آموزش حذف فالوور فیک اینستاگرام: ابزارهای شناسایی فالوور فیک

آموزش حذف فالوور فیک اینستاگرام: ابزارهای شناسایی فالوور فیک

فهرست مطالب

قبلا هر چه تعداد فالوورهای یک پیج بالا بود، کاربران اعتماد بیشتری به آن پیج و کسب و کار می‌کردند؛ اما برخی افراد سودجو برای جلب اعتماد کاربران، اقدام به اضافه کردن فالوور فیک به پیج‌های اینستاگرامی نمودند. همین امر نیز رفته رفته تاثیر بسیار مخربی در نرخ انگیج پیج‌ها گذاشت. اگر شما نیز با این مشکل رو به رو هستید، می‌توانید با استفاده از برخی روش‌ها، فالوورهای فیک را حذف کنید. در ادامه با مطلب آموزش حذف فالوورهای فیک اینستاگرام همراهمان باشید تا با ابزارهای کاربردی موجود به صورت کامل آشنا شوید.

آموزش حذف فالوورهای فیک اینستاگرام

حذف فالوورهای فیک اینستاگرام

اینستاگرام از پلتفرم‌های محبوبی است که مردم برای فروش محصولات خود یا سرگرمی از آن استفاده می‌کنند. قبلا هر چه تعداد فالوورهای یک پیج زیاد بود، کاربران اعتماد بیشتری نسبت به آن برند و یا کسب و کار داشتند. از این رو بیشتر کسب و کارها اقدام به اضافه کردن فالوورهای فیک نمودند.

وجود فالوورهای فیک می‌تواند به عنوان تهدیدی برای هر کسب و کار فعال در این پلتفرم شناخته شود؛ چرا که:

 • تاثیر منفی رو انگیجمنت ریت پیج‌ها دارند
 • باعث از دست رفتن اعتماد کاربران می‌شوند
 • از نظر ربات‌های اینستاگرام، یک حرکت نادرست و بسیار خطرناک تلقی می‌شود

از این رو حذف و شناسایی این دسته از فالوورها برای هر کسب و کار اینستاگرام بسیار مهم است. اگر شما نیز به دنبال حذف فالوورهای فیک اینستاگرامتان هستید، می‌توانید از روش‌های مختلفی کمک بگیرید. سایت‌ها و برنامه‌های مختلفی در این زمینه وجود دارند که بسیار کارآمدند.

در ادامه به معرفی این ابزارها خواهیم پرداخت، اما قبل از آن بهتر است با تعریف کلی “فالوورهای فیک چه نوع فالوورهایی هستند؟” آشنا شوید.

فالوورهای فیک چه کسانی هستند؟

در اینستاگرام، فالوورهای فیک، کاربران جعلی یا غیر فعالی هستند که هیچ عکس‌العملی به محتوایی که شما منتشر می‌کنید، نشان نمی‌دهند. به طور کلی، این حساب‌ها توسط برنامه‌ای به نام «ربات» ایجاد شده‌اند. در واقع اکانت‌های فیک هیچ صاحبی ندارند.

امروزه کیفیت مخاطب، یعنی فعالیت‌هایی که کاربران در اکانت شما انجام می‌دهند، ارزش بیشتری نسبت به تعداد آن‌ها دارد. در الگوریتم جدید اینستاگرام، کاربران فیک هیچ نقشی در رشد پیج شما ندارند و حتی به آمار حساب شما ضربه می‌زنند.

این دسته از فالوورها میزان تعامل شما با کاربران را کاهش داده و منجر به بدبینی دیگر کاربران می‌شوند. از این رو بسیار مهم است که از شر فالوورهای فیک پیج‌تان خلاص شوید. برای حل این مشکل نیز ما در بخش زیر روش های شناسایی فالوور فیک و حذف آن‌ها را برایتان بیان نموده‌ایم.

شناسایی و حذف فالوور فیک در اینستاگرام

شناسایی و حذف فالوور فیک در اینستاگرام

طبق گزارش یک شرکت بین‌المللی امنیت سایبری، در سال ۲۰۱۹ حدود ۶٫۹ میلیارد پوند (۸٫۵ میلیارد دلار) برای بازاریابی اینفلوئنسرها در سراسر جهان هزینه شده. جالب است بدانید که ۱۵ درصد این اینفلوئنسرهای حساب‌های فیک و جعلی بودند و به عبارتی حدود ۱/۲ میلیارد دلار برای این اینفلوئنسرها هزینه پرداخت شده است.

