mute اینستاگرام چیست؟ آموزش فعال کردن قابلیت mute اینستاگرام

mute اینستاگرام چیست؟ آموزش فعال کردن قابلیت mute اینستاگرام

فهرست مطالب

احتمالا شما هم در اینستاگرام افراد زیادی را فالوو کرده‌اید، اما دوست ندارید که پست‌ها یا استوری‌هایشان به صورت مرتب در فید اینستاگرام شما نمایش داده شوند. برای این کار به جای آنفالو کردن صفحه شخص مورد نظر، می‌توانید صفحه وی را mute کنید. اما آیا می‌دانید که mute اینستاگرام چیست؟ چه کاربردی دارد؟ چگونه می‌توان آن را اعمال کرد؟ و … تا انتها با ما همراه باشید تا شما را به صورت کامل با این قابلیت کاربردی اینستاگرام آشنا کنیم.

mute اینستاگرام چیست؟

mute اینستاگرام

mute در لغت به معنای بی صدا، ساکت، خاموش و برخی معانی مشابه دیگر است که تقریبا مفهومی بسیار نزدیک به هم دارند. معنی mute در اینستاگرام نیز به همین شکل است.  میوت اینستاگرام قابلیتی است که اینستاگرام آن را در ماه می ۲۰۱۸ به صورت رسمی معرفی کرد و به موجب آن فرد می‌تواند پست‌ها و استوری‌های پیجی را از صفحه Feed خود پنهان نماید، بدون این که نیاز باشد پیج مد نظر را آنفالوو کند.

mute در اینستاگرام قابلیتی است که با فعال کردن آن روی حساب و یا حساب‌هایی، محتواهای منتشر شده آن‌ها در قالب صفحه فید اینستاگرام به شما نمایش داده نمی‌شود.

قبلا برای این که محتوای پیجی به شما نمایش داده نشود، یا باید آن را آنفالوو می‌کردید، یا بلاک؛ اما در حال حاضر به کمک گزینه mute (بی صدا کردن) دیگر به چنین اقداماتی نیاز نیست. این قابلیت در ماه می ۲۰۱۸ به صورت رسمی در اینستاگرام برای کاربران عرضه شد.

با معنی کلمه mute در اینستاگرام به صورت کامل آشنا شدید. در ادامه‌ی مقاله‌ی “mute اینستاگرام چیست” نحوه فعال کردن آن را به شما آموزش خواهیم داد.

در مجله گاو بنفش می‌توانید این مقاله را نیز بخوانید:

۱۰ ترفند برای ساخت محتواهای ویروسی

فعال کردن قابلیت mute اینستاگرام

همان طور که گفتیم، شما می‌توانید هم پست‌ها و هم استوری‌های پیج مد نظرتان را بی صدا کنید. شاید سوال شما هم این باشد که چگونه در اینستاگرام mute کنیم؟

برای فعال کردن این قابلیت، دو روش کلی وجود دارد:

 • روش اول:

در بخش فید اینستاگرام و همان جایی که می‌توانید استوری‌ها را مشاهده کنید، روی عکس پروفایل حسابی که قصد بی صدا کردن آن را دارید، کلیک کرده و نگه دارید تا دو گزینه به شما نمایش داده شود. گزینه‌ها عبارتند از:

 1. Mute – بی صدا کردن
 2. View Profile – مشاهده پروفایل (حساب)

بعد از این که روی گزینه Mute کلیک کردید، یک پنجره جدید باز شده و سه گزینه را به شما پیشنهاد می‌کند:

 1. Mute Story – بی صدا کردن داستان (استوری)
 2.  Mute Story and Posts – بی صدا کردن پست و داستان
 3. Cancel – لغو

از بین این ۳ گزینه می‌توانید ۲ مورد اول را جهت بی صدا کردن حساب مد نظر انتخاب کنید. در گزینه اول، تنها داستان‌ها و استوری‌های پیج انتخابی به شما نمایش داده نخواهد شد. در گزینه دوم، علاوه بر استوری‌ها، پست‌ها هم در صفحه فید ظاهر نخواهند شد.

با فعال شدن گزینه mute هیچ پیام و یا نوتفیکیشنی برای پیج ارسال نمی‌شود و راه قطعی برای فهمیدن این که آیا پیج به حالت بی صدا درآمده است یا خیر؟! وجود ندارد.

فعال کردن قابلیت mute اینستاگرام در گوشی‌های اندرویدی

فعال کردن قابلیت mute اینستاگرام در گوشی‌های اندرویدی

فعال کردن قابلیت mute اینستاگرام در گوشی‌های آیفون (IOS)

فعال کردن قابلیت mute در گوشی‌های آیفون (IOS)
 • روش دوم:

به حساب و پیج مد نظر بروید و از بالا گزینه سه نقطه را انتخاب کنید تا پنجره جدیدی به شما نمایش داده شود. در این بخش می‌توانید گزینه Mute را مشاهده کرده و انتخاب کنید.

در بروزرسانی‌های اخیر اینستاگرام که برای برخی از پیج‌ها در دسترس است، امکان muted account در اینستاگرام با این روش وجود ندارد و باید از روش اول استفاده شود.

مطلب پیشنهادی گاو بنفش به شما:

۱۴ تکنیک کاربردی برای افزایش engagement اینستاگرام

رفع mute در اینستاگرام

اگر قصد دارید که حساب بی صدا شده را از این حالت خارج کنید، باید همان مراحلی که در روش اول بی صدا کردن گفتیم را تکرار کنید. از آن جایی که استوری‌های حساب mute شده در صفحه فید شما نمایش داده نمی‌شود، باید در بخش استوری‌ها، با اسکرول کردن به سمت چپ (اگر اینستاگرام شما به زبان انگلیسی است) و یا اسکرول به سمت راست (در صورتی که زبان اینستاگرام شما فارسی است) به انتهای استوری‌ها بروید.

