۱۲ راه برای افزایش بازدید استوری در اینستاگرام: با این روش‌ها، رشد پیج خود را تضمین کنید!

گاو بنفش: اینستاگرام از پلتفرم‌های محبوبی است که افراد زیادی در جهت رشد کسب و کار خود از آن استفاده می‌کنند. برندهایی که در این پلتفرم فعالیت دارند، دائما برای جلب توجه مشتریان در حال رقابت هستند و از راه‌های مختلفی در جهت جذب مشتریان استفاده می‌کنند. یکی از این راه‌ها، انتشار استوری‌ها و پست‌ها است. برای به دست آوردن مشتری‌ها و فالورهای فعال، بازدید زیاد از استوری اینستاگرام مزیت بزرگی محسوب می‌شود؛ اما آیا می‌دانید که چگونه بازدید استوری را بالا ببرید؟ اگر شما نیز به دنبال اموزش افزایش بازدید استوری در اینستاگرام هستید، در ادامه با ما همراه شوید تا شما را با نحوه انجام این کار آشنا سازیم.

چگونه بازدید استوری را بالا ببریم؟

چگونه بازدید استوری را بالا ببریم؟

آیا به دنبال راهی برای افزایش بازدید استوری‌هایتان در اینستاگرام هستید؟ همانطور که می‌دانید، امروزه بازاریابی از طریق شبکه‌های اجتماعی به خصوص اینستاگرام به شدت افزایش یافته و برندها در جهت جذب مشتریان بیشتر همواره در این شبکه‌ها با یکدیگر رقابت می‌کنند. برندها برای جذب مشتریان از ابزارهای مختلفی نظیر استوری اینستاگرام، پست و … استفاده می‌کنند.

اگر میزان بازدید استوری‌ها بیشتر باشد، این امر یک مزیت بزرگ و مثبت تلقی می‌شود. به عبارتی با استفاده از استوری‌های اینستاگرام می‌توان اعتماد افراد را جلب کرده و آن‌ها را ترغیب به خرید نمود. اگر شما نیز صاحب کسب و کار اینستاگرامی هستید و می‌خواهید بازدید استوری‌هایتان را افزایش دهید، تا انتها حتما با آموزش بالا بردن بازدید استوری اینستا همراهمان باشید.

۱- از هشتگ‌ها استفاده کنید!

هشتگ‌ها ابزار مفیدی برای افزایش بازدید و دسترسی به پست‌های اینستاگرامی هستند؛ اما آیا می‌دانید که چگونه با استفاده از این هشتگ‌ها می‌توانید بازدید استوری‌های خود را نیز افزایش دهید؟

استفاده از هشتگ‌های مناسب و مرتبط از ترفندهای افزایش بازدید استوری اینستاگرام به حساب می‌آید. جالب است بدانید که استوری می‌توانید از هشتگ‌های مختلف استفاده کرده و مخاطبان هدف خود را جذب نمایید. از این رو بهتر است در جهت افزایش بازدید استوری‌های خود از هشتگ‌ها استفاده کنید.

در این مطلب می‌توانید با اصول هشتگ گذاری در اینستاگرام آشنا شوید:

هشتگ چیست؟ آموزش اصول هشتگ گذاری در اینستاگرام برای افزایش نرخ انگیجمنت

۲- از تگ‌های لوکیشن استفاده کنید!

استفاده از تگ‌های لوکیشن راه دیگری برای افزایش بازدید استوری در اینستاگرام است. هنگامی که یک کاربر تگ لوکیشن خاصی را در اینستاگرام جستجو می‌کند، می‌تواند ببیند که چه افرادی از آن تگ استفاده کرده‌اند. با این ابزار شما به آسانی می‌توانید میزان بازدید از استوری و در نهایت مشتریان خود را افزایش دهید.

پاسخ به دایرکت‌ها

۳- به دایرکت‌های خود پاسخ دهید

گاهی فالورها در جهت پاسخ به استوری‌هایتان، آن را در اصطلاح ریپلای می‌کنند. بهتر است به این پیام‌ها پاسخ دهید، چرا که باعث جلب اعتماد افراد می‌شود. به یاد داشته باشید که تعامل تاثیر زیادی بر افزایش تعداد بازدید استوری‌ها دارد. از این رو بهتر است به دایرکت‌های خود پاسخ دهید.

۴- بهترین استور‌ی‌های خود را هایلایت کنید

اگر از کاربران فعال اینستاگرام هستید، بی شک می‌دانید که هر استوری فقط به مدت ۲۴ ساعت باقی می‌ماند. بعد از گذشت ۲۴ ساعت به صورت خودکار استوری پاک می‌شود، اما اگر استوری‌های مهم و جذاب خود را در بخش هایلایت‌ها قرار دهید، بی شک بازدید آن‌ها بیشتر خواهد شد.

