روش‌های مختلف تبلیغات در تلگرام: چطور کسب و کار خودمان را در تلگرام تبلیغ کنیم؟

فهرست مطالب

گاو بنفش: جالب است بدانید که تلگرام یکی از محبوبترین پلتفرم‌ها برای خرید و فروش آنلاین محصولات محسوب می‌شود. برای فروش محصولات مختلف در تلگرام باید به برخی از نکات توجه لازم را داشته باشید. یکی از این موارد، انجام تبلیغات در تلگرام است. اگر شما نیز درصدد ایجاد کانال یا گروهی برای یک کسب و کار و فروش محصولاتتان در این پلتفرم هستید، در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با روش‌های تبلیغات در تلگرام آشنا کنیم. علاوه بر این، چگونگی مسدود کردن برخی از تبلیغات را نیز به شما آموزش خواهیم داد.

تبلیغات در تلگرام

تبلیغات در بستر تلگرام

تبلیغات یکی از مهمترین موارد در برند سازی و معرفی یک کسب و کار است. اگر شما تبلیغات خوبی را انجام دهید، بی‌شک بازده دریافتی شما نیز بسیار خوب خواهد بود. در سال‌های اخیر تنوع روش‌های تبلیغاتی در شبکه‌های اجتماعی بسیار زیاد شده است، به طوری که صاحب یک کسب و کار می‌تواند از چندین روش تبلیغاتی برای برند سازی، معرفی و فروش محصولات خود استفاده کند.

یکی از شبکه‌هایی که افراد در آن کسب و کار خود را تبلیغ می‌کنند، تلگرام است. به دلیل محدودیت‌های اخیری که بر روی اینستاگرام اعمال شده، تلگرام محبوبیت و کارایی بیشتری پیدا کرده و در حال حاضر بسیاری از کسب و کارها در این پلتفرم فعالیت می‌کنند.

همانطور که می‌دانید، اگر تبلیغات، اصولی انجام نشود، نه تنها باعث رشد شما نخواهد شد، بلکه ممکن است ضرر و زیان‌های زیادی نیز متحمل شوید. از این رو انجام تبلیغات به صورت اصولی از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است.

تبلیغات در تلگرام یکی از راه‌های دستیابی به سودهای بالا در این پلتفرم محبوب است، اما باید در ابتدا با روش‌های انجام این کار و همچنین انواع آن آشنا شوید. در ادامه هر یک از این موارد را به شما معرفی کرده‌ایم.

آموزش تبلیغات در تلگرام

اگر درصدد کسب اطلاعات در مورد تبلیغات تلگرامی هستید، می‌توانید ویس‌های زیر را گوش دهید. در این ویس‌ها در مورد بنر تبلیغاتی، انواع ممبر و همچنین روش‌های تبلیغات تلگرامی توضیح داده شده است.

۱- آشنایی با انواع ممبر در تلگرام

۲- ممبر پاپ آپ چیست؟

۳- تبلیغ تبچی چیست؟

۴- تبلیغات پروکسی

۵- تبلیغ بنری در تلگرام

۶- تبلیغات گسترده

تلگرام بستری مناسب برای راه‌اندازی یک کسب و کار است. برای موفقیت در این پلتفرم باید بدانید که ضمن تولید محتوای مناسب در چنل تلگرام باید تبلیغات نیز داشته باشید. تبلیغات باید به شکل اصولی انجام شوند تا شما بتوانید به هدفی که دارید، دست پیدا کنید.

برای اینکه بتوانید یک کسب و کار موفق در این پلتفرم داشته باشید، باید با برخی از خدمات موجود در تلگرام آشنا شوید. یکی از این خدمات اضافه کردن انواع ممبر به کانال یا گروه است. ممبرهای تلگرامی عبارتند از:

 • ممیر اجباری: ممبرهایی هستند که به صورت اجباری به کانال اضافه می‌شوند. این نوع ممبر ریزش بسیار زیادی دارد.
 • ممبر اجباری هیدن (پنهان): این نوع ممبرها به کانال شما اضافه می‌شوند، اما هیچگاه کانال شما را نمی‌بینند.
 • ممبر اجباری قفلی: این نوع ممبرها نیز به صورت اجباری به کانال اضافه می‌شوند، و نمی‌توانند کانال را ترک کنند.
 • ممبر پاپ آپ: این دسته از ممبرها افرادی هستند که به صورت اختیاری به کانال وارد می‌شوند. ریزش این نوع ممبر در مقایسه با ممبر اجباری به مراتب کم‌تر است.

اضافه کردن ممبر به کانال یا حتی خرید آن‌ها می‌تواند باعث کسب اعتبار در بین مخاطبانتان شود؛ چرا که در این پلتفرم تعداد ممبرها در کانال به نوعی اعتبار شما را نشان می‌دهد. بعد از اینکه مخاطبان خود را به دست آوردید باید دست به تبلیغات در تلگرام بزنید. در ادامه انواع راه‌های تبلیغ در تلگرام را معرفی خواهیم کرد.

