هایلایت اینستاگرام چیست؟ چگونه هایلایت بسازیم؟

فهرست مطالب

همه ما می‌دانیم که استوری‌های اینستاگرام، بهترین گزینه برای جذب فالور، افزایش تعامل و به نمایش گذاشتن روزمرگی‌ها به مخاطبین هستند، اما از آنجایی که بعد از ۲۴ ساعت منقضی می‌شوند نمی‌توان از آن‌ها بهره زیادی برد. اینجاست که هایلایت اینستاگرام پدیدار می‌شود! هایلایت اینستاگرام با قابلیت به نمایش گذاشتن استوری به مدت طولانی، این امکان را به کاربران می‌دهد تا همیشه به محتوای مورد نظر شما دسترسی داشته باشند. بنابراین با ساخت هایلایت اینستاگرام می‌توان محتوای مورد نظر خود را برای مدت طولانی در پروفایل اینستاگرام به نمایش گذاشت. در این مقاله از وبلاگ گاو بنفش قصد داریم تا به روش ایجاد هایلایت اینستاگرام، حذف هایلایت اینستاگرام، ایجاد کاور هایلایت و نکات ارزنده دیگر در این باره بپردازیم.

هایلایت اینستاگرام چیست؟

به زبان ساده هایلایت اینستاگرام (Instagram highlight) در واقع همان استوری اینستاگرام است که با انتخاب شما در بالای پروفایل اینستاگرام شما قرار گرفته و تا زمانیکه شما تمایل داشته باشید به مراجعان صفحه شما در اینستاگرام نمایش داده میشود.

حتما این موضوع برای شما پیش آمده است ک بخواهید استوری های خود را برای مدت بیشتری به نمایش بگذارید اما همانطور که می‌دانید استوری بعد از ۲۴ ساعت پاک می‌شود و دیگر برای فالوور‌ها نشان داده نمی‌شود. اینستاگرام با معرفی قابلیتی به نام هایلایت ، نیاز کاربران را رفع کرده است. با ساخت هایلایت اینستاگرام، می‌توان استوری‌های به خصوصی را در پروفایل پیج اینستاگرام به مدت طولانی به نمایش گذاشت.

هایلایت اینستاگرام چیست

مزایای هایلایت اینستاگرام چیست؟

 • ماندگاری: برخلاف استوری ها ، هایلایتها برای مدت نامحدود در اکانت شما باقی خواهند ماند.
 • تاثیر خوب در نگاه اول: از آنجایی که محل قرارگیری هایلایتها درست زیر بایو اینستاگرام و بالای پستها است، از اولین چیزهایی است که در نگاه اول به چشم کاربر خواهد آمد و در تاثیر اولیه (First Impression) بسیار تاثیر گذار است.
 • برندینگ: هایلایتهای اینستاگرام به شما در بازگو کردن داستان برندتان در توضیح اینکه صفحه شما درباره چیست کمک خواهند کرد.
 • دسته بندی مطالب: هایلایتهای اینستاگرام این امکان را به شما میدهند که از بی نظمی در محتواهای پست شده جلوگیری کنید و استوریهای قبلی را بصورت دسته بندی شده در اختیار کاربرانتان قرار دهید.

آموزش ساخت هایلایت در اینستاگرام

ساخت هایلایت اینستاگرام در واقع به دو بخش تقسیم می‌شود:

 • ایجاد هایلایت اینستاگرام از استوری های فعال (استوری هایی که در حال نمایش هستند)
 • ایجاد هایلایت اینستاگرام با استوری های آرشیو شده

در ادامه هر دو روش را آموزش می‌دهیم:

۱- ایجاد هایلایت اینستاگرام از استوری های فعال (استوری هایی که در حال نمایش هستند.)

ابتدا باید استوری فعال مد نظرمان را باز کنیم. برای این کار روی عکس پروفایل خود ضربه بزنید. حال باید روی استوری که می‌خواهیم هایلایت کنیم، گزینه highlight در پایین صفحه را انتخاب کنیم.

برای ساخت هایلایت، از نوار پایین، گزینه new را انتخاب کنید.