هایلایت‌ها درست زیر بخش بیو قرار دارند؛ بنابراین هر شخصی که به قصد بازدید از پیج به نمایه شما سری بزند، هایلایت‌ها را نیز مشاهده و در صورت جذاب بودن، از آن‌ها بازدید خواهد کرد.

۵- در زمان مناسبی استوری‌ها را منتشر کنید

به عنوان فردی که در صدد افزایش تعداد مشتریان و همچنین بازدید استوری‌ها هستید، باید بدانید که بهترین زمان برای انتشار استوری چه زمانی است. هنگامی که استوری‌ها در زمان مناسب منتشر می‌شوند، شانس بیشتری برای دیده شدن دارند.

معمولا، آپلود استوری اینستاگرام بین ساعت ۹ صبح تا ۴ بعد از ظهر بازدیدهای بیشتری را برای شما به ارمغان می‌آورد. با این حال، بسته به زمان فعالیت فالورهای شما، امکان دارد بازدیدها متفاوت باشد. شما باید فعالیت فالوورهای خود را تجزیه و تحلیل کنید تا بهترین و بدترین زمان برای انتشار استوری را بدانید.

۶- تعداد زیادی استوری منتشر کنید

روزانه یک استوری منتشر می‌کنید یا چندین استوری؟ شاید تعجب آور باشد که بدانید تعداد استوری‌هایی که شما در یک روز منتشر می‌کنید، نقش زیادی در افزایش بازدید استوری‌هایتان دارد.

با توجه به الگوریتم اینستاگرام، تعداد استوری‌های زیاد می‌تواند باعث افزایش بازدید استوری‌ها شود. از این رو شما می‌توانید با انتشار تعداد زیادی استوری در زمان‌های مختلف، بازدید استوری‌هایتان را بیشتر کنید.

اضافه کردن استیکر به استوری

۷- یک استیکر برای جذب CTA به اولین استوری خود اضافه کنید

از دیگر عواملی که منجر به بیشتر شدن بازدید استوری‌های شما می‌شود، استفاده از استیکرها برای جذب کال تو اکشن است. استفاده از این نوع استیکرها می‌تواند توجه مشتریان را جلب نموده و در نهایت منجر به افزایش بادید استوری‌های شما شود. نا گفته نماند که هرچه استوری‌های شما بازدید بیشتری داشته باشد، اینستاگرام آن‌ها را در صف اول لیست استوری‌های فالوورهایتان قرار می‌دهد.

۸- در ساعات آخر روز یک استوری منتشر کنید

همانطور که می‌دانید استوری‌های شما بعد از گذشت ۲۴ ساعت به صورت خودکار پاک می‌شوند. بنابراین بهتر است در ساعات پایانی روز یک استوری منتشر کنید تا استوری‌های قبلی‌تان نیز برای افراد نمایش داده شوند.

۹- می‌توانید استوری‌های خود را در فید “دوستان نزدیک” قرار دهید

اگر درصدد افزایش بازدید استوری‌های اینستاگرام هستید، می‌توانید از فید دوستان نزدیک (Close Friends) استفاده کنید. استوری‌هایی که در فید دوستان نزدیک گذاشته می‌شوند، در لیست استوری‌های منتشر شده، به عنوان اولین استوری برای افراد نمایش داده می‌شوند.

هر چیز متفاوتی می‌تواند منجر به جلب توجه افراد شود. از این رو شما نیز می‌توانید تعداد زیادی از افراد را در این لیست قرار داده و استوری‌هایتان را منتشر کنید.

داستان نویسی در استوری ها

 

۱۰- استوری‌های خود را همانند داستان بنویسید

انسان‌ها عاشق روایت‌های جالب با ساختار خوب هستند. سعی داشته باشید درست مانند هر کتاب یا فیلم خوب استوری اینستاگرام خود را همانند یک داستانی روایت کنید. به عبارتی استوری‌هایتان شروع، وسط و پایان داشته باشند.

استوری‌هایی که به شکل ساختار یافته منتشر می‌شوند، مخاطبان را درگیر کرده و نرخ خروج زودهنگام (یعنی تعداد کاربرانی که استوری شما را ترک می‌کنند) را کاهش می‌دهند. اینستاگرام قابلیت‌های متعددی در استوری‌ها ایجاد کرده که شما می‌توانید در جهت افزایش بازدید استوری از آن‌ها بهره‌مند شوید. بنابراین از هر فرمت موجود مانند عکس، فیلم، بومرنگ، متن و گیف استفاده کنید تا به ترکیب خوبی از محتوا برسید.

