ادمین اینستاگرام کیست و چه وظایفی دارد؟+مزایا و درآمد

ادمین اینستاگرام کیست و چه وظایفی دارد؟+مزایا و درآمد

فهرست مطالب

در دنیای امروز که پر از فرصت‌ها و چالش‌های جدید در حوزه دیجیتال مارکتینگ است، شغل ادمین اینستاگرام به یکی از محبوب‌ترین شغل‌‌های آنلاین تبدیل شده است. افرادی که به عنوان ادمین اینستاگرام و دیگر شبکه‌های اجتماعی فعالیت می‌کنند، می‌توانند با مقداری تخصص و خلاقیت بصورت دورکاری و غیرحضوری، به کسب درآمد بپردازند. پشت هر صفحه موفق در اینستاگرام یک یا چند ادمین اینستاگرام قراردارند که وظیفه برنامه ریزی و مدیریت پیج، ایده پردازی برای تولید محتوا، طراحی گرافیکی و ارتباط با فالوورها و … را برعهده دارند.

اگر صاحب صفحه در اینستاگرام هستید و قصد استخدام ادمین اینستاگرام دارید یا اینکه کارجو هستید و قصد کسب اطلاعات بیشتر درباره مسیر شغلی درباره ادمین اینستاگرام هستید با ما همراه باشید. در این بخش از مجله گاو بنفش، قصد داریم تا شغل ادمین اینستاگرام را به طور کامل بررسی کنیم، وظایف ادمین اینستاگرام و مهارت‌های لازم برای شغل ادمینی اینستاگرام را ذکر کنیم. در مورد درآمد شغل ادمین اینستاگرام صحبت کنیم و مزایا و معایب شغل ادمین اینستاگرام را مورد بررسی قرار دهیم.

ادمین اینستاگرام کیست؟

واژه ادمین (Admin) در واقع خلاصه شده کلمه انگلیسی (Administrator) است و به معنی مدیر است. ادمین اینستاگرام شخصی است که مدیریت یک یا چند پیج اینستاگرام را بر عهده می‌گیرد. وظایف اصلی ادمین اینستاگرام شامل به‌روزرسانی منظم پیج با انتشار پست‌ و استوری‌، پاسخ به کامنت‌ها و پیام‌های خصوصی (دایرکت مسیج)، تحلیل عملکرد صفحه و اجرای استراتژی‌های بازاریابی دیجیتال می‌باشد.

گرچه برخی از افراد، اینستاگرام را یک فضای ساده می‌پندارند، اما با توجه به گسترش رقابت در این فضا، مدیریت صفحه اینستاگرام قطعا نیازمند بهره مندی از یک ادمین متخصص و حرفه‌ای اینستاگرام است. افراد زیادی در اینستاگرام نظیر بازیگران، هنرمندان، سلبریتی‌ها، و صاحبان کسب و کار بدلیل کمبود وقت و دانش کافی مدیریت صفحه اینستاگرام خود را به ادمین‌های اینستاگرام واگذار می‌کنند.

وظایف ادمین اینستاگرام چیست؟

اگر به شغل ادمین اینستاگرام علاقمند هستید و یا قصد جذب نیرو برای مدیریت پیج اینستاگرامی کسب و کارتان دارید، باید نسبت به وظایف ادمین اینستاگرام آگاهی داشته باشید. وظایف یک ادمین اینستاگرام شامل موارد زیر است:

