۷ روش کاربردی و موثر برای جلب اعتماد مخاطب در تلگرام

فهرست مطالب

گاو بنفش: اگر کسب و کار و یا کانال تلگرامی دارید که منبع درآمدتان است، به این نکته توجه داشته باشید که برای افزایش درآمد و میزان فروش‌تان، بایستی کاربران را جذب کنید. برای جذب کاربر هم لازم است اقداماتی انجام دهید تا میزان اعتماد به کسب و کار، محصولی که می‌فروشید و یا خدماتی که ارائه می‌دهید، بالا رود. روش های جلب اعتماد در تلگرام بسیار متنوع هستند که در ادامه این مقاله قصد داریم به همه آن‌ها بپردازیم.

روش های جلب اعتماد در تلگرام

روش های جلب اعتماد در تلگرام

اگر یک کسب و کار تلگرامی دارید و از این طریق محصولات و خدمات متنوعی ارائه می‌کنید، بایستی با فنون جذب آشنایی داشته باشید. در تلگرام رقابت در تمامی حوزه‌ها سنگین و چالش برانگیز است، یعنی به احتمال زیاد افرادی که شما را دنبال می‌کنند، تعدادی از رقبایی که مشابه شما محصول می‌فروشند یا خدمات ارائه می‌دهند را هم می‌شناسند و آن‌ها را هم دنبال می‌کنند.

پس برای این که بتوانید گوی رقابت را از رقبایتان در تلگرام بدزدید، بایستی اعتماد کاربران را جلب نمایید. جالب است بدانید که یک نظرسنجی جهانی در اوایل سال جاری توسط PwC انجام شد و نشان داد که اعتماد به یک برند تأثیر زیادی بر خرید کاربران دارد.

۳۵ درصد افرادی که در این نظرسنجی شرکت کرده بودند، اعتماد به برند را یکی از ۳ دلیل خود برای خرید اعلام کردند. همین نظرسنجی به خوبی نشان می‌دهد که برای جلب کاربر و افزایش فروش لازم است اعتماد مخاطبان را جلب کنید.

عوامل زیادی دخیل هستند که می‌توانند موجب شوند اعتماد به یک کسب و کار در تلگرام افزایش پیدا کند. در ادامه موثرترین روش های جلب اعتماد در تلگرام را معرفی خواهیم کرد تا بتوانید با استفاده از آن‌ها به کسب و کارتان رونق ببخشید.

۱- تولید و انتشار محتوای با کیفیت، از روش های جلب اعتماد مخاطب در تلگرام

از جمله روش های جلب اعتماد در تلگرام، تولید و انتشار محتوای با کیفیت است. محتوای باکیفیت هم برای اعضای کانال شما ارزشمند است، هم این که ماندگاری بالایی دارد و می‌توانید آن را در وب سایت یا سایر کانال‌های ارتباطی خود مثل اینستاگرام و واتساپ نیز به کار بگیرید.

ارسال محتوای باکیفیت نشان می‌دهد که برند شما به چیزی فراتر از کسب درآمد فکر می‌کند و برای کاربران خود ارزش قائل است. همچنین به هیچ وجه تمامی محتواهای خود را فروش محور یا معرفی خدمات و محصولات تولید نکنید. برای این امر بایستی از قانون ۸۰/۲۰ پیروی نمایید. یعنی ۸۰ درصد محتوای مفید و ۲۰ درصد دیگر معرفی خدمات، محصولات و کلا هر آن چیزی که جنبه مارکتینگی و فروش دارد.

اگر در تولید محتوای خود دقت و وسواس زیادی به خرج دهید و همیشه محتوای فروش محور تولید نکنید، به مرور زمان به عنوان یک رهبر در حوزه فعالیتتان شناخته خواهید شد. در این حالت، کاربران به برند شما اعتماد خواهند کرد و وقتی به معرفی محصول و یا خدمات خود بپردازید، گارد نخواهند گرفت.