استوری‌های شما باید قابل درک بوده و از نظر طراحی نیز با محتوایتان هم‌خوانی داشته باشد. مطمئن شوید که گرافیک Stories شما با موضوع صفحه و زیبایی برندتان همخوانی دارند.

۱۱- محتواهایی که کاربران در مورد شما منتشر می‌کنند را هم بازنشر کنید

اگر مشتریانی دارید که مرتبا محتوایی در مورد برند شما به اشتراک می‌گذارند یا شما را در پست‌های خود تگ می‌کنند، محتوای آن‌ها را نیز در استوری خود به اشتراک بگذارید.

انتشار چنین استوری‌هایی منجر به اشتراک گذاری مجدد داستان شما می‌شود. اگرچه ممکن است بازدیدهای استوری را افزایش ندهد، اما مخاطبان جدیدی را جذب می‌کند و اگر این کار به طور منظم انجام شود، به مرور فالوورهایتان افزایش می‌یابد.

۱۲- اولین استوری که منتشر می‌کنید، امیدوار کننده باشد

از دیگر راه‌هایی که می‌تواند بازدید استوری‌های شما را افزایش دهد، انتشار استوری‌های امیدوار کننده است. برای مثال می‌توانید اولین استوری که منتشر می‌کنید را با محتواهایی مانند صبح به خیر، روزتون خوش و … منتشر کنید.

حال که با راه‌های افزایش بازدید استوری آشنا شدید، در ادامه با مطلب چگونه بازدید استوری را بالا ببریم؟ همراه باشید تا شما را با چند موردی که منجر به کاهش بازدید استوری‌هایتان می‌شوند، آشنا سازیم.

دلایل کاهش بازدید استوری

چه عواملی باعث کاهش بازدید استوری می‌شود؟

همانطور که در بخش بالا نیز بیان کردیم، برندها دائما برای جلب توجه کاربران از راه‌های مختلفی استفاده می‌کنند که یکی از آن‌ها استوری‌های اینستاگرام است. استوری اینستاگرام می‌تواند یکی از بهترین راه‌ها برای جلب توجه  کاربران به سمت برند شما باشد؛ اما گاهی متوجه می‌شوید که بازدید استوری‌های شما به شدت کاهش یافته.

دلیل آن چیست؟ اصلا می‌دانید دلایل کاهش بازدید استوری کدامند؟ بیایید با رایج‌ترین اشتباهات و همچنین ساده‌ترین عواملی که منجر به کاهش بازدید استوری می‌شوند، شروع کنیم. برای مثال:

  • انتشار استوری‌ها به صورت پی در پی

شما نباید استوری‌های خود را به صورت پی در پی و بدون وقفه منتشر نمایید. در بسیاری از موارد، افراد هفته‌ای یک بار تعداد زیادی استوری را منتشر می‌کنند و برای چند روز آینده هیچ استوری و پستی را منتشر نمی‌کنند که این کار اشتباه است. اگر شما استوری‌های خود را به صورت روزانه و در تعداد درست منتشر نکنید، بدون شک تعداد فالورهای شما کاهش پیدا خواهد کرد. از این رو بهتر است تعداد استوری‌ها را به صورت مساوی در هفته منتشر نمایید.

  • عدم استفاده از هشتگ‌ها

هشتگ‌ها در اینستاگرام یکی از بهترین ابزارها برای افزایش استوری در این پلتفرم هستند، زیرا کشف محتوای شما توسط کاربران را آسان‌تر می‌کنند.

  • انتشار استوری‌هایی با محتوای قدیمی

اگر بازدید استوری‌های شما کم است، بی شک استوری‌هایی که منتشر می‌کنید محتوای قدیمی دارند. پس تقویم محتوایی خود را همیشه بروز نگه دارید.

به انتهای مطلب “چگونه بازدید استوری را بالا ببریم؟” رسیدیم. همانطور که متوجه شدید، با استفاده از استوری‌های اینستاگرام می‌توانید با مخاطبان خود ارتباط داشته باشید. علاوه بر این با کمک استوری‌ها تعامل خوبی را در اینستاگرام به دست خواهید آورید. نا گفته نماند که شما می‌توانید در جهت افزایش بازدید استوری‌های خود از اپلیکیشن‌ها و ابزارهای متفاوتی استفاده کنید.

منابع: hopperhqbloggingwizardlatermakeuseof

در ادامه نیز این مطالب را مطالعه نمایید:

۱۰ سایتی که می‌توانند تعداد فالوورهای فیک پیج‌های اینستاگرامی را نشان دهند

با ارسال appeal در اینستاگرام، محتوا و پیج حذف شده خود را بازگردانی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره آنلاین در واتسپ
مشاوره آنلاین در واتسپ
۰۹۱۹۰۰۴۴۲۸۰