از این رو اهمیت زیادی دارد که برای جلوگیری از هدر رفت بودجه تبلیغاتی، بتوانید کاربران فیک در اینستاگرام را تشخیص دهید؛ اما سوال این است که چگونه می‌توان فالوورهای فیک را در اینستاگرام را تشخص داد؟

برای این امر، کافی است که ابتدا به صورت تجربی و دستی، برخی موارد را چک کنید تا از فیک بودن یک فالوور اینستاگرامی مطمئن شوید. مثل:

۱-به نام کاربری افراد توجه کنید

بیشتر اکانت‌های جعلی به راحتی قابل تشخیص هستند. معمولا نام کاربری این دسته از فالوورهای بی معنی بوده و از اعداد و ارقام تشکیل شده است. از این رو دقت لازم را به نام کاربری افراد داشته باشید.

۲- به پروفایل این دسته از فالوورها نگاهی بیندازید

از دیگر راه‌های تشخیص فالوور فیک، بررسی پروفایل آن‌ها است. معمولا دنبال کنندگان این دسته از فالوورها بسیار کم بوده و در مقابل تعداد افرادی که آن‌ها فالوو کرده‌اند بسیار زیاد است. برای شناسایی فالوور فیک در اینستاگرام می‌توانید پروفایل آن‌ها را نیز بررسی کنید.

۳- این دسته از فالوورهای محتوای بی کیفیتی دارند

از دیگر راه‌های تشخیص فالوور فیک، بررسی پست‌های آن‌ها است. این دسته از کاربران محتواهای بی‌کیفیت دارند و یا اصلا هیچ محتوایی ندارند. با کمی جستجو نیز می‌توانید پست‌هایی که آن‌ها منتشر کرده‌اند را در اینترنت بیابید.

این سه مورد از دلایلی هستند که می‌توانند وجود فالوور فیک در یک اکانت را نشان دهند؛ اما آیا می‌توان این فالوور های فیک را حذف کرد؟ راه روش های حذف فالوورهای فیک اینستاگرام چیست؟ برای پاسخ به این دو سوال نیز در ادامه مطلب آموزش حذف فالوورهای فیک اینستاگرام با ما همراه باشید تا شما را با روش های حذف فالوورهای فیک اینستاگرام آشنا سازیم.

روش های حذف فالوور فیک اینستاگرام

روش های حذف فالوور فیک اینستاگرام

همان طور که در بخش بالا نیز بیان کردیم، فالوورهای فیک می‌توانند تاثیرات خیلی مخربی بر روی آمار حساب کاربری شما داشته باشند. حذف فالوورهای فیک چیزی است که باید زمان زیادی را صرف آن کنید تا مطمئن شوید که آن‌ها را به طور کاملا پاک شده‌اند یا خیر!

برای انجام این کار چند راه وجود دارد که عبارتند از:

۱- حذف دستی فالوورهای فیک

یکی از بهترین راه‌ها برای حذف فالوورهای فیک اینستاگرام، حذف دستی آن‌ها است. با وجود اینکه این کار وقت گیر است، اما شما را ۱۰۰٪ مطمئن می کند که فالوور فیک مد نظر کاملا پاک شده. برای انجام اینکار:

 • یک قلم و کاغذ بردارید و لیستی از فالوورهای فیک خود تهیه کنید
 • نمایه و یا پروفایل هر کاربر را بررسی کنید
 • این افراد تعاملی با پیج شما دارند؟
 • در صورت عدم تعامل با پیج شما، می‌توانید آن‌ها را حذف کنید

درست است این روش بسیار زمان‌بر و وقت گیر است؛ اما شما با انجام اینکار مطمئن خواهید شد که هیچ فالوور فیکی در پیج اینستاگرامتان ندارید.

۲- حذف فالوورهای فیک اینستاگرام با استفاده از برنامه

خوشبختانه، با استفاده از برنامه های حذف فالوورهای فیک اینستاگرام، می‌توانید از شر این فالوورها خلاص شوید؛ اما به یاد داشته باشید:

برنامه‌ای که از آن استفاده می‌کنید، باید امنیت لازم را داشته باشد.

این دسته از برنامه‌ها به شما کمک می‌کنند تا فالوورهای واقعی پیجتان را شناخته و از شر فالوورهای فیک خلاص شوید.