 • انتشار پست و استوری: ادمین باید پست‌های متنوع و جذابی را در پیج اینستاگرام منتشر کند. این وظیفه شامل انتخاب تصاویر و ویدئوها، ویرایش تصاویر و ویدیوها و تعیین زمان مناسب برای انتشار مطالب در پیج اینستاگرامی است.
 • طراحی قالب برای صفحه اینستاگرام: ادمین پیج اینستاگرام باید تلاش کند تا از یک فرمت گرافیکی و محتوایی مشخص در انواع محتواهای منتشر شده در اکانت اینستاگرام استفاده کند تا همه پست‌های موجود در صفحه از نظر بصری طراحی یکسان و یکپارچه داشته باشند. ادمین صفحه اینستاگرام باید استوری‌های مختلف را با توجه به نیاز کاربران در قسمت هایلایت صفحه اینستاگرام دسته بندی کرده و به نمایش بگذارد.
 • پاسخگویی به کامنت‌ها و تعامل با فالوورها: ادمین باید کامنت‌ها یا نظرات کاربران را بخواند، سوالات آنها را پاسخ بدهد، و تعامل مستقیم با فالوورهای پیج داشته باشد. این تعامل می‌تواند تعهد، اعتماد و وفاداری کاربران را نسبت به پیج اینستاگرام افزایش دهد.
 • انتخاب درست هشتگ‌های اینستاگرامی: ادمین پیج اینستاگرام باید برنامه مشخصی برای استفاده درست از هشتگ‌‌ها در قسمت کپشن پست‌های اینستاگرامی داشته باشد و تلاش کند تا با انتخاب هشتگ و تولید محتوای موثر پست‌های منتشر شده، به قسمت اکسپلور اینستاگرام راه پیدا کند.
 • رعایت نکات سئو در اینستاگرام: رعایت نکات سئو اینستاگرام در نوشتن بایو صفحه، کپشن‌ها جهت افزایش بازدید در جستجوهایی که در گوگل و اینستاگرام انجام می‌شود.
 • مدیریت پیام‌های خصوصی (دایرکت مسیج): ادمین باید پیام‌های خصوصی در دایرکت مسیج اینستاگرام را مدیریت کند. سوالات کاربران را پاسخ داده و در صورت لزوم به مشکلات آن‌ها رسیدگی کند.
 • تولید و تدوین محتوا: ادمین اینستاگرام باید قادر به تولید و تدوین محتواهای جذاب و ارزشمند برای پیج باشد. مانند ضبط ویدیو، عکاسی، نوشتن کپشن اینستاگرام، تولید محتوای برای انواع محتواها در اینستاگرام نظیر پست، استوری، ریلز و هایلایت اینستاگرام … آشنایی با نرم افزارهایی طراحی نظیر فتوشاپ (Adobe Photoshop) و ایلوستریتور (Adobe Illustrator) و پریمیر (Adobe Premiere) یک مزیت محسوب می‌شود.
 • تنظیم تقویم محتوایی: ادمین باید برنامه‌ریزی دقیقی برای انتشار محتوا در پیج اینستاگرام تنظیم کند. تقویم محتوایی (Content Calendar)، یکی از ابزارهای موثر برای برنامه ریزی تولید محتوا است. ادمین اینستاگرام در تقویم محتوایی با توجه به رویدادهای مختلف در طول سال و بررسی مخاطبان صفحه مشخص می‌کند که چه محتوایی به چه فرمی و در چه تاریخی باید منتشر شود.
 • آنالیز پیج اینستاگرام: ادمین باید از ابزارهای تحلیلی اینستاگرام (Instagram insight) استفاده کند تا عملکرد صفحه را بررسی کرده و تمهیدات لازم برای رشد و ارتقا پیج را تعیین کند. این تحلیل شامل بررسی تعداد فالوورها، لایک‌ها، کامنت‌ها، نرخ مشارکت و بررسی سایر معیارهای عملکردی می‌شود.
 • مدیریت تبلیغات اینستاگرام: مدیریت تبلیغات در اینستاگرام نیز از وظایف ادمین اینستاگرام است. ادمین اینستاگرام با شناسایی مخاطبین هدف، بررسی نتایج تبلیغات اخیر و بهترین و اثربخش‌ترین روش تبلیغات باید بتواند برای تبلیغ در اینستاگرام برنامه ریزی کند.
 • اطمینان از امنیت پیج اینستاگرام: ادمین باید امنیت پیج اینستاگرام را در بالاترین سطح خود نگه دارد و در مقابل هرگونه تهدید یا نفوذ غیرمجاز، تدابیر امنیتی مناسب را اجرا کند.
 • مدیریت رویدادها و مسابقات: در صورت برگزاری رویدادها، مسابقات یا کمپین‌های خاص در پیج، ادمین باید اجرای این موارد را برنامه ریزی و مدیریت کند.
 • اجرای استراتژی‌های بازاریابی: ادمین باید به تدوین و اجرای استراتژی‌های بازاریابی دیجیتال، متناسب با هدف کسب‌وکار بپردازد و نتایج را ارزیابی کند. تلاش برای افزایش فالوور و میزان تعامل کاربران از دیگر وظایف ادمین اینستاگرام است.