در ادامه توصیه می‌کنیم این مقاله را نیز مطالعه کنید

آموزش تولید محتوای باکیفیت و مناسب در سوشال مدیا

۲- افزایش نرخ تعامل

برای اعتماد سازی در مخاطب بایستی زبان مناسبی را برگزینید و کاربران را به واکنش و تعامل وا دارید. هدف رسانه‌های اجتماعی فقط این است: اجتماعی شدن. پس حتما این مقوله را در نظر بگیرید. هر کانال و کسب و کار تلگرامی برای افزایش تعامل می‌تواند روش‌های مختلفی را برگزیند، اما برخی از این روش‌های کلی که برای هر کسب و کاری مناسبند عبارتند از:

  • سریع به سوالات پاسخ دهید
  • مشتریانی که مصرف کننده محصولات و خدمات شما هستند را معرفی کنید
  • به نیاز مخاطبان درست پاسخ دهید و فقط به فکر فروش محصول نباشید
  • و …

انجام این کارها به شما کمک می‌کند شهرت، اعتماد و در نهایت کاربران هدف را جذب کانال خود کنید. هرچه بیشتر تعامل داشته باشید، افراد بیشتری با شما تماس خواهند گرفت و به مرور اعتماد افزایش خواهد یافت.

در ادامه می‌توانید این مقاله را نیز بخوانید:

۱۴ تکنیک کاربردی برای افزایش نرخ تعامل

بازنشر محتوای تولید شده توسط کاربر، از موثرترین روش های جلب اعتماد در تلگرام

۳- بازنشر محتوای تولید شده توسط کاربر، از موثرترین روش های جلب اعتماد در تلگرام

از مشتریان و مصرف کنندگان خدماتتان بخواهید که به محض رسیدن محصول به دستشان یا حین استفاده از آن، عکس و ویدیو گرفته و برای شما ارسال کنند. سپس بایستی این محتواهای ارسالی را ادیت بزنید تا باکیفیت و حرفه‌ای تر شوند. بعد از انجام این مرحله می‌توانید آن را در کانال خود به اشتراک بگذارید.

حتی می‌توانید ویدیوهای دریافتی را بدون هیچ گونه ادیتی در کانال خود قرار دهید. این امر به سیاست تولید محتوای شما بستگی دارد.

چنین محتواهایی می‌توانند مصرف کنندگان و خریداران واقعی را وارد کانال شما کنند. البته سعی کنید در استفاده از چنین محتواهایی لحن مناسب و درستی را انتخاب نمایید تا اثر گذاری بهتری در سایر مخاطبان داشته باشند.

۴- آشنایی مخاطب با سایر کانال‌های ارتباطی مثل سایت و تلفن پشتیبانی

مخاطبان زیادی در ایران به کسب و کارهایی که سایت اینترنتی دارند، بیشتر اعتماد می‌کنند. از این رو اگر شما نیز در صدد جلب اعتماد مخاطب در تلگرام هستید، بهتر است یک سایت اینترنتی اصولی و استاندارد راه‌اندازی کنید. اگر هم سایت دارید، حتما آن را در کانال تلگرامی خود معرفی کنید.

به عنوان یک توصیه، همیشه یک تلفن پشتیبانی برای راهنمایی و پاسخ به سوالات کاربران معرفی کنید تا افرادی که قصد خرید دارند، بتوانند با اطمینان خاطر بیشتر محصول و خدمات شما را خریداری کنند. همین یک راه ارتباطی می‌تواند تاثیر بسزایی در افزایش اعتماد مخاطب به کانال شما داشته باشد.

۵- استفاده از قابلیت استریم در تلگرام (پخش زنده)

از روش های جلب اعتماد در تلگرام می‌توان به برگزاری برنامه‌های آنلاین در این پیامرسان اشاره کرد. این امکان برای مواقعی کاربردی است که شما برنامه خاصی چیده‌اید. به عنوان مثال اگر می‌خواهید جایزه بدهید و اعلام کردید که قرعه کشی انجام خواهید داد، به جای اعلام اسامی برنده‌ها در قالب یک پیام، از قابلیت لایو استریم تلگرام استفاده نموده و مراحل انجام قرعه کشی را نشان دهید.