در ادامه مطلب آموزش حذف فالوورهای فیک اینستاگرام، چند مورد برنامه حذف فالوور فیک در اینستاگرام برای ایفون و برای اندروید را خدمتتان معرفی کرده‌ایم:

 • برنامه Ghost Unfollowers for Instagram & Fake I.G
 • برنامه Reports + Followers Analytics For Instagram (Mobile X)
 • برنامه Unfollowers & Ghost Followers
 • برنامه Ghost Followers; GhostHunter
 • برنامه App For Fake Instagram Followers; Cleaner for IG
 • اپلیکیشن AiGrow
 • برنامه Spamguard
 • PhantomBuster
 • Followers Insight
 • برنامه Mass Unfollow For Instagram
 • برنامه Follow Cop
 • برنامه IG Analyzer
 • FollowMeter For Instagram
 • Unfollow Pro
 • Followers-Unfollowers

این برنامه‌های موبایلی، مخصوص سیستم عامل اندروید هستند. برای سیستم عامل ios نیز می‌توانید از برنامه Followers Track استفاده کنید. Followers Track به کاربران آیفونی امکان دسترسی به لیستی از فالوورها، افرادی که آن‌ها را دنبال نمی‌کنند، افرادی که آن‌ها را بلاک کرده‌اند و حتی لایک‌هایی که حذف شده‌اند را فراهم می‌کند.

حذف فالوورهای فیک اینستاگرام با استفاده از سایت‌ها

۳- حذف فالوورهای فیک اینستاگرام با استفاده از سایت‌ها

برخی سایت‌های آنلاین نیز از دیگر راه‌های حذف فالوورهای فیک در اینستاگرام هستند که فالوورهای فیک را تشخیص می‌دهند. استفاده از این سایت‌ها بسیار آسان بوده و شما نیازی به نصب اپلیکیشن بر روی تلفن خود ندارید.

جالب است بدانید که در این سایت‌ها علاوه بر امکان تشخیص فالوور فیک، می‌تواند نرخ تعامل، محبوبترین و بهترین هشتگ‌های اینستاگرام را نیز بررسی کنید. این سایت‌ها عبارتند از:

 • وب سایت Hype Auditor
 • وب سایت modash
 • وب سایت Social AuditPRO
 • وب سایت grin

به انتهای مطلب آموزش حذف فالوورهای فیک اینستاگرام رسیدیم. همانطور که مشاهده کردید، برای حذف این دسته از فالوورها می‌توانید از سه روش مختلف استفاده کنید که هر یک از آنان را خدمتتان معرفی نمودیم.

اکنون که حساب شما پاک و خالی از فالوورهای فیک است، باید شروع به جذب فالوورهای واقعی و جدید کنید. برای جذب این دسته از فالوورهای نیز راه‌های مختلفی وجود دارد که نوشتن کپشن‌های جذاب، استفاده از هشتگ‌های مناسب و البته استفاده از امکانات جالب اینستاگرام نمونه‌هایی از آن‌ها هستند.

برای جذب فالوورهای واقعی و افزایش اینگجمنت اینستاگرامتان نیز می‌توانید از ما (گاو بنفش) کمک بگیرید. تبلیغات و فعالیت در شبکه‌های اجتماعی به خصوص اینستاگرام و تلگرام قواعد خاص خود را دارد که در صورت رعایت این قواعد تعداد فالوورهای واقعی پیج شما نیز بیشتر می‌شود. ما در گاو بنفش با رعایت تمامی این قوانین، کمپین‌های تبلیغاتی پر بازده برای شما طراحی می‌کنیم.

گاو بنفش تنها مجموعه‌ای است که در مرحله مشاوره، تخمین و پیش‌بینی نسبی ارائه می‌کند. همین گواه بر تجربه‌ی هزاران کمپین تبلیغاتی است. برای دریافت مشاوره می‌توانید روی این لینک کلیک کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید به این مطالب هم علاقمند باشید

خدمات تبلیغ در اینستاگرام

با استفاده از خدمات تبلیغ اینستاگرام، میتونین توی چند روز تعداد فالوورهای پیجتون رو چند برابر کنین. پس همین الان دست به کار بشین

خدمات تبلیغ در تلگرام

بهترین زمان برای تبلیغ در تلگرام همین الانه. داشتن یک کانال تلگرام پربازدید میتونه اوضاع کسب و کارتون رو حسابی زیر و رو کنه