آموزش ساخت هایلایت اینستاگرام

در این مرحله برای هایلایت اینستاگرام خود اسم انتخاب کنید و گزینه done را بزنید. تبریک! هایلایت اینستاگرام شما به همین سادگی منتشر شد. با زدن رفتن به پروفایل اینستاگرامتان هایلایت ایجاد شده را خواهید دید.

آموزش انتخاب اسم برای هایلایت اینستاگرام

۲- ایجاد هایلایت اینستاگرام با استوری های آرشیو شده

برای ساختن هایلایت اینستا از استوری‌هایی که قبلا منتشر کرده اید، لازم است تا مراحل زیر را دنبال کنید:

۱- ابتدا وارد صفحه شخصی خود در اینستاگرام شوید.

۲- در قسمت بالای صفحه، علامت سه نقطه را انتخاب کنید.

۳- گزینه archive را انتخاب کنید.

۴- حال استوری یا استوری‌هایی که می‌خواهید در پیج شما هایلایت شوند را انتخاب کنید و گزینه next را بزنید.

آموزش ساخت هایلایت اینستاگرام

در این بخش، نامی برای هایلایت خود بنویسید (درصورتی که نامی انتخاب نکنید، هایلایت شما با نام highlight نمایش داده می‌شود.) توجه داشته باشید که با انتخاب گزینه edit cover میتوانید برای هایلایت خود تصویر شاخصی انتخاب کنید.

۵- گزینه done را بزنید. هایلایت شما منتشر شد.

آموزش ساخت هایلایت اینستاگرام

آموزش ساخت کاور هایلایت اینستاگرام

کاور هایلایت اینستاگرام درواقع همان تصویری است که نماد هر هایلایت است و در زیر بایوی اینستاگرام شما نمایش داده می شود . بعد از ساخت هایلایت اینستاگرام، تصویر یکی از استوری‌ها به صورت خودکار، به عنوان کاور هایلایت شما نمایش داده می‌شود. احتمالا دیده اید بسیاری از پیج‌های اینستاگرامی معروف، برای کاور هایلایت اینستاگرام، از آیکونها و تصاویر مخصوصی استفاده برای کاور هایلایت هایشان در اینستاگرام می‌کنند. حال ما چگونه برای هایلایت‌های خود تصویر کاور انتخاب کنیم؟

۱- ابتدا هایلایت مورد نظر خود را باز کنید و گزینه more در قسمت پایین صفحه را انتخاب کنید.

۲- حال گزینه edit highlight را لمس و edit cover را انتخاب کنید.

۳- مطابق عکس زیر، نماد تصویر را انتخاب و کاوری که می‌خواهید به عنوان کاور هایلایت شما قرار بگیرد گزینش کنید.

۴- با انتخاب گزینه done، ساخت کاور هایلایت اینستاگرام شما با موفقیت انجام خواهد شد.

ساخت کاور هایلایت اینستاگرام

در نظر داشته باشید که سایز کاور هایلایت اینستاگرام باید نسبت مربعی داشته باشد یعنی یا نسبت طول و عرص ۱ در ۱ باشد. بهتر است از تصویر با رزولوشن بالای برای تصویر کاور هایلایت استفاده کنید تا عملکرد بهتری داشته باشد مثلا ۲۰۰۰ پیکسل در ۲۰۰۰ پیکسل.

چگونه نام هایلایت اینستاگرام را تغییر دهیم؟

برای تغیر نام هایلایت اینستاگرام، ابتدا باید وارد تنظیمات هایلایت مورد نظر شوید. برای این کار کافی تا هایلایت مورد نظر را لمس کرده و گزینه edit highlight را انتخاب کنید.

بعد از وارد شدن به تنظیمات هایلایت؛ بر روی نام هایلایت ضربه زده تا بتوانید آن را ویرایش کنید.

حال نامی دلخواه به جای نام قبلی بنویسید و در آخر بر روی گزینه done بزنید تا تغییرات اعمال شود.

پاک کردن استوری از بخش هایلایت اینستاگرام

 برای پاک کردن استوری از بخش هایلایت اینستاگرام، ابتدا لازم است تا وارد پروفایل خود در اینستاگرام شوید.

