معنی unavailable در اینستاگرام چیست؟ ۱۰ دلیل اصلی unavailable شدن پست و استوری‌ها

فهرست مطالب

شاید شما هم تا به حال هنگام باز کردن پست، استوری و … در بخش دایرکت مسیج (Direct Message) اینستاگرام با ارور Post Unavailable رو به رو شده‌اید؛ اما آیا می‌دانید که این ارور به چه معنی است و چرا هر از گاهی با چنین خطایی رو به رو می‌شوید؟ در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با معنی unavailable در اینستاگرام و دلایلی که سبب بروز این خطا می‌شوند، آشنا کنیم.

معنی unavailable در اینستاگرام

معنی unavailable در اینستاگرام

بخش دایرکت مسیج (Direct Message) اینستاگرام که به اختصار DM نیز خوانده می‌شود، یکی از امکانات محبوب این اپلیکیشن است و کاربران می‌توانند در آن با هم به گفت و گو پرداخته و محتواهای مختلف را به اشتراک بگذارند.

درخواست مشاوره

این بخش موجب شده که اینستاگرام علاوه بر یک شبکه اجتماعی (Social Nedia)، به عنوان یک پیامرسان نیز شناخته شود. شما می‌توانید در بخش دایرکت مسیج، هم پست و استوری‌های منتشر شده در اینستاگرام و هم برخی محتواهای دیگر مثل پیام متنی، عکس، گیف و … را برای افراد مد نظر ارسال نمایید.

احتمالا برای شما نیز پیش آمده که هنگام دریافت یک پست و یا استوری در اینستاگرام، با ارور Post Unavailable مواجه شوید. این ارور معمولا برای محتواهایی نمایش داده می‌شود که نمی‌توان به آن‌ها دسترسی پیدا کرد.

unavailable در لغت به معنای “غیر قابل دسترسی” یا “غیر قابل دسترس بودن” است. unavailable در اینستاگرام نیز چنین معنی دارد و نشان می‌دهد که شما به عنوان دریافت کننده پیام، نمی‌توانید محتوا را مشاهده کنید.

با معنی unavailable در اینستاگرام آشنا شدید. حال بپرادزیم به چرایی unavailable شدن پست و استوری در اینستاگرام و روش‌های رفع این خطا.

معنی this story is unavailable اینستاگرام:

همان طور که می‌دانید، استوری‌های اینستاگرام محدودیت ۲۴ ساعته دارند و بعد از تمام شدن این مدت زمان، به صورت خودکار پاک خواهند شد. زمانی که در بخش دایرکت مسیج اینستاگرام برای شما استوری ارسال شود و مهلت ۲۴ ساعته آن نیز به پایان برسد، استوری به صورت خودکار از بخش دایرکت مسیج شما نیز حذف خواهد شد. در این حالت اگر روی استوری کلیک کنید، با اخطار this story is unavailable مواجه خواهید شد.

پاک شدن استوری و اتمام مهلت ۲۴ ساعته آن، اصلی‌ترین عاملی است که موجب بروز خطای this story is unavailable می‌شود؛ اما دلایل دیگری نیز وجود دارند که می‌توانند باعث به نمایش درآمدن این خطا شوند. مثل:

 • محدود شدن اکانت شما از طرف اینستاگرام
 • پاک یا آرشیو شدن استوری توسط پیج منتشر کننده
 • خصوصی بودن پیج منتشر کننده استوری
 • اختلال در سرورهای اینستاگرام
 • اختلال در اینترنت شما
 • و …

در ادامه می‌توانید این مقاله را نیز بخوانید:

رفع مشکل restrict اینستاگرام

post unavailable در اینستاگرام یعنی چه؟

post unavailable در اینستاگرام یعنی چه؟

زمانی که پست منتشر شده توسط یک پیج پاک شود، یا پیج به حالت خصوصی درآید، شما با ارور post unavailable در اینستاگرام رو به رو خواهید شد. از سال گذشته، قالب ویدیوهای ریلز توسط اینستاگرام معرفی شد. این قابلیت برای همه پیج‌ها در دسترس نبود و فقط تعدادی از پیج‌ها می‌توانستند از آن استفاده کنند.