شغل ادمین اینستاگرام چه مزایایی دارد؟

 • امکان دورکاری (کار در منزل): یکی از مهم‌ترین مزایای شغل ادمینی اینستاگرام، امکان انجام کار به صورت دورکاری و غیر حضوری است. شما به عنوان ادمین پیج اینستاگرام و در صورت توافق با کارفرما، می‌توانید در منزل به مدیریت صفحه اینستاگرام کارفرما بپردازید.
 • عدم نیاز به سرمایه اولیه: از طرفی شغل ادمین اینستاگرام نیاز به سرمایه اولیه آنچنان ندارد و شغل بسیار مناسبی برای دانشجویان است. آن‌ها تنها با یک گوشی هوشمند می‌توانند وظایف خود را انجام دهند و در زمان دانشجویی نیز درآمد خود را داشته باشند.
 • ساعت کاری منعطف: ساعت کاری شغل ادمین اینستاگرام منعطف و قابل تغییر است. برای مثال ادمین اینستاگرام می‌تواند ۱۰ صبح تا ۱۲ ظهر مشغول به کار باشد و یا ۳ بعد از ظهر تا ۶ عصر. ساعت کاری ادمین اینستاگرام بسته به نوع و نیاز پیج، متغیر است. شغل ادمین اینستاگرام را می‌توان به صورت پاره‌وقت یا تمام‌وقت انجام داد. ادمین‌های پاره‌وقت معمولاً در کنار تحصیل یا به عنوان شغل دوم وارد این حوزه می‌شوند، در حالی که ادمین‌های تمام‌وقت این شغل را به عنوان شغل اصلی خود در نظر می‌گیرند. در صورتی که سابقه کاری خود را در این حرفه بیشتر کنید و تجربه و مهارت کافی داشته باشید میتوانید مدیریت چندین پیج به صورت همزمان را بر عهده گرفته و درآمد خود را چندین برابر کنید.
 • افزایش مهارت: مدیریت اکانت اینستاگرام می‌تواند موجب افزایش مهارت و توانایی‌های فرد شود. شغل ادمین اینستاگرام بهترین فرصت برای یادگیری و رشد در زمینه بازریابی دیجیتال بوده که آینده درخشانی دارد و روز به روز در حال توسعه است.
 • افزایش خلاقیت: ادمین‌های اینستاگرام به دلیل ایجاد تنوع در تولید محتوا، مجبور به استفاده از ایده‌های خلاقانه هستند. این شغل می‌تواند برای افراد دارای استعداد هنری و علاقمند به گرافیک، شغل مناسبی باشد.  
 • گسترش روابط کاری: ادمین‌های اینستاگرام با اینفلوئنسرها، برندهای مطرح، فالورها و افراد مشهور در ارتباط هستند. این مسئله می‌تواند منجر به ایجاد فرصت‌های شغلی و همکاری‌های مرتبط شود.
 • ایجاد فرصت های شغلی جدید: داشتن سابقه کاری به عنوان ادمین اینستاگرام می‌تواند فرصت‌های شغلی مختلف از جمله مدیریت دیگر شبکه‌های اجتماعی، بازاریابی دیجیتال و تولید محتوا را برای شخص ایجاد کند.
مزایای شغل ادمین اینستاگرام

استخدام شدن به عنوان ادمین اینستاگرام

اگر به شغل ادمینی اینستاگرام علاقمند هستید و شرایطش را دارید، اولین قدم این است که به سایت‌های کاریابی نظیر جابینجا، جاب ویژن و … سر بزنید و به بررسی آگهی‌های استخدام مدیریت پیج اینستاگرام و ادمین پیج اینستاگرام بپردازید. بسیاری از صاحبان پیج هم آگهی‌هایی برای استخدام نیروی مدیریت پیج را در استوری‌هایشان اعلام می‌کنند.