سپس هایلایت مورد نظر خود را انتخاب و ویدئو یا تصویر مورد نظر را انتخاب کنید.

حال گزینه بیشتر یا (more) در پایین صفحه را انتخاب کنید و سپس بر روی remove from highlight (نوشته قرمز رنگ) بزنید.

آموزش حذف استوری از هایلایت اینستاگرام

اکنون استوری مورد نظر شما از هایلایت حذف خواهد شد.

کاربرد هایلایت اینستاگرام چیست؟

حال که با ویژگی هیجان انگیز اینستاگرام یعنی هایلایت آشنا شدید و نحوه ایجاد آن را آموزش دیدید؛ لازم دانستیم تا به روش‌های استفاده بهینه از این قابلیت ارزشمند بپردازیم.

 • نمایش محصولات مختلف به مخاطب

با ایجاد هایلایتی، تحت عنوان کلمه مد نظرتان؛ میتوانید انواع محصولات یا محتوای دلخواه خود را دسته بندی کرده و به نمایش بگذارید. با این روش مخاطب میتواند بدون سردرگمی موضوع موردنظر خود را مشاهده کند. همچنین میتوانید از دیگر قابلیت اینستاگرام، یعنی استیکر لینک استفاده کنید تا مخاطب با کشیدن صفحه به سمت بالا وارد بخش خرید محصول شود.

 • ارائه محتوای آموزشی

حتما می‌دانید که بهتر است پیج‌های فعال اینستاگرام، به طور مرتب در استوری‌های خود آموزش یا محتوای مفیدی به مخاطب ارائه دهند. می‌توانید مجموعه ای از این آموزش‌ها را تحت عنوان هایلایت “آموزشی” در صفحه خود قرار دهید. برای مثال اگر پیج یک باشگاه ورزشی را اداره می‌کنید؛ می‌توانید هایلایتی تحت عنوان روتین “تمرین‌ها” یا “تغذیه سالم” را به اشتراک بگذارید.

کاربرد هایلایت اینستاگرام

این موضوع کاملا به علاقه مخاطب شما بستگی دارد.

 • تبلیغ رویداد ها

با ساخت هایلایت اینستاگرام، می‌توان برای تبلیغ در اینستاگرام و گسترش رویداد‌های آتی یا برگزار شده به منظور افزایش شرکت کننندگان استفاده کرد. برای مثال می‌توانید هایلایتی تحت عنوان سمینار‌ها ایجاد کنید و با انتشار تصاویر سمینار، مخاطب را به شرکت در سمینار بعدی ترغیب کنید. پیج‌های آموزشی می‌توانند از این گزینه به نحو احسنت استفاده کنند. همچنین پیج‌های فروشگاهی می‌توانند از هایلایتی تحت عنوان “تخفیف دار‌ها” یا “حراجی” استفاده کنند؛ به گونه ای که با ساخت هایلایت اینستاگرام، زمان و روزی که قرار است آفر های ویژه ای به مشتریان اختصاص دهند را اطلاع رسانی کنند.

 • پاسخ به سوالات مشتریان

با ایجاد هایلایتی تحت عنوان “پرسش‌های متداول” یا “سوالات پرتکرار” می‌توانید به سوالات پرتکرار مخاطبان پاسخ دهید. ساخت هایلایت اینستاگرام پرسش‌های متداول نشان دهنده اهمیت شما به مخاطبین پیج است.

 • نظرات مشتریان نسبت به خدمات پیج شما

در این بخش می‌توانید از بازخورد مشتریان استفاده کنید. هنگامی که مشتری نسبت به عملکرد شما نظرات مثبت و حتی منفی نشان می‌دهد؛ می‌توانید آن‌ها را تحت یک هایلایت به نام “نظرات مشتریان” بخش بندی کنید. با ساخت هایلایت اینستاگرام مربوط به نظرات مشتریان، اعتماد مخاطب را جلب و در نتیجه بازدهی پیج خود را افزایش خواهید داد.