اگر این قابلیت برای شما فعال نباشد، و در بخش دایرکت مسیج ویدیو ریلز دریافت کنید نیز با ارور post unavailable رو به رو خواهید شد. در حالت کلی این عوامل اصلی‌ترین دلایل به نمایش درآمدن ارور post unavailable در اینستاگرام هستند:

 • پاک شدن پست توسط پیج منتشر کننده
 • عدم پشتیبانی اپلیکیشن اینستاگرام از محتوای دریافتی (با انجام بروزرسانی می‌توانید این مورد را حل کنید)
 • خصوصی شدن پیج پس از انتشار محتوا
 • اختلال در سرورهای مرکزی اینستاگرام
 • بلاک شدن شما توسط پیج منتشر کننده محتوا

در برخی موارد نادر، اگر محتوا و پست منتشر شده دارای محدودیت سنی باشد، کاربرانی که بخواهند آن را مشاهده کننده، با این ارور رو به رو خواهند شد. البته این امر به سیاست خود اینستاگرام بستگی دارد.

در ادامه می‌توانید این مقاله را نیز بخوانید:

بررسی انواع باگ اینستاگرام و راه‌حل‌هایی برای رفع آن‌ها

دلایل اصلی unavailable شدن پست و استوری در اینستاگرام

همان طور که در بخش‌های قبل نیز مشاهده کردید، بروز ارور unavailable می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. برای رفع این مشکل، باید دلایلی که باعث بروز چنین خطایی می‌شوند را بشناسید.

۱۰ دلیل اصلی unavailable شدن پست و استوری در اینستاگرام عبارتند از:

۱- خصوصی بودن حساب منتشر کننده محتوا (پست یا استوری)

اگر پیجی در اینستاگرام خصوصی باشد (Private Account)، تنها افرادی قادر به دیدن محتواهای آن خواهند بود که پیج را فالوو داشته باشند. اگر پستی از این حساب برای شما ارسال شود، با خطای “this story is unavailable” یا “post unavailable” رو به رو خواهید شد.

برای رفع این خطا و مشاهده محتوا، باید پیج را فالوو کنید. بعد از پذیرفته شدن درخواست فالوو شما، به راحتی خواهید توانست پست و استوری‌های دریافتی را مشاهده نمایید.

۲- حذف شدن پست و استوری

اگر پست منتشر شده توسط خود ادمین پیج یا به دلیل رعایت نکردن برخی قوانین توسط اینستاگرام پاک شود، شما قادر به دیدن محتوا نخواهید بود. همین قانون در مورد استوری اینستاگرام نیز صادق است.

۳- آرشیو شدن پست و استوری

درست مانند پست‌های حذف شده، پست‌ها و استوری‌هایی که توسط ادمین پیج به حالت آرشیو درآیند و بایگانی شوند، unavailable خواهند شد. بر خلاف پست‌های حذف شده، زمانی که ادمین محتوا را از حالت آرشیو خارج کند، دوباره خواهید توانست آن را مشاهده کنید.

۴- غیر فعال شدن اکانت

به دلایل مختلفی ممکن است که پیج منتشر کننده محتوا از دسترس خارج شده و غیر فعال شود. در این حالت نیز تمامی پست‌های پیج به حالت unavailable در خواهند آمد و نمی‌توانید آن‌ها را مشاهده کنید. تنها زمانی می‌توانید دوباره به محتوا دسترسی پیدا کنید که پیج فعال شود.

۵- بلاک شدن توسط ادمین یک پیج

زمانی که شما توسط یک پیج بلاک شوید، در صورت دریافت محتوا از آن پیج با ارور unavailable رو به رو خواهید شد. برای مشاهده محتوای دریافتی، یا باید از ادمین پیج بخواهید که شما را آنبلاک کند، یا این که باید اکانت جدیدی باز کنید.

حذف شدن پست توسط اینستاگرام

۶- حذف شدن پست توسط اینستاگرام

اینستاگرام در مورد محتواهایی که منتشر می‌شوند، قوانین خاصی را دنبال می‌کند. اگر پست منتشر شده این قوانین را رعایت نکند، بعد از بررسی توسط بات‌های اینستاگرام و بخش پشتیبانی، حذف خواهد شد. ممکن است که شما در دقایق اولیه بتوانید پست را ببینید، اما بعد از این که توسط اینستاگرام پاک شود، با ارور unavailable رو به رو خواهید شد.

۷- unavailable شدن پست و استوری به دلیل محدودیت سنی

پست‌ها و استوری‌هایی که برای مخاطبان بزرگ سال مناسب هستند، به افراد زیر سن قانونی نمایش داده نمی‌شوند. هنگام ثبت نام و ورود به اینستاگرام بایستی مشخصاتی را پر کنید که سن یکی از آن‌ها است. در این حالت اگر اینستاگرام بداند که شما زیر سن قانونی (۱۸ سال) هستید، برخی محتواها را نمایش نخواهد داد و هنگام دسترسی به چنین محتواهایی با خطای “this story is unavailable” یا “post unavailable” رو به رو خواهید شد.