در این حالت پروفایل حساب mute شده در اینستاگرام‌تان را مشاهده خواهید کرد که در مقایسه با پروفایل سایر حساب‌ها کم رنگ‌تر است. انگشتتان را روی نمایه نگه دارید تا پنجره جدید برایتان باز شود. بعد از باز شدن پنجره، روی گزینه Unmute کلیک کنید تا پیج از حالت بی صدا بودن خارج شود.

رفع mute در اینستاگرام

با نحوه فعال کردن mute استوری و پست یک پیج در اینستاگرام آشنا شدید. اگر کسب و کار اینستاگرامی دارید، احتمالا به این فکر کنید که آیا mute شدن از طرف کاربر می‌تواند موجب آسیب دیدن پیج شود یا خیر؟! در ادامه به این مورد پرداخته و نکاتی که می‌توانند موثر باشند را هم بیان خواهیم کرد.

مضرات mute شدن توسط کاربران

مضرات mute شدن توسط کاربران در اینستاگرام

زمانی که کاربر احساس مزاحمت کرده و نخواهد پست یا استوری‌های شما را مشاهده کند، به احتمال زیاد در همان وهله اول شما را آنفالوو کند، اما اگر به پیج شما نیاز داشته باشید و بخواهد هر از گاهی محتواهای شما را ببیند، احتمالا پیج‌تان را میوت (mute) خواهد کرد.

با میوت شدن محتوا (چه استوری و چه پست) احتمال این که بازدیدها کم شده و به موجب آن نیز بازخورد و نرخ انگیجمنت کاهش پیدا کند، وجود دارد. در صورتی که نرخ انگیجمنت کاهش پیدا کند، اینستاگرام به جای محتوای شما، محتوای سایر پیج‌ها را جهت نمایش در اولویت قرار خواهد داد و اگر این روند ادامه دار شود، بازده پیج به شدت کاهش خواهد یافت.

برای جلوگیری از mute شدن توسط کاربر، کافی است که به برخی نکات توجه داشته باشید. مثل:

 • محتوایی تولید کنید که کاربر برای دیدن آن رغبت زیادی داشته باشد. در این حالت احتمال بی صدا شدن اکانت به شدت کاهش پیدا می‌کند.
 • بیش از اندازه پست و استوری منتشر نکنید.
  – البته به این نکته هم باید اشاره کرد که انتشار محتوای کم می‌تواند موجب شود که بازده پیج کاهش پیدا کند. پس همیشه تعادل را رعایت کنید تا به مشکل بر نخورید.
 • بر اساس شناختی که از مخاطب دارید، محتوا تولید کنید.
 • از هشتگ‌های مناسب استفاده کنید.
 • از ترندهای روزانه استفاده کنید.
  – البته این امر به تقویم محتوایی و نوع پیج، بستگی زیادی دارد و همه پیج‌ها نمی‌توانند همیشه روی ترندهای روزانه موج سواری کنند.
 • با مخاطبان خود تعامل داشته باشید و آن‌ها را با محتواهایتان درگیر کنید
 • و از همه مهم‌تر، به کاربر ارزش دهید. حال این ارزش می‌تواند در گفت و گو با مخاطب نمود پیدا کند یا در نظر گرفتن برخی جوایز و …

به انتهای مقاله‌ی “mute اینستاگرام چیست؟” رسیدیم. همان طور که مطالعه کردید، mute قابلیتی است که اینستاگرام آن را در ماه می ۲۰۱۸ به صورت رسمی معرفی کرد و به موجب آن فرد می‌تواند پست‌ها و استوری‌های پیجی را از صفحه Feed خود پنهان نماید، بدون این که نیاز باشد پیج مد نظر را آنفالوو کند.

این قابلیت برای همه پیج‌ها (عمومی و خصوصی) در دسترس است و کاربران می‌توانند در تمامی سیستم عامل‌ها از آن استفاده کنند. همچنین اگر کسب و کار اینستاگرامی دارید و نگران “بی صدا شدن (mute)” توسط دنبال کنندگان خود هستید، می‌توانید از نکاتی که گفته شد، استفاده کنید. این نکات به افزایش بازده پیج و محتوایی که منتشر می‌کنید نیز کمک زیادی خواهند کرد.

با این که mute اینستاگرام چیست؟ چگونه می‌توان آن را فعال کرد؟ روش رفع mute در اینستاگرام و برخی موارد دیگر به صورت کامل آشنا شدید. اگر قصد دارید که به صورت حرفه‌ای در این پلتفرم فعالیت داشته باشید، باید اصطلاحات این چنینی را بشناسید. هر چه دانش شما در این زمینه بیشتر باشد، کیفیت و بازده فعالیتتان نیز بالاتر خواهد رفت.

در ادامه می‌توانید این مقاله را هم مطالعه کنید

چگونه می‌توانیم در اینستاگرام تولید محتوا کنیم؟

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید به این مطالب هم علاقمند باشید

خدمات تبلیغ در اینستاگرام

با استفاده از خدمات تبلیغ اینستاگرام، میتونین توی چند روز تعداد فالوورهای پیجتون رو چند برابر کنین. پس همین الان دست به کار بشین

خدمات تبلیغ در تلگرام

بهترین زمان برای تبلیغ در تلگرام همین الانه. داشتن یک کانال تلگرام پربازدید میتونه اوضاع کسب و کارتون رو حسابی زیر و رو کنه