 • سرگرمی برای فالورها

میتوانید هایلایتی به عنوان سرگرمی ایجاد کنید و از محتواهای سرگرم کننده مانند داستان شروع کار شما، تجربیات روزمره، مسافرت‌ها، فیلم‌های پیشنهادی و … به منظور افزایش تعامل در پیج اینستاگرام خود استفاده کنید. طبق آمار و بررسی‌ها، هایلایت‌های مربوط به سرگرمی بیشتر مورد توجه کاربران قرار می‌گیرند.

کاربرد هایلایت اینستاگرام
 • معرفی اعضای گروه

یکی از هایلایت‌های جذاب که می‌تواند آمار بازدید و اعتماد مخاطبین پیج شما را به شکل قابل توجهی افزایش دهد، هایلایت مربوط به “تیم ما” یا “خانواده ما” است. با استفاده از این هایلایت می‌توانید هر یک از اعضای تیم خود را در قالب یک یا دو استوری معرفی و در نهایت آن را به هایلایت اینستاگرام تبدیل کنید. همچنین کارمندان شما می‌توانند ویدیویی از خود ضبط و در آن از وظیایف خود در شرکت صحبت کنند .

جمع بندی

در این بخش از مجله گاو بنفش، به طور کامل با هایلایت اینستاگرام و نحوه ساختن هایلایت اینستاگرام آشنا شدیم و دانستیم که هایلایت‌ها در نظم دادن به پیج اینستاگرام ما بسیار مفید هستند. اگر پیج اینستاگرام شما بیزینسی است یدانید که با ساخت هایلایت اینستاگرام می‌توانید کسب و کار خود را از سایر رقبا متمایز کنید. اگر سوالی درباره هایلایت اینستاگرام، و نحوه ساخت آن دارید، در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

سوالات متداول

۱- تفاوت هایلایت اینستاگرام و استوری اینستاگرام چیست؟

اصلی ترین تفاوت هایلایت و استوری اینستاگرام؛ در مدت زمان نمایش آن‌ها به مخاطب است. استوری تنها ۲۴ ساعت قابل نمایش است؛ اما هایلایت می‌تواند تا سالیان سال در پروفایل شما ماندگار باشد. تفاوت بعدی این است که میتوان بازدید کنندگان استوری را مشاهده کرد؛ اما هایلایت اینستاگرام اینگونه نیست.

۲آیا محدودیتی در گذاشتن استوری در هایلایت اینستاگرام وجود دارد؟

شما مجاز هستید که برای هر هایلایت موجود در پروفایلتان، تعداد ۱۰۰ استوری اختصاص دهید. اما برای تعداد هایلایت‌های پیج شما محدودیتی وجود ندارد و می‌توانید هر تعدادی که می‌خواهید به پیج اینستاگرام خود هایلایت اضافه کنید.

۳آیا امکان مشاهده افرادی که هایلایت اینستاگرام ما را دیده اند وجود دارد؟

اینستاگرام به شما این امکان را می‌دهد که تا ۲۴ ساعت بعد از انتشار استوری، و قرار دادن آن در هایلایت، افراد بازدیدکننده از آن را مشاهده کنید. بعد از اتمام زمان تعیین شده تنها میتوانید تعداد ویو (بازدید) استوری را مشاهده کنید.

۴-آیا می‌توان متوجه شد که یک شخص چند بار هایلایت اینستاگرام من را دیده است؟

خیر. این امکان برای کاربران اینستاگرامی وجود ندارد. ممکن است یکی از فالوور های شما بیش از ۵۰ بار هایلایت شما را چک کرده باشد، اما شما هرگز متوجه نشوید!

۵- آیا با حذف استوری قبل از ۲۴ ساعت، می‌توان آن را به بخش هایلایت افزود؟

خیر امکان هایلایت کردن استوری که پیش از ۲۴ ساعت گذشته حذف شده، وجود ندارد.

۶- آیا افرادی که در استوری هاید هستند، می‌توانند هایلایت را ببینند؟

خیر افرادی که نمی‌توانند استوری‌های شما را ببینند امکان مشاهده هایلایت‌های اینستاگرام شما نیز برایشان فراهم نیست.