برای دسترسی به چنین محتواهایی می‌توانید از بخش تنظیمات، سن خود را تغییر دهید.

۸- تغییر کردن حساب پیج منتشر کننده

در برخی موارد گزارش شده که به سبب انجام برخی تغییرات در نمایه پیج، بعضی از محتواها به حالت unavailable در می‌آیند. برای دسترسی به محتوا می‌توانید از دوستان خود بخواهید که آن را دوباره برای شما ارسال کنند.

۹- از کار افتادن سرورهای مرکزی اینستاگرام

گاهی اوقات یک پست به دلیل از کار افتادن سرورهای اینستاگرام در دسترس نیست. در این مرحله باید منتظر بمانید تا سرورهای اینستاگرام دوباره فعال شوند. البته این مورد نیز به ندرت اتفاق می‌افتد. دلیل اصلی از کار افتادن سرورهای اینستاگرام می‌تواند حملات هکرها، قطعی برق و برخی عوامل دیگر باشد.

۱۰- مشکل unavailable به دلیل اختلال در اینترنت

در اکثر اوقات، به دلیل اختلالاتی که وجود دارد، استوری‌ها و پست‌ها درست نمایش داده نمی‌شوند و مشکل ارور Unavailable استوری و پست نمایش داده می‌شود. برای حل آن، کافی است که از شبکه‌های اینترنتی دیگر استفاده کنید.

رفع مشکل ارور عدم نمایش استوری در اینستاگرام

اگر شما نیز به دنبال رفع ارور استوری در دسترس نیست در اینستاگرام هستید، کافی است که به چند مورد توجه نمایید. مثل:

 • بررسی اینترنت دستگاهی که از آن برای دیدن استوری استفاده می‌کنید
 • رفرش کردن بخش home تا محتواهای موجود لود شوند
 • بستن اینستاگرام و باز کردن دوباره آن
 • استفاده از یک اینترنت و شبکه دیگر
 • استفاده از VPN

عبارت‌های مشابه جمله This story is unavailable

در اینستاگرام، ممکن است که ارور This story is unavailable به شکل‌های مختلف دیگری نیز نمایش داده شود. مثل:

 • Post unavailable: این واژه معنای «پست در دسترس نیست» را می‌دهد
 • Device is not compatible: این خطا معنای «دستگاه سازگار نیست» را می‌دهد
 • You can’t follow anymore people on Instagram: این عبارت به معنای «دیگر نمی‌توانید افراد را در اینستاگرام دنبال کنید» است
 • Switching private account to business account: این خطا در اینستاگرام معنی «تغییر حساب خصوصی به حساب تجاری» را می‌دهد

در ادامه می‌توانید این مقاله را نیز بخوانید:

آموزش فعال کردن قابلیت mute اینستاگرام

به انتهای مقاله‌ی “معنی unavailable در اینستاگرام چیست؟ ۱۰ دلیل اصلی unavailable شدن پست و استوری‌ها” رسیدیم. همان طور که مشاهده کردید، دلایل مختلفی وجود دارند که باعث می‌شوند تا یک پست و یا استوری در اینستاگرام به حالت unavailable درآید. در برخی مواقع می‌توان این مشکل را برطرف کرد.

با معنی unavailable در اینستاگرام، معنی this story is unavailable اینستاگرام و post unavailable در اینستاگرام به صورت کامل آشنا شدید. همچنین ۱۰ دلیلی که باعث از دسترس خارج شدن پست و استوری‌ها می‌شوند را نیز خدمتتان بیان کردیم. اگر سوالی در این رابطه دارید، می‌توانید در بخش نظرات بنویسید تا در سریع‌ترین زمان ممکن به آن‌ها پاسخ دهیم.

[ratemypost]
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

شاید به این مطالب هم علاقمند باشید

جادوی تبلیغ در اینستاگرام

با استفاده از خدمات تبلیغ اینستاگرام، میتونین توی چند روز تعداد فالوورهای پیجتون رو چند برابر کنین. پس همین الان دست به کار بشین

معجزه تبلیغ در یک پیام‌رسان

بهترین زمان برای تبلیغ در تلگرام همین الانه. داشتن یک کانال تلگرام پربازدید میتونه اوضاع کسب و کارتون رو حسابی زیر و رو کنه