بلاگر کیست؟ هر آنچه که در مورد معنی بلاگر باید بدانید.

بلاگر کیست؟ هر آنچه که در مورد معنی بلاگر باید بدانید.

فهرست مطالب

در سال‌های اخیر با افزایش محبوبیت پلتفرم‌هایی همچون یوتیوب و اینستاگرام مفاهیم جدیدی در بین مردم رایج گشته است. شاید تا چند سال پیش اصطلاحاتی مثل اینفلوئنسر یا واینر هیچ موجودیتی نداشتند اما این اصطلاحات امروزه در بین مردم شناخته شده‌اند. بلاگر از جمله اصطلاحاتی است که این روزها زیاد در مورد آن می‌شنویم و شاید شما تا حدودی با معنی بلاگر آشنا باشید. اما اگر دقیقا نمی‌دانید بلاگر کیست و بلاگر به چه کسی میگویند پیشنهاد می‌کنیم مطلب زیر را تا انتها مطالعه کنید.

بلاگر کیست؟

تا همین چند سال پیش اصطلاح بلاگر برای کسانی که وب‌سایتی داشتند و در جهت آموزش مجموعه‌ای از مخاطبان با ژانر خاص می‌نوشتند، بکار برده می‌شد. اما این روزها با دیجیتالی شدن زندگی روزمره و تقاضای زیاد برای پلتفرم‌هایی همچون یوتیوب و اینستاگرام، اصطلاح بلاگر برای بسیاری از پلتفرم‌ها بسط داده شده است. بهتر است قبل از اینکه به معنی بلاگر بپردازیم، مفهوم وبلاگ را بررسی کنیم.

وبلاگ چیست؟

وبلاگ نوعی وب سایت است که در آن یک نویسنده یا گروهی از نویسندگان نظرات خود را در مورد یک موضوع خاص به اشتراک می‌گذارند. در سال ۱۹۹۴، زمانی که وبلاگ‌ها شروع به کار کردند، آن‌ها بیشتر شبیه به یک دفترچه خاطرات شخصی بودند که مردم به صورت آنلاین زندگی روزمره خود را در آن‌ها به اشتراک می‌گذاشتند. به این ترتیب هر کسی می‌توانست در مورد زندگی روزمره خود در آن‌ها صحبت کند یا کارهایی که انجام می‌داد را به اشتراک بگذارد. با این حال مردم متوجه شدند که می‌توانند اطلاعات را به روشی جدید به صورت آنلاین انتقال دهند. بدین ترتیب دنیای زیبای وبلاگ‌نویسی آغاز شد.

در حال حاضر وبلاگ‌ها بستری را فراهم کرده‌اند که در آن یک نویسنده یا گروهی از نویسندگان نظرات خود را در مورد یک موضوع جداگانه به اشتراک می‌گذارند. به طور کلی وبلاگ‌نویسی می‌تواند برای استفاده شخصی یا برای اهداف تجاری باشد. جالب است بدانید که امروزه بیش از ۵۷۰ میلیون وبلاگ در وب وجود دارد.

در زیر نمونه ای از یک وبلاگ را می‌توانید ببینید:

معنی بلاگر

وبلاگ گاو بنفش به طور منظم محتواهایی را برای آموزش مخاطبان خود در مورد شبکه‌های اجتماعی تولید می‌کند. پست وبلاگی که در حال حاضر در عکس بالا می‌بینید، همه چیز در مورد استراتژی تولید محتوا برای اینستاگرام را توضیح داده است. حالا که با مفهوم وبلاگ آشنا شدید، بهتر است به این موضوع بپردازیم که بلاگر کیست و معنی بلاگر چیست؟ اصلا بلاگر به چه کسی میگویند؟

معنی بلاگر چیست؟

به طور کلی می‌توان گفت که هر شخصی که صاحب وبسایتی است و در آن پست‌های وبلاگی درباره موضوعات مختلف از جمله سفر، مد، غذا یا هر چیزرا دیگری منتشر می‌کند، بلاگر می‌گویند. در واقع بلاگر یا وبلاگ‌نویس نویسنده‌ای است که مطالب مفیدی را به طور منظم در وبلاگ خود منتشر می‌کند.

بلاگرها یا همان وبلاگ‌نویس‌ها بر اساس موضوع وبلاگ بر روی موضوعات مرتبط تحقیق می‌کنند و محتواهایی می‌نویسند که برای مخاطبان هدف جذاب باشد. سپس آن‌ها را در صفحات وب منتشر می‌نمایند. موضوعات وبلاگ می‌تواند شامل کتاب، شعر، سبک زندگی، زیبایی، سلامتی، تغذیه، فناوری، مذهب یا هر چیز دیگری باشند. بلاگرها یا وبلاگ‌نویسان با به روز رسانی مداوم محتوای وبسایت خود مخاطبان‌شان را به وبلاگ علاقه‌مند نگه می‌دارند و مخاطب هدفمند ایجاد می‌کنند.