۷- آیا می‌توان عکسی را وارد هایلایت اینستاگرم کرد بدون اینکه در آرشیو استوری‌های اینستاگرام باشد؟

خیر این امکان وجود ندارد. برای افزودن عکسی به هایلایت حتما باید قبلا آن را استوری کرده باشید.

۸- هایلایت اینستاگرام چه مدت قابل مشاهده است؟

هایلایت‌های اینستاگرام تا هر وقت که آن‌ها را حذف نکنید؛ قابل مشاهده هستند.

۹- آیا امکان مشاهده هایلایت اینستاگرام افراد با اکانت پرایوت و خصوصی وجود دارد؟

خیر، همانند پست یا استوری، تنها امکان بازدید از هایلایت افرادی را دارید که آن‌ها را دنبال می‌کنید.

۱۰ – آیا امکان ساخت هایلایت اینستاگرام بدون ایجاد استوری وجود دارد؟

اگر پیج اینستاگرام شما عمومی است بهتر است ابتدا پیج را پرایوت کنید. یک استوری ایجاد کنید و همه مخاطبان را هاید کنید. پس از ۲۴ ساعت پیج را مجددا عمومی کنید و با استفاده از استوری که قبلا ساختید، هایلایت جدیدی را بسازید.

۱۱- آیا پس از حذف یک استوری هایلایت مربوط به آن هم حذف خواهد شد؟

خیر، در صورت قرار دادن یک استوری اینستاگرام در هایلایت، حتی پس از حذف استوری، استوری در هایلایت قابل مشاهده بوده و حذف نخواهد شد.

۱۲- چگونه میتوان هایلایت استوری اینستاگرام را دانلود کرد؟

برای دانلود هایلایت ایستوری اینستاگرام کافی است در هایلایت مورد نظر گزینه more، (پایین صفحه سمت راست) را انتخاب کرده و گزینه save photo را انتخاب کنید.

۱۳- آیا می‌توان ترتیب قرار گرفتن استوری ها در هایلایت را تغییر داد؟

خیر، تاکنون اینستاگرام هیچ قابلیتی برای تغییر ترتیب استوری در هایلایت ارائه نداده است.

۱۴- ترتیب قرار گیری استوری در هایلایت اینستاگرام چگونه است؟

استوری ها به ترتیب تاریخ انتشار در هایلایت قرار میگیرند. مثلا آخرین استوری که در صفحه خود منتشر کرده اید اولین هایلایت در پروفایل اینستاگرام شما خواهد بود. همچنین در مجموعه ای از یک هایلایت، تصاویر به ترتیب از قدیمی ترین استوری به جدید ترین استوری نمایش داده می‌شوند.

۱۵- دلیل پخش نشدن اهنگ در هایلایت اینستاگرام چیست؟

گاهی با وجود داشتن موسیقی در استوری، بعد از قرار دادن آن در هایلایت، موسیقی پخش نمی‌شود. میتوانید با باز کردن مجدد اپلیکیشن اینستاگرام خود این مشکل را رفع کنید. گاهی نیز با قطع و وصل کردن وی پی آن خود می‌توانید مشکل بوجود آمده را حل کنید.

۱۶- آیا امکان هاید یا مخفی کردن هایلایت اینستاگرام از برخی افراد وجود دارد؟

اگر می‌خواهید برخی از فالوورهایتان هایلایت اینستاگرام شما را مشاهده نکنند کافی است وارد تنظیمات استوری شده و افرادی که مد نظر دارید انتخاب کنید. فالوور های هاید شده از استوری، امکان مشاهده هایلایت پیج شما را نیز نخواهند داشت.

[ratemypost]
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

شاید به این مطالب هم علاقمند باشید

جادوی تبلیغ در اینستاگرام

با استفاده از خدمات تبلیغ اینستاگرام، میتونین توی چند روز تعداد فالوورهای پیجتون رو چند برابر کنین. پس همین الان دست به کار بشین

معجزه تبلیغ در یک پیام‌رسان

بهترین زمان برای تبلیغ در تلگرام همین الانه. داشتن یک کانال تلگرام پربازدید میتونه اوضاع کسب و کارتون رو حسابی زیر و رو کنه