درآمد و حقوق ادمین اینستاگرام چقدر است؟

درآمد ادمین اینستاگرام به عوامل مختلفی بستگی دارد. میزان تجربه در این حوزه، توانایی مدیریت چندین پیج اینستاگرام، تعداد فالوورهای پیج‌ و تخصص ادمین در زمینه مارکتینگ اینستاگرام، از جمله مواردی هستند که تعیین کننده درآمد و حقوق پرداختی شغل ادمین اینستاگرام است. البته به این موضوع توجه داشته باشید که اگر مهارت و سرعت عمل مناسبی داشته باشید، می‌توانید چند پیج اینستاگرام را به طور همزمان مدیریت کنید؛ در این صورت درآمد شما نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

در تصویر زیر نمونه‌هایی از آگهی استخدام ادمین اینستاگرام را مشاهده می‌کنید که حقوق ادمین اینستاگرام را به طور میانگین بین ۱۰ تا ۲۰ میلیون تومان عنوان کرده اند که با توجه به مزایای این شغل حقوق بسیار مناسبی است.

حقوق ادمین اینستاگرام min
تصویر یک آگهی استخدام ادمین اینستاگرام در تهران با حقوق ۱۵ الی ۲۰ میلیون تومانی

همانطور که مشاهده میکنید ساعت کاری منعطف و امکان انجام کار به صورت دورکاری از مزایای این شغل است. در تصویر زیر نمونه دیگر آگهی استخدام ادمین پیج اینستاگرام ضمیمه شده است.

استخدام ادمین اینستاگرام min
تصویر یک آگهی استخدام ادمین اینستاگرام در تهران با حقوق ۱۲ الی ۱۵ میلیون تومانی

مهارت‌های مورد نیاز برای ادمین اینستاگرام

ادمین پیج اینستاگرام به عنوان یک شغل جذاب و پر چالش در دنیای دیجیتال در حال رشد و توسعه است. ادمین برای موفقیت در این حوزه، به مجموعه‌ای از مهارت‌ها و توانایی‌های خاص نیاز دارد که در ادامه به ذکر آن‌ها می‌پردازیم:

 • مهارت‌های اینستاگرامی: تسلط کامل بر بخش‌های مختلف اینستاگرام، آشنایی با انواع محتوا در اینستاگرام (پست، استوری، ریلز، هایلایت)، تسلط بر نحوه عملکرد اپلیکیشن و آشنایی با قوانین اینستاگرام و چگونگی عملکرد الگوریتم اینستاگرام از مهارت‌های اولیه برای یک ادمین اینستاگرام است.
 • تولید محتوا: یکی از پیش نیازهای اصلی در ادمینی پیج اینستاگرام، توانایی تولید انواع محتواهای تصویری، ویدیویی و گرافیکی است که از نظر بصری جذاب بوده و موجب تعامل بیشتر کاربران شود. این محتوا می‌تواند شامل عکس‌ها، ویدئوها، متن‌ها و انواع پست‌های اینستاگرام باشد. که باید با استفاده از مهارت‌های نوشتاری قوی و طراحی جذاب ساخته شود.
 • توانایی نوشتاری و تبلیغ نویسی (کپی رایتینگ): ادمین صفحه اینستاگرام باید توانایی نوشتاری قابل قبولی در نوشتن کپشن و توضیحات برای انواع محتواهای منتشر شده در صفحه داشته باشد. این نوشته‌ها باید مطابق با هویت و اهداف برند باشد و به برقراری ارتباط با مخاطبان کمک کند. همچنین انتخاب هشتگ مناسب به بهتر دیده شدن مطالب کمک می‌کند.
 • توانایی برنامه ریزی و تنظیم استراتژی محتوایی: توانایی برنامه ریزی و تنظیم استراتژی محتواییی برای تولید انواع محتوا در زمان‌های مختلف در طول سال از مهارتهای ضروری برای تبدیل شدن به یک ادمین اینستاگرام حرفه ای است. زمانبندی و برنامه ریزی دقیق برای انتشار محتوا در پیج اینستاگرام باعث بهبود عملکرد صفحه و جذب مخاطبان با توجه به اهداف برند خواهد شد و برای مدیریت صفحه اینستاگرام ضروری است.
 • مهارت‌های تحلیلی: توانایی بهره‌گیری از ابزارهای تحلیلی اینستاگرام مانند Instagram Insights برای ارزیابی عملکرد انواع محتواهای منتشر شده در صفحه و همچنین شناخت بهتر مخاطبان و مشتریان هدفتان نیز بسیار حیاتی است. تسلط بر ابزار اینستاگرام اینسایت به ادمین صفحه کمک می‌کند تا استراتژی‌های مارکتینگ خود را بهبود بخشید.

