چند روز بعد از دی اکتیو کردن، اینستاگرام اکانت ما را حذف می‌کند؟

اینستاگرام اکانتی که دی اکتیو شده است را حذف نمی‌کند. البته در صورتی که قوانین اینستاگرام را نقض کرده باشید اینستاگرام اقدام به حذف اکانت شما خواهد کرد.

۷- آیا اینستاگرام میتواند اکانت من را حذف کند؟

در صورتی که از ربات های آنفالویاب، جذب فالوور، جذب کامنت و … استفاده می‌کنید؛ اینستاگرام می‌تواند اکانت شما را به دلیل نقض قوانین اینستاگرام، حذف کند! گاهی نیز به دلیل فالو یا آنفالو کردن غیرمعمول (مثلا ۱۰۰ نفر در روز)، ارسال تعداد بالای دایرکت و … می‌تواند فعالیت شما را محدود کند.

۸- در صورتی که دو اکانت مختلف را با شماره تلفن یا ایمیل یکسانی ساخته باشیم، با دی اکتیو کردن یکی از آن دو اکانت، اکانت دیگر ما نیز حذف می‌شود؟

خیر. تنها اکانتی که مراحل دی اکتیو آن را انجام داده اید، موقتا غیر فعال خواهد شد.

۹- روش دی اکتیو اینستاگرام در گوشی آیفون و اندروید چگونه است؟

روش دی اکتیو اینستاگرام برای گوشی های آیفون و اندروید یکسان است؛ که در این مقاله به طور کامل به آن پرداخته شده است.

۱۰- آیا بلافاصله بعد از دی اکتیو کردن اکانت اینستاگرام امکان بازیابی آن وجود دارد؟

خیر تا ۲۴ ساعت بعد از دی اکتیو کردن اکانت اینستاگرام، امکان بازگشت به آن وجود ندارد.

۱۱- چند روز بعد از دی اکتیو کردن اکانت اینستاگرام مجددا امکان دی اکتیو کردن آن وجود دارد؟

هفت روز بعد از دی اکتیو کردن اینستاگرام، مجددا امکان دی اکتیو مجدد اکانت شما وجود خواهد داشت.

۱۲- آیا با دی اکتیو کردن اکانت اینستاگرام فالوور های اکانت حذف خواهند شد؟

خیر با ورود مجدد به اکانت اینستاگرام، به فالوور های خود دسترسی خواهید داشت.

۱۳- آیا بلافاصله بعد از دی اکتیو کردن اکانت اینستاگرام امکان بازیابی آن وجود دارد؟

خیر تا ۲۴ ساعت بعد از دی اکتیو کردن اکانت اینستاگرام، امکان بازگشت به آن وجود ندارد.

۱۴- آیا فالوور های من متوجه دی اکتیو کردن اکانت اینستاگرام یا دلیت اکانت اینستاگرام من خواهند شد؟

خیر فالوور های شما متوجه دی اکتیو اکانت اینستاگرام و یا دیلیت اکانت اینستاگرام شما نخواهند شد؛ اما تا چند ساعت بعد (در صورت دی اکتیو کردن اینستاگرام) نام حساب کاربری اینستاگرام شما به instagrammer تغییر کرده و بعد از مدتی به کلی حذف می‌شود.

۱۵- چگونه متوجه شویم که آیا شخصی ما را بلاک کرده است و یا اینکه اکانت خود را دی اکتیو کرده است؟

سریع ترین روش این است که وارد دایرکت خود شوید. اگر گفتگوی شما با آن اکانت وجود داشته باشد، بدین معنی است که شخص اکانت خود را دی اکتیو کرده است اما اگر گفتگوی شما وجود نداشته باشد یعنی توسط آن اکانت بلاک شده اید.

۱۶- آیا با دی اکتیو کردن اکانت اینستاگرام فالوور های ما پاک می‌شوند؟

خیر، با دی اکتیو اکانت اینستاگرام شما تمامی اطلاعات پیج مثل پست ها، فالوور ها، کامنت ها و… توسط اینستاگرام ذخیره شده و هر زمان که بخواهید می‌توانید با فعالسازی اکانت خود به آنها دسترسی پیدا کنید.

اگر پاسخ سوال خود را در قسمت پرسشهای متداول پیدا نکردید، سوالتان را برای ما بنویسید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]

4 پاسخ

 1. من الان بیشتر از یه هفته پیجمو برگردوندم ولی دیگ نمیتونم دی اکتیو کنم اصلا گزینه دی اکتیو نمیاد پس چیکار کنم ؟

 2. خیلی خوب بود من خیلی وقت بود میخواستم دی اکتیو کنم ولی نمیتونستم و توی بقیه سایت ها هم این اموزش نبود ممنون 🙏🏻👌🏻

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید به این مطالب هم علاقمند باشید

خدمات تبلیغ در اینستاگرام

با استفاده از خدمات تبلیغ اینستاگرام، میتونین توی چند روز تعداد فالوورهای پیجتون رو چند برابر کنین. پس همین الان دست به کار بشین

خدمات تبلیغ در تلگرام

بهترین زمان برای تبلیغ در تلگرام همین الانه. داشتن یک کانال تلگرام پربازدید میتونه اوضاع کسب و کارتون رو حسابی زیر و رو کنه