تبلیغات پروکسی تلگرام

۱) تبلیغات پروکسی تلگرام

همانطور که می‌دانید، تلگرام راهی را برای دور زدن فیلتیرینگ تدارک دیده است که پروکسی نام دارد. کاربران با استفاده از پروکسی‌های مختلف می‌توانند بدون هیچ محدودیتی از تلگرام استفاده کنند. با ظهور این قابلیت، یک روش تبلیغاتی جدید در تلگرام نیز به وجود آمد که تبلیغات پروکسی تلگرام نام دارد.

تبلیغات پروکسی تلگرام به چه صورت انجام می‌شود؟

در این روش، مدیران کانال‌های تلگرامی پروکسی خریداری شده را در اختیار کاربران قرار می‌دهند. در این روش، زمانی که یک کاربر از پروکسی شما استفاده می‌کند، کانال تلگرام شما در لیست چت‌های او به عنوان اولین گزینه نمایش داده می‌شود.

تنها نکته‌ای که در حین انجام تبلیغات تلگرام باید رعایت کنید، انتشار پست‌های پی در پی در کانال است. با اینکار کاربران ترغیب و از کانال تلگرامی شما بازدید خواهند کرد. از آن جایی که این نوع ممبر، ممبر اختیاری است، ریزش کمی نیز خواهد داشت.

اگر تولید محتوای باکیفیت و مستمری داشته باشید، در این روش تبلیغاتی بازدهی که می‌خواهید را به دست خواهید آورد.

۲) تبلیغ بازدیدی کانال در دیگر چنل‌های تلگرامی

یکی از روش‌های دیگر تبلیغات در تلگرام، تبلیغات بازدیدی است. در این نوع تبلیغ شما بنری که از قبل آماده کردید را در اختیار ادمین یکی از کانال‌های انتخاب شده قرار داده و درخواست تبلیغ می‌کنید. هزینه تبلیغ بازدیدی کانال در دیگر چنل‌های تلگرامی بر اساس برخی فاکتورها مشخص می‌شود. مثل:

 • مدت زمان نمایش بنر تبلیغاتی (ساعتی، روزانه و …)
 • تعداد بازدیدهای دریافتی بنر (۱ هزار بازدید و …)
 • و برخی موارد دیگر

در این نوع تبلیغ زمانی که میزان بازدید به مقدار مورد نظر شما رسید، بنرتان از کانال پاک خواهد شد. جالب است بدانید که مخاطبان این نوع تبلیغ بسیار با کیفیت هستند و شما با تبلیغ در این کانال‌ها می‌توانید ممبرهای حقیقی را جذب کنید. تبلیغ بازدیدی بهترین نوع تبلیغ در تلگرام است.

۳) تبلیغات گسترده در تلگرام

تبلیغات گسترده در تلگرام نیز بکی دیگر از روش‌های تبلیغات در این پلتفرم است. این نوع تبلیغ مناسب افرادی است که بودجه خوبی در اختیار دارند و می‌خواهند خود را به مخاطبان بسیار زیادی معرفی کنند. در تبلیغات گسترده تلگرامی نیز بنر تلگرامی شما به چندین کانال مثل کانال‌های عمومی، کانال‌های خبری پر بازدید و … ارسال می‌شود.

تبلیغات رایگان در تلگرام

۴) تبلیغات رایگان در تلگرام

تمامی موارد ذکر شده برخی از روش‌های تبلیغاتی در تلگرام بودند که شما باید در قبال آن‌ها هزینه‌ای را بپردازید. دسته‌ای دیگر از تبلیغات نیز وجود دارند که رایگان هستند. برخی از روش‌های تبلیغات رایگان عبارتند از:

 • اگر یک وب سایت اختصاصی دارید می‌توانید لینک کانال تلگرامیتان را در آن‌جا قرار  دهید
 • در حساب‌های شخصی خود مانند اینستاگرام می‌توانید لینک کانالتان را به اشتراک بگذارید
 • از دوستان و آشنایان‌تان بخواهید کانال شما را معرفی کنند
 • و …

۵) تبلیغ در گروه‌های تلگرام

یکی دیگر از روش‌های تبلیغاتی در تلگرام، تبلیغات در گروه‌های تلگرامی است. در این نوع تبلیغ نیز بنر خود را به ادمین گروه ارسال می‌کنید و با پرداخت هزینه‌ای از او درخواست انتشار بنرتان را می‌کنید. این نوع تبلیغ ممبرهای پاپ آپ به کانالتان اضافه می‌کند.

نکات مهم تبلیغ در تلگرام

برای این که بتوانید بازده مناسبی از تبلیغاتی که انجام می‌دهید، به دست آورید، بایستی به برخی نکات توجه داشته باشید. رعایت این نکات به شما کمک خواهد کرد تا هم به هدفی که دارید برسید، هم این که سرمایه خود را از دست ندهید.

نکات مهمی که قبل از تبلیغات در تلگرام باید رعایت کنید، عبارتند از:

 • هدف از تبلیغات را بدانید
 • بنر مناسب و جذابی را تهیه کنید
 • می‌توانید قبل از انجام تبلیغات، ممبر واقعی خریداری کنید
 • قبل از درخواست تبلیغ از یک کانال حتما به تعداد ممبرهای آن توجه داشته باشید
 • به یاد داشته باشید قبل از تبلیغات پروکسی، بهترین پست‌های خود را انتخاب و در حین انجام این تبلیغ، منتشر کنید.