در نهایت، آموزش مداوم نیز برای موفقیت در این حرفه بسیار حیاتی است. این حوزه پویا و پر تلاطم است در نتیجه همواره باید در پی یادگیری درباره ویژگیها و امکانات جدید اینستاگرام باشید و از ترندهای تبلیغاتی و محتوایی در این شبکه اجتماعی اطلاع داشته باشید. در صورتیکه علاقمند به یادگیری این مهارت‌ها هستید میتوانید با جستجو در اینترنت به هزاران مقاله درباره این موضوعات دست پیدا کنید و با زدن یک پیج اینستاگرام آزمایشی مهارتهای خود را محک بزنید.

چه کسانی به ادمین اینستاگرام نیاز دارند؟

به جرات میتوان گفت که تمامی کسب و کار ها و مشاغلی که در اینستاگرام فعالیت میکنند به ادمین اینستاگرام نیاز دارند. برای مثال شرکت ها برای حضور در اینستاگرام و برندسازی به ادمین نیاز دارند. ادمین پیج اینستاگرام با ایجاد محتواهای جذاب، برنامه‌ریزی پست‌های منظم، و اجرای استراتژی‌های بازاریابی مناسب می‌تواند به کسب و کارها کمک کند تا در بازار رقابتی آنلاین به موفقیت دست یابند.

شخصیت‌های معروف و افرادی که در حوزه‌های مختلف شهرت دارند، به ادمین اینستاگرام نیاز دارند تا صفحات شخصی خود را مدیریت کنند. این افراد ممکن است دارای تعداد زیادی دنبال‌کننده باشند و نیاز به ایجاد محتواهای خلاقانه و جذاب داشته باشند تا افراد بیشتری را به سمت خود جذب کنند. همچنین مدیریت ارتباط با مخاطبان وپاسخگویی با دایرکت‌ها از مواردی است که نیاز به ادمین اینستاگرام را بیشتر می‌کند.

فروشگاه‌های آنلاین به ادمین اینستاگرام نیاز دارند تا حضور اثرگذاری در اینستاگرام داشته باشند. ادمین می‌تواند به این فروشگاه‌ها کمک کند تا محصولات خود را معرفی کنند، تبلیغات انجام دهند و با مشتریان ارتباط برقرار کنند. در کل، ادمین اینستاگرام یک نیاز اساسی برای همه افراد و کسب‌وکارها است که به استفاده بهینه از این شبکه اجتماعی و ارتقاء و رشد خود علاقه دارند.

نحوه اضافه کردن ادمین به اینستاگرام چگونه است؟

ساده ترین روش افزودن ادمین به اینستاگرام با یوزرنیم و پسورد اکانت به ادمین ممکن است. یوزرنیم اینستاگرام در واقع نام کاربری اکانت شما و پسورد نیز رمز عبور اکانت شما است. با به اشتراک گذاشتن یوزرنیم و پسورد اکانت خود به ادمین، اختیار تمام و کمال پیج خود را به وی می‌دهید.

روش بالا امنیت کافی ندارد، شما به عنوان صاحب پیج اینستاگرام میتوانید با اتصال حساب اینستاگرامی بیزنسی به پیج فیسبوک به meta business suite و Business manager دسترسی داشته باشید و از آنجا برای افراد مختلف سطوح دسترسی مختلف تعریف کنید. بدین ترتیب از بابت از دست رفتن دسترسی‌هایتان نگرانی نخواهید داشت. پس ابتدا یک پیج در فیسبوک بسازید و پیج فیسبوک را به حساب اینستاگرامتان متصل کنید.

برای اضافه کردن ادمین‌های دیگر کافیست به بیزنس منیجر فیسبوک بروید. سپس مطابق تصویر زیر به قسمت Settings بروید.

اضافه کردن ادمین به اینستاگرام

از سمت چپ به قسمت people بروید و مطابق تصویر گزینه Add people را انتخاب کنید. در مرحله بعدی میتوانید با وارد کردن ایمیل، فرد جدید را به عنوان ادمین برای صفحه فیسبوک، صفحه اینستاگرام یا هردو انتخاب کنید.