با این حال در سال‌های اخیر با ظهور قدرتمند پلتفرم‌هایی همچون یوتیوب و اینستاگرام، اصطلاح بلاگر بسط داده شده است و صرفا برای نویسندگان وبلاگ بکار نمی‎رود. در حال حاضر هر فردی می‎‌تواند یک اکانت اینستاگرام یا یوتیوب داشته باشد، تصاویر مدنظرش را آپلود کند و به مخاطبان خود در مورد چیزهایی که از آن اطلاعات کافی دارد، آموزش دهد و اینگونه به یک بلاگر تبدیل شود.

شما به عنوان بلاگر اینستاگرام می‌توانید در مورد محصولات خود، کتاب‌ها، اشعار، مشکلات اجتماعی و هر چیز دیگری که اطلاعات دارید، محتوا تولید کنید. با همه‌ی این‌ها داشتن وبلاگ شخصی مزایای بسیار بیشتری نسبت به شبکه‌های اجتماعی دارد و ارزشمندتر است. حالا که متوجه شدید بلاگر کیست و معنی بلاگر چیست به بررسی اینستاگرام و یوتیوب به عنوان یک پلتفرم وبلاگ‌نویسی بپردازیم.

آیا می‌توان از اینستاگرام یا یوتیوب به عنوان یک پلتفرم وبلاگ‌نویسی استفاده کرد؟

در سال‌های اخیر با افزایش محبوبیت شبکه‌های اجتماعی به ویژه اینستاگرام، دو مفهوم بلاگرها و اینستاگرامر‌ها یکسان تلقی شده‌اند. البته درک علت این قضیه دشوار نیست چرا که بسیاری از اینستاگرامرها خود را به عنوان بلاگر معرفی کرده‌اند، حتی اگر هیچ وبلاگی نداشته باشند.

بلاگر به چه کسی میگویند

به هر حال این مفهوم در جامعه جا افتاده است و در حال حاضر اینستاگرامرها و یوتیوبرها نیز به عنوان بلاگر شناخته می‌شوند. اینستاگرام یک پلتفرم اشتراک‌گذاری عکس و ویدیو است و هر شخصی می‌تواند از آن استفاده کند. آمار نشان می‌دهد که حدود ۱ میلیارد نفر در این شبکه اجتماعی عضو هستند و هر شخص به طور متوسط ۵۳ دقیقه را در آن سپری می‌کند. همین می‌تواند آن را به بستری خوبی برای بلاگر شدن تبدیل نماید.

در اینستاگرام بلاگر به چه کسی میگویند؟

معنی بلاگر در اینستاگرام، شخصی با پروفایل اینستاگرامی است که زندگی خود را به صورت آنلاین به اشتراک می‌گذارد. اگر می‌خواهید در اینستاگرام وبلاگ نویسی کنید، لازم نیست وبسایت جداگانه داشته باشید، اما داشتن آن مزیت بزرگی است. چرا که شما مالک اینستاگرام نیستید، بنابراین محتوای اینستاگرام متعلق به شما نیست. اگر اینستاگرام تصمیم به بستن حساب کاربری شما بکند، کار خاصی نمی‌توانید انجام دهید. به این ترتیب ممکن است با اشتباهی کوچک در پلتفرم اینستاگرام، تمامی محتواهایی که تولید کرده‌اید را از دست بدهید.

اما در مورد وبلاگ وردپرسی اینگونه نیست و شما خودتان وب سایت‌تان را میزبانی خواهید کرد، به این معنی که شما بر آنچه که در وبلاگ خود منتشر می‌کنید کنترل دارید.به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم که وبلاگ وردپرسی خود را راه‌اندازی کنید تا همیشه صاحب محتوای خود باشید.

با این حال اگر وبلاگ ندارید و می‌خواهید از جایی شروع کنید، اینستاگرام می‌تواند نقطه آغاز خوبی برای شما باشد. شما می‌توانید با نوشتن کپشن‌های طولانی و دقیق در زیر پست‌های اینستاگرامی یا تولید محتواهای ویدیویی، از اینستاگرام یا یوتیوب به عنوان «میکروبلاگ» استفاده کنید. پست و استوری‌های شما منجر به تعامل بیشتر می‌شود و می‌توانند نوعی وبلاگ‌نویسی شخصی محسوب شوند. با این حال، همانطور که در بالا اشاره کردیم، یک وبلاگ واقعی بر روی یک پلتفرم مستقل مانند وردپرس یا اسکوار اسپیس نصب می‌شود و بسیار امن‎تر است.