اگر شما نیز از تبلیغات آزار دهنده برخی کانال‌ها تلگرام خسته شده‌اید و به دنبال راهی برای خلاص شدن از این تبلیغات هستید، در ادامه این مطلب با ما همراه شوید تا شما را با روش انجام اینکار آشنا سازیم.

چگونه تبلیغات در تلگرام را مسدود کنیم؟

چگونه تبلیغات در تلگرام را مسدود کنیم؟

متاسفانه بسیاری از کسب و کارها و کانال‌های تلگرامی برای کسب درآمد بیشتر، تبلیغات بسیار زیادی را انجام می‌دهند، اما هیچ‌گاه به این موضوع فکر نمی‌کنند که این کار آن‌ها می‌تواند کاربران را آزار دهد. اگر شما نیز به این مشکل دچار شدید، می‌توانید با انجام برخی کارها از تبلیغات آزار دهنده برخی کانال‌ها رهایی یابید. مثل:

جلوگیری از تبلیغات به شیوه اد اجباری در کانال:

همانطور که می‌دانید اکنون اپلیکیشن‌های مختلفی تحت عنوان تلگرام فعالیت کرده و تبلیغاتی در جهت رشد و پیشرفت کسب و کارها انجام می‌دهند که خلاف سیاست‌های اصلی خود تلگرام اصلی است. مثل اد شدن اجباری در کانال‌ها و گروها

برای رهایی از این نوع تبلیغات در تلگرام و اد شدن ناخواسته به یک کانال در ابتدا بهتر است نسخه رسمی تلگرام را بر روی تلفن همراه خود نصب نمایید. بعد این مراحل را دنبال کنید:

 • در مرحله ابتدایی به بخش تنظیمات با همان settinge در تلگرام مراجعه کنید
 • در این بخش به دنبال گزینه‌ی Pravacy and security بگردید
 • پس از یافتن این گزینه و کلیک روی آن به یک صفحه جدید وارد خواهید شد که باید روی گزینه Groups and channels کلیک کنید
 • در این بخش می‌توانید کسانی که قابلیت اد شما به کانال با گروه را دارند محدود نمایید
 • گزینه my contacts را زده و بر روی Never allow کلیک کنید

با انجام این مراحل، هیچ فردی نمی‌تواند شما را به صورت اجباری و بدون رضایت‌تان در یک کانال یا گروه تلگرامی اد کند.

رهایی از پیام‌های تبلیغاتی موجود در کانال‌ها:

همانطور که بیان کردیم، یکی دیگر از روش‌های موثر تبلیغات در تلگرام، پیام‌های تبلیغاتی است. در این روش نیز صاحب کسب و کار جهت کسب مشتریان بیشتر از ادمین یک کانال در خواست انتشار بنر می‌کند.

برای رهایی از این نوع تبلیغات نیز تنها کاری که می‌توانید بکنید، ترک کانالی است که تبلیغ را انجام می‌دهد. تا به این لحظه روش دیگری وجود ندارد.

به انتهای مطلب“آشنایی با روش های تبلیغات در تلگرام” رسیدیم. همانطور که مطالعه کردید، روش‌های تبلیغ در تلگرام را معرفی کردیم. هر کدام از این روش‌ها مزایا و معایب خاص خود را دارند که با در نظر گرفتن آن‌ها می‌توانید روش مناسب و مد نظرتان را انتخاب کنید.

تلگرام بستری برای راه‌اندازی یک کسب و کار است، اما برای کسب سود بیشتر باید مخاطبان زیادی هم جذب کنید. این امر با تولید محتوای مناسب و جذاب در گذر زمان امکان پذیر است، اما با انجام تبلیغات می‌توانید سرعت جذب مخاطب را بالا ببرید.

همان طور که می‌دانید، استانداردهای تبلیغات و پروموشن دگرگون شده و سلایق بسیار تغییر یافته است. ما نیز در گاو بنفش رفتار مخاطبان را دوباره تحلیل کرده‌ایم تا بتوانیم با استفاده از روش‌های کاربردی، بیشترین کاربران را جذب کانال تلگرامی شما کنیم. برای دریافت مشاوره در این زمینه می‌توانید از طریق لینک زیر اقدام نمایید.

مشاوره رایگان تبلیغات در اینستاگرام و تلگرام

[ratemypost]
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

شاید به این مطالب هم علاقمند باشید

جادوی تبلیغ در اینستاگرام

با استفاده از خدمات تبلیغ اینستاگرام، میتونین توی چند روز تعداد فالوورهای پیجتون رو چند برابر کنین. پس همین الان دست به کار بشین

معجزه تبلیغ در یک پیام‌رسان

بهترین زمان برای تبلیغ در تلگرام همین الانه. داشتن یک کانال تلگرام پربازدید میتونه اوضاع کسب و کارتون رو حسابی زیر و رو کنه