این کار موجب خواهد شد تا کاربران از صحت و سقم قرعه کشی و نیت شما اطلاع پیدا کنند و برای شرکت در برنامه‌های آتی که تدارک خواهید دید، رغبت بیشتری داشته باشند.

برای آشنایی با قابلیت‌های تلگرام می‌توانید این مقاله را نیز بخوانید:

معرفی بهترین و کاربردی‌ترین امکانات موجود در کانال‌های تلگرامی

حفظ هویت اجتماعی برند، از روش های جلب اعتماد مخاطب در تلگرام

۶- حفظ هویت اجتماعی برند، از روش های جلب اعتماد مخاطب در تلگرام

هر برندی جدای از ماهیت و هدفی که دارد، برای کسب اطمینان و اعتماد کاربران بایستی یک هویت اجتماعی نیز داشته باشد و موضع خود در برخی امور اجتماعی را به صورت شفاف و دقیق نشان دهد. اکثر برندهای بزرگ دنیا از سوشال مدیا و پلتفرم‌هایی مثل تلگرام و اینستاگرام برای بیان دیدگاه خود در رابطه با مسائل روز کمک می‌گیرند.

البته به این نکته نیز باید اشاره کنیم که هویت اجتماعی برند جنبه منطقی و درستی داشته باشد تا در آینده با مشکلی مواجه نشوید.

۷- انجام تبلیغات هدفمند و اصولی برای جلب اعتماد در تلگرام

تبلیغات در تلگرام از جمله بهترین روش های جلب اعتماد در تلگرام است. در این روش با یک تیر دو نشان خواهید زد:

  1. خود را به مخاطبان بیشتری معرفی خواهید کرد
  2. اعتماد و توجه کاربران فعلی را نیز به دست خواهید آورد

تبلیغات کسب و کارهای مختلف در تلگرام به شیوه‌های مختلفی صورت می‌گیرد. در مقاله زیر به معرفی روش‌های مختلف تبلیغات در تلگرام پرداخته‌ایم که توصیه می‌کنیم برای انجام تبلیغات اثر گذار حتما این مقاله را مطالعه نمایید.

چطور کسب و کار خودمان را در تلگرام تبلیغ کنیم؟

به انتهای مقاله‌ی “روش های جلب اعتماد در تلگرام” رسیدیم. همان طور که مشاهده کردید، در تلگرام رقابت در تمامی حوزه‌ها سنگین و چالش برانگیز است، برای این که بتوانید گوی رقابت را از رقبایتان در تلگرام بدزدید و میزان فروش خدمات و محصولاتتان را هم افزایش دهید، بایستی اعتماد کاربران را جلب نمایید.

اعتماد سازی در مخاطب تاثیر بسزایی در میزان فروش  و درآمد شما خواهد داشت. پس اگر به دنبال پیشرفت در این پلتفرم هستید، بایستی از این نکته غافل نشوید.  بهترین روش‌های جلب اعتماد مخاطب در تلگرام را خدمتتان معرفی کردیم. اگر سوالی در این رابطه دارید، حتما در بخش نظرات برایمان بنویسید تا در سریع‌ترین زمان ممکن به آن پاسخ دهیم.

[ratemypost]
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

شاید به این مطالب هم علاقمند باشید

جادوی تبلیغ در اینستاگرام

با استفاده از خدمات تبلیغ اینستاگرام، میتونین توی چند روز تعداد فالوورهای پیجتون رو چند برابر کنین. پس همین الان دست به کار بشین

معجزه تبلیغ در یک پیام‌رسان

بهترین زمان برای تبلیغ در تلگرام همین الانه. داشتن یک کانال تلگرام پربازدید میتونه اوضاع کسب و کارتون رو حسابی زیر و رو کنه