در مجله گاو بنفش بخوانید: اینفلوئنسر کیست و چه تفاوتی با بلاگر دارد؟ هر آنچه که باید در مورد شغل اینفلوئنسری باید بدانید.

حالا که با مفهوم بلاگر کیست و معنی بلاگر چیست و اصلا بلاگر به چه کسی میگویند آشنا شدید، بهتر است کمی در مورد وظایف بلاگرها صحبت نماییم.

بلاگر چه کاری انجام می‌دهد؟

بلاگر به چه کسی میگویند

کاری که شما به عنوان یک بلاگر انجام می‌دهید، به اهداف شما بستگی دارد. اگر می‌خواهید یک وبلاگ یا پیج اینستاگرامی را برای سرگرمی راه‌اندازی کنید یا از آن به عنوان یک دفتر خاطرات آنلاین استفاده کنید، کافیست فقط تولید محتوا کنید.

اما، اگر می‌خواهید از وبلاگ خود درآمد کسب کنید و آن را به یک شغل نیمه وقت یا تمام وقت تبدیل نمایید، کارهای دیگری وجود دارد که باید انجام دهید. بازاریابی مشارکتی، بازایابی ایمیلی، بازاریابی از طریق شبکه‌های اجتماعی، تجزیه و تحلیل وبسایت، به روز نگه داشتن وبسایت و پاسخ به نظرات و کامنت‌ها از دیگر وظایف بلاگرها است.

اما به طور کلی وظیفه اصلی بلاگر “نوشتن محتوا در قالب پست‌های وبلاگ یا پست‌های اینستاگرامی” است. پست‌های وبلاگ می‌توانند اطلاعات ارزشمندی را به روشی رایگان و آسان به مردم ارائه دهند. این اولین قدم برای ایجاد اعتماد در خوانندگان است تا بتوانید در آینده آنها را به مشتریان خود تبدیل نمایید.

به عنوان مثال، اگر شما یک وبلاگ یا پیج اینستاگرامی در مورد غذا دارید و پست‌های وبلاگی یا اینستاگرامی در مورد دستورالعمل‌های مورد علاقه خود می‌نویسید، خوانندگان شما ارزشی را در آن محتوای رایگان پیدا خواهند کرد. سپس، در آینده، همین افراد به احتمال زیاد کتاب آشپزی شما را خریداری خواهند نمود.

هر آنچه که در وبلاگ یا پیج خود می‌نویسید به شما بستگی دارد. تقریبا وبلاگ و پیج‌های اینستاگرامی مختلفی در مورد هر موضوعی مانند سفر، سلامت و تندرستی، امور مالی، مذهب، باغبانی، بازی‌های ویدیویی و غیره وجود دارد. پیشنهاد می‌کنیم که برای جذب مخاطبان وفادار، به یک موضوع خاص پایبند باشید.

هنگامی که تصمیم گرفتید در مورد چه چیزی تولید محتوا کنید، باید شروع به انتشار پست‌ها به طور منظم نمایید. برخی از وظایف شما به عنوان بلاگر عبارتند از:

  • در مورد موضوع تحقیق کنید و به پست‌های رقبا نگاه کنید.
  • یادداشت برداری کنید و یک طرح کلی تهیه نمایید.
  • تصاویر را برای تعامل بصری اضافه کنید.
  • پست وبلاگی خود را برای سئو بهینه نمایید.

توجه کنید که نوشتن محتوا فقط قرار دادن کلمات در یک صفحه نیست. با اینکه نوشتن پایه و اساس یک وبلاگ موفق است اما اگر می‌خواهید از وبلاگ خود درآمد کسب کنید، باید کارهای بیشتری مثل انواع بازاریابی را انجام دهید.

ما در بالا در مورد اینکه بلاگر کیست و معنی بلاگر چیست صحبت کردیم. همینطور توضیحاتی را در مورد اینکه در اینستاگرام بلاگر به چه کسی میگویند ارائه دادیم. امیدواریم که این مطلب برای شما مفید بوده باشد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید به این مطالب هم علاقمند باشید

خدمات تبلیغ در اینستاگرام

با استفاده از خدمات تبلیغ اینستاگرام، میتونین توی چند روز تعداد فالوورهای پیجتون رو چند برابر کنین. پس همین الان دست به کار بشین

خدمات تبلیغ در تلگرام

بهترین زمان برای تبلیغ در تلگرام همین الانه. داشتن یک کانال تلگرام پربازدید میتونه اوضاع کسب و کارتون رو حسابی زیر و رو کنه