اضافه کردن ادمین به اینستاگرام 1

جمع بندی

شاید شما هم قبل از مطالعه این مطلب، گمان می‌کردید که ادمین اینستاگرام کسی است که در طول روز چند پست و استوری ساده به اشتراک می‌گذارد، کاری که تقریبا تمام افرادی که با اینستاگرام آشنایی دارند می‌توانند از پس آن برآیند. اما اکنون دانستید که این شغل، بسیار تخصصی، پر اهمیت و تاثیر گذار است. یک ادمین اینستاگرام حرفه‌ای می‌تواند در بازدهی، فروش و پیدا کردن بازار هدف کسب و کار ها تاثیر بسزایی بگذارد.

در کنار اهمیت فراوان، این شغل یکی از آسان‌ترین راه ها برای رسیدن به درآمد است. هر شخصی میتواند با ذهن خلاق، یک گوشی موبایل مناسب در این حوزه شروع به کار کند.

سوالات متداول

۱- چگونه می‌توان برای اکانت اینستاگرام خود ادمین استخدام کرد؟

برای استخدام ادمین اینستاگرام میتوانید با انتشار آگهی در سایت‌های کاریابی نظیر جابینجا و جاب ویژن نسبت به استخدام ادمین اینستا اقدام کنید. همچنین با انتشار پست و استوری در صفحه اینستاگرامتان هم میتوانید آگهی استخدام ادمین منتشر کنید.

۳- چگونه میتوان به عنوان ادمین اینستاگرام استخدام شد؟

در ابتدا باید مهارت‌های لازم برای شغل ادمین اینستا یا مدیریت صفحه اینستاگرام را کسب کنید. سپس در سایت های کاریابی میتوانید کارهای مناسب با مهارت های خود را پیدا کنید و برای آنها رزومه بفرستید.

۴- آیا ادمین اینستاگرام دسترسی به اطلاعات شخصی کاربران را دارد؟

ادمین اینستاگرام تحت هیچ شرایطی به اطلاعات شخصی کاربران دسترسی ندارد. اینستاگرام حافظ حریم خصوصی افراد است.

۵- چگونه ادمین اینستاگرام شویم؟

بهتر است اول یک پیج تاسیس کنید و مهارتهای خود را روی یک پیج آزمایش کنید. تماشای دوره ها و مطالب آموزشی مختلف درباره اینستاگرام و بازاریابی در اینستاگرام به شما در بهبود مهارتهایتان کمک خواهد کرد. پیشنهاد ما به علاقمندان تماشای دوره های مربوطه را در سایت های مختلف که معمولا رایگان نیز هستند؛ مانند سایت Youtube.

۶- ایا ادمین اینستاگرام به لپتاپ نیاز دارد؟

یک ادمین حرفه‌ای از نرم‌افزار های تخصصی برای ادیت تصاویر و ویدئو ها استفاده می‌کند که استفاده از آن‌ها با لپتاپ راحت‌تر است. اما برای وارد شدن به شغل ادمینی اینستاگرام داشتن لپ تاپ الزامی نیست.

۷- آیا مدل یا برند گوشی برای ادمین اینستاگرام مهم است؟

گوشی یا موبایل ادمین اینستاگرام میتواند از هر برند و با هر بازه قیمتی باشد. البته اگر دوربین و پردازنده بهتری داشته باشد در تولید محتوا و ادیت مفید تر و با کیفیت تر کمک خواهد کرد.

۸- آیا میتوانیم دو یا چند ادمین برای اکانت اینستاگرام خود داشته باشیم؟

بله با اتصال اینستاگرام به پیج فیسبوک میتوان به Meta bussiness center دسترسی داشت و از آنجا برای افراد مختلف، دسترسی‌های متفاوت ایجاد کرد و بدون نگرانی از بابت از دست رفتن دسترسی‌ها به هر فرد دسترسی متناسب ارائه کرد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید به این مطالب هم علاقمند باشید

خدمات تبلیغ در اینستاگرام

با استفاده از خدمات تبلیغ اینستاگرام، میتونین توی چند روز تعداد فالوورهای پیجتون رو چند برابر کنین. پس همین الان دست به کار بشین

خدمات تبلیغ در تلگرام

بهترین زمان برای تبلیغ در تلگرام همین الانه. داشتن یک کانال تلگرام پربازدید میتونه اوضاع کسب و کارتون رو حسابی زیر و رو کنه